Nowoczesne żaluzje drewniane – jak dobrać kolor?

Dopasowanie koloru drewnianych żaluzji to niezwykle istotny element w całej układance naszych wnętrz. Najlepiej, gdy współgra on z ramą okienną, tworząc harmonijną całość – nie zakłócając przy tym kolorystyki pomieszczenia i dodatków, które się w nim znajdują. Nowoczesne żaluzje drewniane można także dobrać zgodnie z odcieniem podłogi, tworząc w ten sposób ciekawy efekt.

Należy pamiętać, iż to w jaki sposób dobierzemy kolor żaluzji, ma istotny wpływ nie tylko na wygląd wnętrza, ale również na jego proporcje. Jasne kolory optycznie powiększają pokój, podczas gdy ciemne barwy go zmniejszają. Poznanie najważniejszych technik kolorystycznych pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt pięknego pomieszczenia, nie zaburzając jego harmonii.
 

Z oknem do pary

Bezpiecznym rozwiązaniem jest dopasowanie żaluzji do materiału i koloru okien, na przykład, jeśli w Twoim domu znajduje się biała stolarka okienna wykonana z PCV, wybierz osłony o gładkiej powierzchni drewna, utrzymane w tonacjach bieli. Jednolita faktura lamel sprawdzi się również w przypadku okien stalowych i aluminiowych. Gdy ramy okienne są drewniane, zdecyduj się na wyrazistą fakturę lamel, w najbardziej zbliżonym odcieniu. Tak dobrane żaluzje będą zawsze komponowały się z architekturą domu, nawet jeśli dokonasz zmian w sposobie dekorowania wnętrza.
 

Żaluzje rolety drewniane w kuchni zapewniają prywatność i nie zaciemniają pomieszczenia.

Znajdź pasujący element

Żaluzje mogą być też zgodne ze stylem w jakim jest urządzone mieszkanie. Wówczas nie muszą pokrywać się z kolorem okien. Warunkiem jest zestawienie drewnianej osłony z innym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, np. kolorem ściany lub jego wyposażeniem. Popularnym trendem jest łączenie żaluzji z meblami lub detalami, np. w kuchni. Taki zabieg możesz również zastosować w salonie, sypialni czy pokoju dziecka.
 

Żaluzje rolety drewniane Faux Wood są odporne na wilgoć.W kolekcji ANWIS z łatwością znajdziesz żaluzje o odpowiedniej fakturze i kolorystyce. Zobacz jak szybko i stylowo odmienisz domową przestrzeń. Zapoznaj się z najnowszym wzornikiem żaluzji drewnianych.

Optyczne powiększenie

Rozważając kolor żaluzji zwróć uwagę na wielkość wnętrza. Biele oraz jasne szarości optycznie powiększą małe pomieszczenia, dzięki czemu będą wydawały się przestronniejsze. Z kolei ciemniejsze barwy wprowadzą do wnętrz intymny i ciepły charakter. Z pewnością pomoże Ci to w stworzeniu przytulnego klimatu, nawet w dużym salonie. Kolory lamel mają także wpływ na naturalne oświetlenie pomieszczeń. Utrzymane w jasnych barwach sprawią, że wnętrze będzie widne. Stonowane kolory mogą zatrzymywać część światła przedostającego się przez lamele. Może to być znaczące w mieszkaniach, których lokalizacja lub rozmieszczenie okien, ograniczają dopływ promieni słonecznych do wnętrza.
 

Żaluzje rolety drewniane ocieplają wystrój każdej sypialni.

Po drugiej stronie okna

Kolor żaluzji może mieć wpływ na zewnętrzny wygląd domu. Lamele ustawione w pozycji uchylonej lub zamkniętej są też widoczne po stronie elewacji. Ujednolicona kolorystyka żaluzji poprawi estetykę domu i nada mu konsekwencji w dekorowaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na fasadzie domu lub po stronie najbardziej widocznej z zewnątrz.
 

Żaluzje rolety drewniane to dobry sposób na przesłonięcie dużych okien.
 

Szeroka paleta barw żaluzji drewnianych

Nowoczesne żaluzje drewniane obecnie możemy dobrać do dowolnego stylu naszego wnętrza. Szeroka paleta barw pozwala na dowolną zabawę kolorami, która podkreśla charakter pomieszczeń. Można wybierać już nie tylko spośród naturalnych odcieni drewna, ale również bieli, szarości, czerni o różnych intensywnościach. Bogactwo odcieni i tonów brązów pozwala dobrać najbardziej pasującą imitację drewna do pomieszczeń.

Drewniane żaluzje w zależności od użytego gatunku drzewa mogą być białe, żółte, żółtobrązowe o porowatej strukturze, blado pomarańczowe, słomkowe czy lekko pomarańczowe. Nie inaczej jest w przypadku innych kolorów, gdzie do wyboru mamy kilka czy kilkanaście odmian podstawowych barw, od bardziej intensywnych i połyskliwych po matowe, tak aby każdy mógł je jak najlepiej dopasować do swojego stylu.

Obszerny wzornik kolorów marki ANWIS oferuje zarówno kilkanaście naturalnych odcieni imitujących różne rodzaje drewna, jak i nowoczesną kolekcję barw idealnie wpasowujących się w styl skandynawski, rustykalny, czy loftowy. Bogata paleta ciepłych jak i zimnych odcieni zmieszanych z białymi czy szarymi tonami idealnie może podkreślić charakter Twojego wnętrza. Dla tych, którzy lubią nietypowe inspiracje kolorystyczne, dostępne są specjalne kolekcje barw.
 
​Jeśli nie chcesz podejmować samodzielnej decyzji, skorzystaj z porady jednego z partnerów handlowych ANWIS. Sprawdź, gdzie znajduje się nasz najbliższy punkt sprzedaży.​​


Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22