Rolety dzień noc wolnowiszące czy w kasecie z prowadnicami – jak wybrać?

Naprzemiennie ułożone pasy materiału – przepuszczające oraz blokujące dopływ światła - mogą być ustawione w dowolnych proporcjach względem siebie. Dzięki temu rolety dzień noc oferują płynną regulację poziomu nasłonecznienia. Tę właściwość bardzo cenią sobie zarówno lokatorzy budynków mieszkalnych, jak i użytkownicy pomieszczeń biurowych. Jaki rodzaj rolety dzień noc zatem wybrać, by sprawdziła się najlepiej w naszym wnętrzu?
 

Rolety dzień noc wolnowiszące

Są wyjątkowo uniwersalne. Łatwo można je zamontować w dowolnym miejscu: we wnęce okiennej, na ścianie lub do sufitu. Doskonale odnajdą się w aranżacjach wszystkich okien, również tych o nietypowym kształcie oraz dużych rozmiarach. Ich prosta forma sprawia, że głównym elementem dekoracyjnym pozostaje wyłącznie tkanina. Dlatego też często stosowane są jako samodzielna dekoracja okien. Rolety dzień noc wolnowiszące z powodzeniem zastąpią klasyczne firany i zasłony, dlatego cenią je sobie, m. in. wielbiciele minimalistycznych wnętrz. 
 
Zalety: Rolety dzień noc doskonale sprawdzą się przy przesłanianiu dużych okien, gdzie dla wygody mogą być obsługiwane przy pomocy pilota lub smartfona, oczywiście, jeśli wybierzemy rozwiązanie elektrycznego sterowania. 

Roleta dzien noc na wymiar gwarantuje idealne dopasowanie do każdego rodzaju okien.
Rolety dzień noc wolnowiszące w kasecie
Rolety wolnowiszące w kasecie wyglądają elegancko, a sama kaseta - dzięki możliwości zmiany koloru - może stanowić dodatkowy element wystroju wnętrza. Tkanina dzień noc nie brudzi się również tak szybko, co ułatwi wykonywanie porządków. Pamiętajmy, że sama kaseta jest elementem ochronnym dla materiału, w szczególności gdy jest użytkowana w biurach lub miejscach publicznych. Rolety wolnowiszące w kasecie możemy zamontować we wnęce okna lub bezpośrednio nad nią: do ściany lub do sufitu.
 
Zalety: Kaseta pozwala na kolorystyczne dopasowanie do innych elementów dekoracyjnych pomieszczenia, pomagając zaaranżować wnętrze zgodnie z naszym gustem. Ułatwia również dbanie o czystość samej osłony, mycie szyb i ich otoczenia. Stanowi ważną ochronę dla materiału, szczególnie w ciągu dnia, gdy często otwieramy i wietrzymy pomieszczenie, a jednocześnie wpuszczamy do niego więcej nieczystości z zewnątrz, w postaci kurzu i pyłu. 


Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami

Konstrukcja, która w dużej mierze przypomina poprzedni rodzaj, ale ma bardzo ważny i w wielu przypadkach niezbędny element: prowadnice, czyli boczne listwy przymocowane ściśle do ramy okiennej, przytrzymujące i zabezpieczające tkaninę. Dzięki nim materiał zawsze układa się równolegle do okna, a całość konstrukcji wygląda bardzo efektownie i ściśle izoluje od świata zewnętrznego. Świetnie sprawdza się tam, gdzie często potrzebne jest dokładne zasłonięcie okien. Kasetę oraz prowadnice montuje się wówczas na ramie okiennej.
 
Zalety: Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których chcemy zapewnić sobie  prywatność oraz lepsze zaciemnienie pomieszczeń. Po to rozwiązanie sięgają chętnie rodzice małych dzieci, którym chcą zapewnić dobre warunku do spokojnego snu w dzień i w nocy, mieszkańcy bloków na osiedlach, gdzie okna sąsiadów są położone bardzo blisko siebie, ale także właściciele i najemcy lokali użytkowych: gabinetów lekarskich, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, biur rachunkowych i wielu innych. Mała kaseta oraz prowadnice pozwalają na wygodne korzystanie z okien – otwieranie oraz uchylanie. Nie ryzykujemy ruchem tkaniny podczas ewentualnych podmuchów wiatru. To rozwiązanie jest także doskonałe dla okien z parapetami: ich powierzchnia może być wykorzystana jako użytkowa, ponieważ nie jest ograniczana przez zwisającą tkaninę. Na takim parapecie w towarzystwie rolet dzień noc doskonale odnajdą się kwiaty i inne rośliny. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22