Jeśli chodzi o osłony okienne, trudno o rozwiązanie, które dorównywałoby urokowi żaluzji drewnianych. Unikalna faktura drewna tworzy ponadczasowy urok. Jednocześnie pięknie komponuje się z domami o nowoczesnej architekturze, dobrze łącząc się z dowolnymi drewnianymi meblami i dodatkami. Różnorodność bogatych odcieni, dostępnych w ofercie Anwis, to gwarancja, że żaluzje wewnętrzne drewniane z powodzeniem wpiszą się w styl każdego wystroju. 

Wnętrza w stylu kolonialnym

Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie budzą we wnętrzach drewniane lamele, jest styl kolonialny. To połączenie we wnętrzu europejskiej klasyki z wpływami krajów Afryki i Azji. Pomieszczenia z ciemnymi, angielskimi kanapami lub parkietem z egzotycznego drewna, idealnie uzupełnią szerokie żaluzje w kolorze tekowym, mahoniowym czy wenge. To też dobre uzupełnienie wszelkich mebli i dodatków przywiezionych z wakacji, jak indonezyjskie rzeźbione szafki, afrykańskie maski czy zdobne parawany. W takich wnętrzach sprawdzą się raczej żaluzje wewnętrzne drewniane w ciemnych kolorach lub wpadające w czerwień. Szczególnie, jeśli ściany są obite tapetami o bogatej fakturze lub pomalowane na ciemny kolor.

Żaluzje wewnętrzne drewniane w dowolnej odsłonie

Orient, Afryka... a czy żaluzje wewnętrzne drewniane da się dopasować do innego, bardziej nowoczesnego wnętrza? Oczywiście – i to nie tylko wtedy, gdy dom jest pełen drewnianych elementów konstrukcyjnych. Choć trzeba przyznać, że belki podstropowe, drewniane schody i drzwi pięknie wyglądają razem z żaluzjami w oknach w podobnym kolorze. Mimo, że istnieje wiele alternatyw, fascynacja drewnianymi żaluzjami trwa. Po części dlatego, że udało im się dostosować do klasycznych i nowoczesnych trendów wystroju wnętrz - od rustykalnego, przez boho, do skandynawskiego. Niezmiennie kojarzą się przy tym z elegancją oraz wysokim standardem wykończenia wnętrz. Właśnie z tych powodów żaluzje wewnętrzne drewniane, jako klasyczna osłona okien, nie wychodzą z mody. 

Roleta wewnętrzna drewniana dostępna jest w bogatej kolorystyce: od bieli i beży, po brązy oraz czerń.

Czy drewniane żaluzje nadają się do każdego pomieszczenia?

Czy żaluzje wewnętrzne drewniane sprawdzą się w kuchni lub łazience? Jak najbardziej. Nadadzą wnętrzu rustykalny wygląd, tak popularny w wielu domach. Drewno jest również dość łatwe do utrzymania w czystości. Należy jednak pamiętać, aby drewniane lamele nie wchodziły w bezpośrednią interakcję z wodą. Jeśli w pomieszczeniu występuje duża wilgoć, wówczas warto rozważyć zastosowanie żaluzji Faux Wood, a więc kompozytu naturalnego drewna i PCV. 
Co z pokojem dziennym, sypialnią? Zdaniem niektórych, żaluzje wewnętrzne drewniane dają sterylny efekt, jeśli w pomieszczeniu brakuje tkanin. W towarzystwie zasłon staną się wizualnie cieplejsze. To także kolejna okazja by nadać wnętrzu niebanalny charakter. Zasłony i żaluzje nie muszą mieć dopasowywanych kolorów. Możemy połączyć je na zasadzie harmonii, kontrastu – zależy to tylko od nas. 

Jak montować żaluzje wewnętrzne drewniane?

Jak widać żaluzje wewnętrzne drewniane pasują do niemal każdej aranżacji. Niemniej poza względami estetycznymi, nie można zapomnieć o praktycznych aspektach. Jednym z nich jest montaż. W tym względzie warto stosować się do kilku podstawowych zasad:
 
do jednego pomieszczenia wybierzmy zestaw, tzn. wszystkie żaluzje w podobnym kolorze i o tej samej szerokości lameli;
jeśli okno jest plastikowe, możemy je zakryć szerokimi żaluzjami montowanymi nad wnęką okienną;
najważniejsza jest funkcjonalność, więc montaż musi uwzględniać, by okno dało się swobodnie otwierać.
 
Wybór sposobu montażu i sam montaż najlepiej powierzyć ekspertom. Warto przy tym korzystać z oferty sprawdzonych producentów, którzy służą fachową wiedzą, a także profesjonalną opieką serwisową, również po okresie gwarancyjnym. Czego z kolei lepiej nie robić? Unikajmy produktów z marketów. Oferowane tam żaluzje wewnętrzne drewniane mają zwykle chybotliwą konstrukcję, plączące się osznurowanie i nierówną kolorystykę. Wówczas zamiast spodziewanego efektu „wow”, może nas spotkać spore rozczarowanie. 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22