Plisy zaciemniające – skuteczna ochrona przed słońcem

Uwielbiamy dobrze doświetlone wnętrza. W nowoczesnym budownictwie rządzą duże okna, czasem rozciągające się niemal na całej długości ściany. Przez ogromne przeszklenia wpada mnóstwo naturalnego światła, które dodaje nam energii do działania i wprawia w wyśmienity nastrój. W jasnych przestrzeniach czujemy się swobodnie i komfortowo.
 
Czasem jednak – a szczególnie w upalne, letnie dni – duże okna stają się problemem. Nadmierne oświetlenie i nagrzewanie się pomieszczeń do granic możliwości potrafi porządnie dać w kość. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są plisy zaciemniające. 
Plisy zaciemniające wykonuje się ze specjalnych materiałów, które nie przepuszczają światła, a co za tym idzie, skutecznie ograniczają nasłonecznienie w pomieszczeniu. Ponadto doskonale chronią wnętrza przed nagrzewaniem. Za ich pomocą można stworzyć w domu „nocne warunki” o dowolnej porze dnia.
 
Osłony okienne umożliwiają płynną regulację ilości światła wpadającego do środka. Roletę możemy całkowicie odsłonić, by podziwiać piękne widoki za oknem, ustawić w dowolnym miejscu na szybie i nieco ograniczyć światło wpadające do środka, czy też całkowicie zasłonić, by w pełni zaciemnić wnętrze.
 

Plisy zaciemniające – obowiązkowy element wyposażenia sypialni

Sypialnia to najintymniejsze pomieszczenie w całym domu. Miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami czy spędzamy leniwe niedziele z ulubioną książką. Oaza spokoju, w której relaksujemy się i ładujemy baterie. Sypialnia musi być komfortowa, przytulna i dopasowana do potrzeb domowników. Plisy zaciemniające to nieodłączny element wyposażenia takiego wnętrza. Osłony wykonane z nieprzepuszczalnego materiału nocą uchronią przed światłem księżyca i latarni, natomiast za dnia odetną dopływ światła słonecznego, tworząc komfortowe warunki do drzemki. 
Plisy zaciemniające są nieocenione w letnie poranki. Mało kto chce wstawać wraz ze wschodzącym słońcem około 4 rano. Niestety, kiedy słońce pojawia się na horyzoncie, w domu robi się jasno, co może znacznie pogarszać jakość i komfort snu. Plisy zaciemniające eliminują ten problem.
 

Przepis na komfortowe warunki w pokoju dziecięcym

Maluchy do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju potrzebują spokojnego snu. Noworodki przesypiają 14-17 godzin w ciągu doby, niemowlęta 12-15 godzin, a dzieci do 2 roku życia – nawet do 14 godzin. Dzieci śpią nie tylko w nocy, ale również za dnia. Podczas drzemki maluch odpoczywa i uspokaja się. Jego mózg się regeneruje, a poziom stresu spada. Aby zapewnić pociesze komfortowe warunki do spokojnego i zdrowego snu, warto zainwestować więc w plisy zaciemniające.  
Pamiętajmy, że dzieci w wieku szkolnym również potrzebują odpowiednich warunków do odpoczynku. Zachowanie równowagi pomiędzy pracą a chwilą relaksu jest tu kluczowe i wpływa na prawidłowy rozwoju, w tym efektywne przyswajanie nowych wiadomości. Dlatego też plisy zaciemniające mogą okazać się dobrym wyborem podczas aranżowania pokoju ucznia. By zapewnić mu odpowiednie warunki najlepiej zdecydować się na tego typu osłony okienne jeszcze przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym, tak by z początkiem szkoły pomieszczenie było w pełni przystosowane do potrzeb dziecka.
 

Jakie plisy zaciemniające wybrać?

Plisy to nie tylko funkcjonalny gadżet, który podnosi walory użytkowe przestrzeni mieszkalnej, ale także ciekawy element dekoracyjny. Plisy wyglądem przypominają drobną harmonijkę (stąd też wzięła się ich druga nazwa – rolety harmonijkowe). Ciekawy design sprawia, że osłony mogą nadać niebanalny charakter nawet najprostszej aranżacji.
 
Plisy zaciemniające pasują do każdego stylu aranżacyjnego. Grunt to wybrać odpowiedni kolor! W minimalistycznym nowoczesnym lub w surowym industrialnym wnętrzu świetnie sprawdzą się stonowane szare lub beżowe osłony. Do pomieszczeń utrzymanych w stylistyce boho pasują brązowe, żółte lub pomarańczowe modele. Natomiast z luksusowym charakterem stylu glamour doskonale komponują się rolety w kolorze butelkowej zieleni, brudnego różu czy wyrazistego fioletu.
 
Przy wyborze plis zaciemniających warto zwrócić uwagę na:
kształt okna – plisy pasują do wszystkich otworów okiennych; również ukośnych i poziomych,
rodzaj sterowania – uchwytem, sznurkiem, łańcuszkiem, elektrycznie/bateryjnie,
funkcje dodatkowe – np. dwukierunkowość lub zabezpieczenie Child Safety, które zapobiega tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym,
gwarancję producenta – plisy ANWIS objęte są 36-miesięczną gwarancją.
 
Plisy zaciemniające to znakomite rozwiązanie do czterech kątów! Osłony skutecznie chronią przed światłem słonecznym i nadmiernym nagrzewaniem w upalne dni, tworząc przyjemną atmosferę w domu o każdej porze. Doskonale sprawdzają się w sypialni i pokoju dziecięcym. Można wykorzystać je również w salonie, czy każdym innym pomieszczeniu narażonym na nadmierną ekspozycję na słońce – a szczególnie we wnętrzach od wschodniej i południowej strony. Plisy zaciemniające to najwyższa funkcjonalność, wyjątkowa estetyka, pełna wygoda i atrakcyjny design w przystępnej cenie!
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22