​Rolety zewnętrzne oferują zróżnicowane typy sterowania: od ręcznych, przez automatyczne, po w pełni inteligentne, które zdecydują za nas, kiedy najlepiej zastosować osłonę budynku. Od naszych preferencji zależy, na jaki stopień automatyzacji się zdecydujemy. Osłony Anwis posiadają rozwiązania sterowania ręcznego i elektrycznego, dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Kiedy warto zastosować sterowanie ręczne?

W najbardziej tradycyjnych typach sterowania ręcznego wykorzystuje się zwijacz z taśmą, linką lub w przypadku większych pancerzy, mechanizm korbowy. Jak sama nazwa wskazuje, jeżeli chcemy zasłonić roletę, musimy każdorazowo wykonywać tę czynność samodzielnie. Rolety zewnętrzne wyposażone w to rozwiązanie z pewnością lepiej sprawdzą się w mniejszych oknach niż w dużych przeszkleniach występujących w domach jednorodzinnych czy biurowcach. Dodatkowo, w przypadku nagłej zmiany pogody, np. zerwania się porywistego wiatru czy burzy, będziemy musieli działać wyjątkowo szybko, aby zabezpieczyć dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Rolety zewnętrzne elektryczne doskonale sprawdzą się na dużych przeszklonych powierzchniach.

Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie

Sterowanie elektryczne należy do bardziej nowoczesnych i zapewnia dużo większy komfort użytkowania, nie tylko ze względu na to, że nie wymaga użycia siły, ale także dlatego że niektóre jego rodzaje pozwalają w ogóle nie myśleć o konieczności regulowania osłon, a sam proces sterowania wykonuje się sam, bez ingerencji użytkowników.
 
Rolety zewnętrzne mogą być sterowane za pomocą nadajników naściennych, pilota, urządzeń mobilnych lub programatora czasowego. Sterowanie centralne daje możliwość obsługi kilku, nawet trudno dostępnych rolet w tym samym czasie. Przy dużym nasłonecznieniu, warto skorzystać z opcji automatycznego zamykania się rolety w zależności od pogody, z użyciem czujników zewnętrznych i wewnętrznych. Zabezpieczy to przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nawet podczas nieobecności domowników.
 
Rolety podłączone do systemu Smart Home pozwalają dodatkowo zarządzać wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Osłony mogą być sterowane całkowicie automatycznie i o określonej godzinie zamykać się lub otwierać zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą za pomocą aplikacji w urządzeniach mobilnych: telefonach z systemem Android i iOS. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia połączenie rolety wraz z systemem alarmowym, dzięki czemu możliwe jest zaprogramowanie jej pracy, np. o określonej godzinie.
 
Bez względu na to do jakiego typu budynku, okien, przeszkleń dobieramy rodzaj sterowania dla rolet zewnętrznych, istnieje możliwość zastosowania takiego stopnia automatyzacji, na jakim nam zależy. Wpłynie ona nie tylko regulację temperatury i oświetlenia w pomieszczeniu, ale także ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem

Rolety zewnętrze montowane w bloku to doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe, termoizolacyjne oraz akustyczne.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22