Czego nie warto remontować zimą?

Nieprzypadkowo część robót standardowo wykonuje się tylko latem. Chodzi nie tylko o możliwość dostania w tym czasie urlopu. Po malowaniu ścian czy klejeniu, pokój powinien zostać dokładnie wywietrzony. Latem wystarczy uchylić okna i np. wyjechać na weekend. Przeprowadzenie tego typu prac zimą jest znacznie trudniejsze. Dodajmy do tego fakt, że w domu czy bloku ogrzewanie ścian często jest nierównomierne, bo np. ściana zewnętrzna jest zawsze chłodniejsza, podczas gdy ta od strony sąsiadów lub kotłowni jest mocno dogrzana. Nie powinno się więc wtedy malować ścian, bo będą schły nierównomiernie i każda może mieć wówczas nieco inny odcień.

Remont w domu. Co możesz bezpiecznie zrobić zimą?

Zimą raczej nie montuje się też systemów ogrzewania. Po zamontowaniu pieca wiosną czy wczesną jesienią jest jeszcze dużo czasu na próby i przeróbki. Gdy przyjdą pierwsze mrozy, instalacja będzie gotowa do użytku. Są jednak i takie renowacje, które z powodzeniem można wykonać właśnie podczas zimniejszych miesięcy w roku:

• Nowa instalacja hydrauliczna,
• Wymiana elektryki w domu,
• Montaż nowych osłon okiennych, np. rolet rzymskich,
• Wymiana podłogi,
• Ocieplanie budynku od wewnątrz.

Plusem jest w tym przypadku większa dostępność ekip budowlanych. Szczególnie, jeśli prace są skomplikowane lub trwają długo, warto zadbać o to, by znaleźć dobrych fachowców, którzy nie będą musieli się spieszyć ani obsługiwać kilku zleceń jednocześnie. Zimą jest większa szansa, że to się uda. Poza tym sam właściciel mieszkania zyska latem czas wolny, który może przeznaczyć na urlop, zamiast na doglądanie ekipy remontowej.


Montaż rolet rzymskich zimą czy latem?
Wiele osób o montażu osłon okiennych zaczyna myśleć wtedy, gdy przypieka już słońce. Umawianie się z monterem czy szukanie odpowiednich zasłon w marketach budowlanych może być w czasie największych upałów męczące. 

RADA: Zimą firmy zajmujące się montażem osłon okiennych, takich jak rolety rzymskie mają mniej zamówień. Łatwiej umówisz termin i unikniesz stresu, bo na wszystko będzie więcej czasu.

Poza tym zimą można bardziej racjonalnie dobrać kolory czy materiały, z jakich będą rolety. Latem w blasku słońca każdy kolor wygląda efektownie. Montując rolety rzymskie w grudniu czy lutym masz bardziej obiektywny ogląd sytuacji – wiesz, co będzie wyglądało dobrze we wnętrzu również przy sztucznym oświetleniu, przez cały rok. 

Latem łatwo porwać się urokowi tiuli i koronek w oknach. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: w Polsce przez około 9 miesięcy w roku bywa chłodno, a wieczory mogą być naprawdę zimne nawet w maju. Dlatego warto dobierać grubsze tkaniny, które będą stanowiły dodatkową izolację okna, pomagając zablokować dopływ lodowatego powietrza do wnętrza. Marka Anwis ma przykładowo kolekcję mięsistych i grubych rolet velvet, które doskonale sprawdzą się zarówno w chłodne, jak i upalne dni.

Remonty we wnętrzach latem zawsze wiążą się z dodatkowym stresem, gdy właściciele mieszkania chcą zdążyć skorzystać z nowego wystroju jeszcze w tym samym sezonie. Jeśli zaczniesz zimą lub na przedwiośniu, latem czeka Cię relaks w chłodnym wnętrzu osłoniętym nowymi roletami. W sklepie Anwis możesz dobrać do rolet rzymskich poduszki i zasłony z takiego samego materiału. Dzięki temu szybko przygotujesz swój dom na nowy sezon.


Rolety rzymskie zimą – same zalety!
Rolety rzymskie Anwis możesz montować jako jedyną ozdobę okna lub razem z firankami czy zasłonami. Możliwość dobrania zasłon w takim samym lub podobnym kolorze od razu podczas zakupów ułatwi urządzenie nawet dużych wnętrz. Zasłony mogą być mocowane na haczyki lub tradycyjne kółka. Inne zalety rolet rzymskich Anwis:

• 36 miesięcy gwarancji,
• możliwość regulacji wysokości również od góry,
• dekoracyjne fałdy,
• bezpieczne dla dzieci,
• włókna z recyclingu,
• długość do 3 m,
• dostępność rolet rzymskich regulowanych elektrycznie.

Zimą warto zwrócić uwagę na dodatkowe zalety takich rolet. W domu będzie dzięki nim bardziej przytulnie. Jednocześnie możliwość opuszczania ich od góry (roleta rzymska RVS) sprawdza się podczas krótkich zimowych dni, gdy każdy promień słońca jest na wagę złota. Można je zamontować zarówno do ściany, jak i pod samym sufitem, zależnie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. To pomaga również zachować łatwy dostęp do okna i możliwość jego otwierania niezależnie od ustawienia. 

Niektórzy architekci wnętrz sami chcą projektować dla swoich klientów pokrycia okienne, wierząc, że w ten sposób wnętrze zyska wyjątkowość. Odradzamy jednak takie rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej skorzystać z gotowych, opracowywanych przez lata systemów, które zresztą wiążą się z gwarancją i możliwością uzyskania fachowej porady w razie problemów. Przy tym rolety Anwis występują w wielu modnych kolorach i mogą być wykonane z różnych tkanin. Więcej szczegółów w e-katalogu tego produktu.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22