anwis.plAktualności i poradyAktualnościMoskitiery - ochrona przed "niechcianymi gośćmi"

Aktualności

Aktualności

Moskitiery - ochrona przed "niechcianymi gośćmi"

Wraz z nadejściem wiosny możemy cieszyć się promieniami słonecznymi, dłuższym dniem. Wiosenne, ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu wolnego czasu przy otwartych oknach. Jednak tę sielankową atmosferę mogą popsuć muchy, meszki, komary. Skuteczną ochronę przed intruzami zapewnią moskitiery, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Najprostszym rozwiązaniem, stanowiącym barierę przed insektami, są siatki. Wykonane są one z włókna szklanego – trwałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę oraz deszcz. Rozwiązanie to charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Siatkę po prostu przykleja się do ościeżnicy okna, od strony zewnętrznej. Do mocowania służą rzepy lub taśma klejąca. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie posłuży ono nam zbyt długo. Siatka z czasem zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może się również zacząć kruszyć.

Rozwiązaniem znacznie wygodniejszym, ale i trwalszym są moskitiery wykonywane na specjalne zamówienie. Szeroki wybór moskitier, od ramkowych, poprzez rolowane, aż do plisowanych znajdziemy w ofercie firmy ANWIS. Ich atutem jest funkcjonalność, trwałość a także, dzięki dużemu asortymentowi kolorów profili, również estetyka.

Moskitiera ramkowa

Moskitiera ramkowa_ANWIS

Moskitiera dopasowana do okna
Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się szczególnie w przypadku okien otwieranych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza, są moskitiery ramkowe ANWIS. Wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ muszą być dostosowane do wymiarów okna. Moskitierę ramkową tworzy ramka wykonana z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Bardzo łatwy, a jednocześnie bezinwazyjny – co wymaga podkreślenia – jest ich montaż do profilu okiennego. Do ram okiennych mocuje się je za pomocą uchwytów obrotowych. Równie łatwo tego typu moskitiery daje się zdjąć, np. w celu ich umycia. Powinno się je także zdemontować przed zimą. W odróżnieniu od zwykłych siatek, które po okresie użytkowania nie nadają się do ponownego zastosowania, moskitiery ramkowe wystarczy wyczyścić i przechować do kolejnego sezonu.

 

Moskitiera drzwiowa

Moskitiera drzwiowa_ANWIS

Moskitiery otwierane i rolowane
Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier warto rozważyć inwestycję w rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok – moskitiery otwierane lub rolowane ANWIS. Pierwsze z nich wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy, utrzymujące moskitierę w pozycji zamkniętej. Dodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się owadów do wnętrza pomieszczeń stanowi uszczelka szczotkowa. Decydując się na montaż moskitiery otwieranej w drzwiach, ze względu na ich większe gabaryty w porównaniu do okna, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby moskitiera miała zwiększoną sztywność. W rozwiązaniach oferowanych przez ANWIS w tym celu stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego.
Rozwiązaniem wartym polecenia są moskitiery rolowane ANWIS zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Wyposażone są one w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy i do złudzenia przypominają rolety tkaninowe, jednak zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw insektom. Po rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery umożliwia płynne nawijanie siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.
Rolowane moskitiery pionowe stosowane są do „zwykłych” okien oraz okien dachowych. W przypadku okien dachowych moskitiera montowana jest wewnątrz budynku. Moskitiery rolowane poziome stosuje się w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Konstrukcja moskitiery poziomej pozwala rozsuwać ją z prawej na lewą stronę i odwrotnie lub kurtynowo.

 

Moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna_ANWIS

Jakie rozwiązanie do drzwi przesuwnych?

W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych warto rozważyć zainstalowanie jeszcze innego rozwiązania, a mianowicie moskitier przesuwnych ANWIS. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Możliwość wyboru rozwiązania spośród sześciu typów moskitier przesuwnych oferowanych przez ANWIS oraz dobór odpowiedniej prowadnicy w zależności od wysokości progu sprawia, że znalezienie optymalnego rozwiązania ze względu na jego funkcjonalność oraz miejsce montażu nie będzie stanowiło problemu.

 

Moskitiera plisowana

Moskitiera plisowana_ANWIS

Specjalnie z myślą o drzwiach tarasowych opracowana została moskitiera plisowana ANWIS, wyposażona w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę. Moskitiera plisowana ANWIS może mieć szerokoś
maksymalnie 3,8 i wysokość 2,6 m. Prowadnice aluminiowe, w których porusza się siatka, montuje się u góry i u dołu. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę.
Moskitiera zintegrowana z roletą

Rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć, choćby ze względu na coraz powszechniej stosowane rolety zewnętrzne, jest moskitiera zintegrowana z roletą. Tego typu rozwiązanie dostępne jest we wszystkich typach rolet zewnętrznych ANWIS (roleta – podtynkowa, elewacyjna, naokienna). W tym przypadku siatka moskitiery znajduje się w jednej kasecie z pancerzem rolety.


Data publikacji: 2018-05-10

Powrót do listy
Anwis w liczbach:

1979 rok
założenia firmy

42 państwa
eksport na cały świat

1200 wzorów
tkanin w naszej ofercie

® Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością firmy Anwis. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez wcześniejszej zgody jest zabronione.