anwis.plSQUID - finalista konkursu Dobry Wzór 2017

Nowości

SQUID - finalista konkursu Dobry Wzór 2017

Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Następnie firmy zgłaszają je do konkursu. W ten sposób zaczyna się każda edycja konkursu Dobry Wzór.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

W tegorocznej, 24. edycji, 114 produktów i usług dostało się do finału. Jest to reprezentacja najlepszego designu na polskim rynku, którą będzie można zobaczyć od 27 października do 3 grudnia 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na największej wystawie designu w Polsce.

Wszystkie zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane były według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę, czyli innowacyjność, oryginalność i komfort użytkowania.

Wybór finalistów konkursu, to wynik pracy Ekspertów, oto ich lista:

  • prof. dr hab. Jerzy Ginalski, Instytut Wzornictwa Przemysłowego 
  • prof. dr hab. Marek Adamczewski kierownik Katedry Projektowania Produktu ASP w Gdańsku 
  • prof. dr hab. Michał Stefanowski, wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych 
  • dr Paweł Balcerzak, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Agata Solon, architekt krajobrazu 
  • dr Iwona Palczewska, kierownik Działu Badań i Rozwoju, IWP 
  • Ewa Szyszka – Oczkowska projektantka, specjalistka w Dziale Kreatywnym IWP oraz 
  • Katarzyna Rzehak. - przewodnicząca jury, dyrektor kreatywna w IWP

 Laureatów głównych w każdej z kategorii Dobry Wzór 2017 poznamy 26 października 2017 r. 

Nowość w ofercie firmy ANWIS - osłona przeciwsłoneczna SQUID jest finalistą w konkursie Dobry Wzór 2017 w kategorii "Nowe materiały produkcyjne".

 

   

 

O osłonie przeciwsłonecznej SQUID, jej unikalnych cechach, a także możliwościach zastosowania przeczytasz więcej na naszej stronie KLIKNIJ 


Data publikacji: 2017-07-27


Powrót do listy
Anwis w liczbach:

1979 rok
założenia firmy

42 państwa
eksport na cały świat

1200 wzorów
tkanin w naszej ofercie

® Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością firmy Anwis. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez wcześniejszej zgody jest zabronione.