Klasyka gatunku, czyli drewniane żaluzje wewnętrzne

Drewniane żaluzje wewnętrzne od kilku lat znów są na topie, a wszystko dzięki ich niezwykłej unikalności oraz klasycznemu wyglądowi, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Drewniane żaluzje wewnętrzne wspaniale komponują się z wystrojem pomieszczeń, podkreślając ich charakter. Warto zatem zapoznać się ze stylami, z którymi najlepiej współgrają i tworzą niesamowity klimat wnętrza.

Bogata kolorystyka oferowanych rozwiązań, wysoka jakość ich wykonania oraz dopasowanie do okna o niemal każdym wymiarze sprawiają, że zarówno wnętrza domów, jak i pomieszczenia biurowe zyskują jedyny w swoim rodzaju klimat. Mogą stanowić subtelną dekorację wnętrz nowoczesnych, ale także podkreślać elegancję pomieszczeń w stylu klasycznym. Szerokie spectrum rozwiązań harmonijnie wpasowujących się w obecnie obowiązujące trendy znajdziemy np. w ofercie firmy ANWIS. Dostępna kolorystyka: od bieli, poprzez subtelne szarości, po głębokie brązy oraz zdecydowaną czerń, sprawia, że każdy znajdzie produkt odpowiadający przyjętej estetyce.

Nie można także pominąć funkcji jakie pełnią, czyli ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem się, zapewnienie cyrkulacji powietrza czy też zaciemnienie wnętrz.  

Żaluzje drewniane ocieplają każde pomieszczenie.

Do jakich stylów warto dobrać drewniane żaluzje wewnętrzne?

Drewniane żaluzje wewnętrzne dzięki swojej bogatej kolorystyce będą pasować do niemal każdego stylu wnętrza. Dobierając odpowiednio barwy ścian oraz pozostałe dodatki mamy możliwość stworzenia niesamowitego efektu zarówno w kuchni, sypialni czy salonie.
 

Drewniane osłony okiennie fantastycznie komponują się ze stylem skandynawskim, w którym przeważają stonowane kolory, minimalizm oraz uniwersalność. Dobrane w odpowiedniej kolorystyce nie tylko dodadzą szyku i elegancji, ale również dzięki swojej funkcjonalności pozwolą na zwiększenie ilości dopływającego światła do pomieszczeń.

W pomieszczeniach urządzonych w stylu scandi boho, będącym przełamaniem skandynawskiego, drewniane osłony okienne stanowią urokliwy dodatek. W połączeniu z mnogością barw oraz wzorów, wraz z szarością i bielą na ścianach, będą tworzyć jedną, idealnie skomponowaną całość.
Rustykalne, etniczne czy orientalne pomieszczenia również warto urozmaicić drewnianymi dodatkami, które będą podkreślać zarówno ich naturalność jak i prostotę, współgrając z ogólnym zamysłem tych stylów.

Rolety drewniane doskonale pasują na duże okna w salonie.


Od kilku lat duńska filozofia Hygge na stałe zagościła i w polskich domach. Charakteryzuje się ona przede wszystkim naturalnymi materiałami, stąd drewniane żaluzje wewnętrze to prawdziwy must have tego stylu. Odpowiednio dobrana ciepła kolorystyka drewna stworzy przytulny i urokliwy klimat tych wnętrz.


U zwolenników loftowego stylu, w którym przeważa chłód betonu, drewniane osłony ocieplą wizualnie pomieszczenie, tworząc harmonijną całość z resztą dodatków.

Jakość wykonania

Do wytwarzania lamel żaluzji drewnianych wykorzystuje się egzotyczne drewno basswood oraz abachi. Lamele lakierowane są z zachowaniem ich naturalnej struktury lub pokrywane są całkowicie wybranym kolorem. Szerokość pojedynczej lameli wynosząca, w zależności od modelu, 25 mm, 50 mm oraz 70 mm (nowość w ofercie ANWIS – żaluzja drewniana 70 mm) sprawia, że każdy dobierze odpowiednie rozwiązanie w zależności od pożądanego efektu. Problemem nie będzie przysłonięcie zarówno małych okien, wnęk, witryn, jak i dużych, przeszklonych powierzchni. Dostępne są również rozwiązania do okien o nietypowych kształtach.

Rolety drewniane w stylu retro pasują do domu w stylu klasycznym.


Za poprawne funkcjonowanie żaluzji odpowiadają systemy sterowania. Najczęściej ten rodzaj osłon sterowany jest ręcznie za pomocą sznurka lub łańcuszka. W żaluzjach drewnianych o dużych gabarytach coraz częściej stosuje się sterowanie elektryczne. Wysoka jakość proponowanych rozwiązań przejawia się także dbałością o detale. Maskownica rynny górnej oraz rynna dolna żaluzji wykonane z drewna, drewniane i metalowe wzory obciążników sznurka sterującego żaluzją, a także dobrane kolorystycznie drabinki tekstylne stanowią idealne wykończenie produktu.
 

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).


​Więcej pomysłów na praktyczne i stylowe przesłonięcie okien znajdziesz na naszym firmowym kanale Youtube
 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22