Żaluzje plisowane na wymiar – krótka charakterystyka

Żaluzje plisowane na wymiar pozwalają na dowolne zaaranżowanie okien w taki sposób, by swobodnie dopasowywać je do pory dnia i warunków atmosferycznych. Szeroka gama możliwości, jakie dają żaluzje plisowane na wymiar, pozwala na idealne dopasowanie aranżacji okiennej do każdego pomieszczenia. Decydując się na plisy możemy zastosować jednocześnie dwa rodzaje materiałów w jednej żaluzji – od całkowicie zaciemniających, poprzez półprzezroczyste, aż po w pełni transparentne. Dodatkowo, możemy podnosić i opuszczać każdą tkaninę niezależnie od drugiej – sami decydujemy, którą tkaniną i w jakich proporcjach chcemy osłonić okno.

Zwinięte żaluzje plisowane na wymiar zajmują stosunkowo niewielką powierzchnię, niezależnie od gramatury wybranego materiału. Do wyboru mamy tak naprawdę kilkaset różnych materiałów o różnorodnych właściwościach i nie mniejszą ilość ich kombinacji. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.


Inną niewątpliwą zaletą żaluzji plisowanych jest także możliwość płynnego sterowania – zarówno ręcznego, jak i w pełni automatycznego. Plisami można sterować za pomocą uchwytów, sznurków, łańcuszka, a także za pomocą pilota lub smartfona. Ponadto żaluzje plisowane na wymiar, w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, nie mają rury nawojowej, na którą nawijana jest tkanina. Składają się bowiem z rynny górnej i dolnej, do których zamocowany jest materiał złożony w harmonijkę o szerokości około 2 cm. Osłony montuje się głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych.

Czy żaluzje plisowane na wymiar pasują do każdego okna?

Naturalne zakładki materiału, wkomponowanego w ramę okna, na pewno zachwycą niejednego miłośnika dekoracji wnętrz. Żaluzje plisowane na wymiar, potocznie określane jako "plisy", stanowią jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. Umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach i niestandardowym rozmieszczeniu. Pozwalają na przysłonięcie dowolnie wybranego fragmentu okna, zarówno od góry, jak i od dołu.

Nowoczesne wzornictwo i wysokiej jakości materiały o różnych właściwościach i bogatej gamie kolorystycznej, pozwalają na dopasowanie żaluzji plisowanych do każdego okna i każdego pomieszczenia. Stanowią naprawdę interesującą alternatywę dla klasycznych rolet lub standardowych żaluzji poziomych.


Możliwość wykonania materiału na indywidualne zamówienie sprawia, że żaluzje plisowane na wymiar można dopasować do okna każdej wielkości i dowolnego kształtu. Nawet okna wielokątne i okrągłe nie stanowią tu żadnej bariery. Konstrukcja plis pozwala osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od kąta ich nachylenia do poziomu. Tkanina jest stabilnie utrzymywana blisko szyby, a regulacja jej położenia jest zawsze szybka i precyzyjna.

Żaluzje plisowane na wymiar – o czym jeszcze warto pamiętać?

Żaluzje plisowane na wymiar można łatwo zdjąć i wyczyścić. Część tkanin plisowanych może być prana w słabym roztworze wody z płynem do prania, w temperaturze około 30°C. Po delikatnym odciśnięciu wody harmonijka zachowuje swój kształt, dlatego nawet po wielu latach użytkowania i czyszczenia plisy nie wygładzają się.

Decydując o wyborze tkaniny warto więc zwrócić uwagę nie tylko na kolor, wzór czy dopasowanie do wnętrza, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Żaluzje plisowane na wymiar od ANWIS są odporne na silne działanie promieni słonecznych. Wysokiej jakości polimery gwarantują utrzymanie barwy tkaniny oraz zapobiegają jej ewentualnemu rozciągnięciu lub wypychaniu. Ponadto w kolekcji tkanin ANWIS znajdziemy materiały o różnych właściwościach, np. trudnopalne.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22