Z oknem do pary

Bezpiecznym rozwiązaniem jest dopasowanie żaluzji do materiału i koloru okien, na przykład, jeśli w Twoim domu znajduje się biała stolarka okienna wykonana z PCV, wybierz osłony o gładkiej powierzchni drewna, utrzymane w tonacjach bieli. Jednolita faktura lamel sprawdzi się również w przypadku okien stalowych i aluminiowych. Gdy ramy okienne są drewniane, zdecyduj się na wyrazistą fakturę lamel, w najbardziej zbliżonym odcieniu. Tak dobrane żaluzje będą zawsze komponowały się z architekturą domu, nawet jeśli dokonasz zmian w sposobie dekorowania wnętrza.

Znajdź pasujący element

Żaluzje mogą być też zgodne ze stylem w jakim jest urządzone mieszkanie. Wówczas nie muszą pokrywać się z kolorem okien. Warunkiem jest zestawienie drewnianej osłony z innym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, np. kolorem ściany lub jego wyposażeniem. Popularnym trendem jest łączenie żaluzji z meblami lub detalami, np. w kuchni. Taki zabieg możesz również zastosować w salonie, sypialni czy pokoju dziecka.


W kolekcji ANWIS z łatwością znajdziesz żaluzje o odpowiedniej fakturze i kolorystyce. Zobacz jak szybko i stylowo odmienisz domową przestrzeń. Zapoznaj się z najnowszym wzornikiem żaluzji drewnianych.

Optyczne powiększenie

Rozważając kolor żaluzji zwróć uwagę na wielkość wnętrza. Biele oraz jasne szarości optycznie powiększą małe pomieszczenia, dzięki czemu będą wydawały się przestronniejsze. Z kolei ciemniejsze barwy wprowadzą do wnętrz intymny i ciepły charakter. Z pewnością pomoże Ci to w stworzeniu przytulnego klimatu, nawet w dużym salonie. Kolory lamel mają także wpływ na naturalne oświetlenie pomieszczeń. Utrzymane w jasnych barwach sprawią, że wnętrze będzie widne. Stonowane kolory mogą zatrzymywać część światła przedostającego się przez lamele. Może to być znaczące w mieszkaniach, których lokalizacja lub rozmieszczenie okien, ograniczają dopływ promieni słonecznych do wnętrza.

Po drugiej stronie okna

Kolor żaluzji może mieć wpływ na zewnętrzny wygląd domu. Lamele ustawione w pozycji uchylonej lub zamkniętej są też widoczne po stronie elewacji. Ujednolicona kolorystyka żaluzji poprawi estetykę domu i nada mu konsekwencji w dekorowaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na fasadzie domu lub po stronie najbardziej widocznej z zewnątrz.


​Jeśli nie chcesz podejmować samodzielnej decyzji, skorzystaj z porady jednego z partnerów handlowych ANWIS. Sprawdź, gdzie znajduje się nasz najbliższy punkt sprzedaży.​​

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie