Biorąc pod uwagę europejską normę PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety), rolety i żaluzje wewnętrzne powinny być wyposażone w elementy zapewniające ich bezpieczne użytkowanie.

Osłony okienne z atestami gwarantują bezpieczeństwo dzieci.

Osłony okienne z zabezpieczeniami Child Safety

Największe zagrożenie stanowią osłony okienne obsługiwane ręcznie przy użyciu sznurków lub koralików. Ich naturalny układ sprawia, że mogą utworzyć niebezpieczną dla dziecka pętle. Dlatego w pomieszczeniach, do których mają dostęp najmłodsi, powinny być zamontowane rolety i żaluzje wyposażone w specjalne zabezpieczenia, takie jak: napinacz sznurka (uniemożliwiający jego swobodne opadanie), zrywalny łącznik sznurka lub łańcuszka (samorozpinający się podczas działania siły nacisku) lub wypinający się mechanizm sterujący (Fly Wheel). Elementy te dostępne są w podstawowym wyposażeniu produktów ANWIS i stosowane są w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci.

Żaluzja bezpieczna dla dziecka - zrywalny łącznik sznurka.

W produktach sterowanych przy użyciu sznurka, takich jak żaluzje poziome, napinacz pełni funkcję uchwytu. Owiniesz wokół niego nadmiar sznurka, który pozostanie po uniesieniu osłony. W systemach obsługiwanych koralikami (tworzącymi jednolitą pętlę) napinacz pełni rolę zaczepu, w który możesz wpiąć swobodnie opadający łańcuszek. Ten typ zabezpieczenia stosowany jest m. in. w roletach materiałowych, rzymskich oraz żaluzjach plisowanych. W zależności od rodzaju osłony oraz sposobu jej montażu, napinacz może być mocowany do ściany lub do ramy okna.

Rolety wyposażone w system Child Safety to bezpieczny dom dla dziecka.

Osłony wewnętrzne wyposażone w łańcuszek lub sznurek powinny także posiadać zrywalny łącznik. Umożliwi on przerwanie pętli w przypadku działania siły nacisku. Rozczepioną końcówkę szybko połączysz ponownie. Co ważne, nie wpłynie to na dalszą obsługę rolet oraz żaluzji. Jeśli zdecydujesz się na osłony z opcją Child Safety otrzymasz także odpowiednio dopasowaną długość mechanizmu sterującego. W ten sposób końcówka pętli będzie znajdowała się na bezpiecznej wysokości od podłogi, poza zasięgiem dziecka.

Wśród systemów ANWIS tj. rolety rzymskie oraz żaluzje plisowane VX możesz wybrać mechanizm „Fly Wheel”. W sytuacji, gdy sznurek kulkowy zostanie nadmiernie obciążony dojdzie do wypięcia części operacyjnej łańcuszka. Element ten zapewni Ci bezpieczne korzystanie z rolet w otoczeniu dzieci. W przypadku jego rozłączenia z łatwością zamontujesz go ponownie. 

Rolety rzymskie wyposażone w zabezpieczenia Child Safety to dobre rozwiązanie do pokoju dziecka.

Osłony bez koralika i sznurka

​W ofercie ANWIS dostępne są również osłony, które obsługiwane są bez użycia sznurka oraz łańcuszka. Jednym z przykładów mogą być plisy wyposażone w mechanizm sprężynowy. Ich konstrukcja zapewnia cichą i szybką pracę osłony, bez wykorzystania zewnętrznych elementów sterujących. Dzięki temu są wyjątkowo bezpieczne dla najmłodszych i odpowiadają standardom Child Safety.

Sterowana uchwytami roleta plisowana to idealne rozwiązanie w pokoju ucznia.

Równie praktyczne rozwiązanie stanowią osłony sterowane przy pomocy uchwytów, zlokalizowanych na rynnach łączących tkaninę. Za przykład mogą tu posłużyć rolety rzymskie RVS oraz plisy. Brak luźnych detali sterujących, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla malca, sprawia, że doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka zapewnią też osłony sterowane elektrycznie. Ten rodzaj napędu dostępny jest we wszystkich produktach marki ANWIS. Umożliwia sterowanie roletami i żaluzjami za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych.

Roleta materiałowa sterowana elektrycznie to wygoda sterowania dla rodziców oraz bezpieczeństwo dla dzieci.

Przy wyborze osłon okiennych, sprawdź, czy ich konstrukcja jest dostosowana do obowiązujących norm prawnych. Tylko odpowiednio dobrane rolety i żaluzje stworzą bezpieczne warunki w pomieszczeniach, do których mają dostęp dzieci. 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22