Klasyczne zasłony rzymskie, które sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka, mogą być montowane na ścianie lub suficie, we wnęce okiennej oraz na ramie skrzydła okiennego.

Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby zasłona rzymska RVS marki ANWIS.

Konstrukcja zasłony RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny zasłony rzymskiej RVS można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, zasłonę można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób zasłona może utworzyć w oknie zazdrostkę z efektownymi zakładki. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Unikalne rozwiązanie zasłony rzymskiej RVS, daje swobodę w przesłanianiu wybranej części okna.

Zasłony rzymskie w systemie RVS montowane są głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych. W ofercie ANWIS dostępne są dwa systemy zasłon rzymskich RVS: RVS1 - mechanizm z rynną górną stałą, a dolną ruchomą oraz RVS2 mechanizm z dwoma ruchomymi rynnami. Atutem zasłon rzymskich jest fakt, że nawet po całkowitym zsunięciu tworzą na szybie efektowne fałdy dekoracyjne.

Kolekcja tkanin marki ANWIS dedykowana do zasłon i zasłon rzymskich obejmuje ok. 200 tkanin dekoracyjnych w tym tkaniny transparentne, dimout i blackout.

Ponadto w zależności od kolorów okna lub detali okiennych możemy dobrać odpowiedni kolor systemu zasłony rzymskiej RVS. Dostępne kolory w standardzie to: biały, brąz, antracyt, silver, mosiądz.

Zasłona rzymska RVS to przede wszystkim dekoracja okienna. Jednak doskonale sprawdzi się również jako osłona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie