Nowoczesne żaluzje drewniane - idealne do domowej dżungli

Roślinność nie tylko wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, ale również pozwala nam się skoncentrować podczas pracy oraz odpręża nas po intensywnym wysiłku. Kolor zielony przynosi ulgę dla naszych oczu i przyjemnie koi zmysły. Nowoczesne żaluzje drewniane pozwalają wpuszczać do wnętrza odpowiednią ilość światła słonecznego, które w przyjemny sposób rozprasza się po całym pomieszczeniu.  Wykonane są z egzotycznego drewna o przeróżnej kolorystyce i fakturze, dzięki czemu możemy idealnie dobrać je do stylistyki naszego wnętrza.
 
Szlachetność materiału, minimalizm oraz klasyczna elegancja sprawiają, że nowoczesne żaluzje drewniane są coraz popularniejszym rozwiązaniem budującym klimat wnętrza. W połączeniu z roślinnością ustawioną na parapecie lub na podłodze, stanowią idealną aranżacyjną kompozycję.

 
Nie ma nic bardziej przytulnego od wnętrza wypełnionego życiem. Zielone rośliny doniczkowe nie tylko oczyszczają i ozonują powietrze, ale także wprowadzają pozytywną energię, która krążąc po pomieszczeniu wpływa także na nasze samopoczucie. Potrzeba otaczania się roślinnością wynika wprost z naszej głęboko zakorzenionej potrzeby kontaktu z naturą, dlatego coraz chętniej otaczamy się również drewnem. Ponadto pielęgnacja roślin działa uspokajająco i jest wyjątkową lekcją uważności, która pozwala nam jednocześnie wyostrzyć i uspokoić zmysły.

Dlaczego nowoczesne żaluzje drewniane są najlepszym pomysłem na ekspozycję roślin?

Nowoczesne żaluzje drewniane w interesujący sposób przepuszczają promienie słoneczne i budują niepowtarzalny klimat. Dodatkowo możemy nimi precyzyjnie sterować (zmieniając kąt nachylenia lamel), dzięki czemu dostarczymy roślinom zawsze odpowiednią ilość światła. Wysoka jakość użytych materiałów gwarantuje komfortowe użytkowanie i trwałość, pomimo upływu lat. Dzięki zabezpieczeniu Child Safety możemy być pewni, że zarówno dzieci, jak i domowe zwierzęta nie zaplączą się w sznurki sterujące. Ten typ obsługi najczęściej stosowany jest na małych oknach, gdzie szerokość lameli wynosi 25 mm. Na większych przeszkleniach, stosowane są żaluzje 50 mm oraz 70 mm, które z uwagi na większy ciężar osłony, wyposażone są w sterowanie elektryczne.

 
Pasjonaci roślin spędzają wiele czasu na ich odpowiedniej pielęgnacji. Zwracają także baczną uwagę na ich odpowiednią ekspozycję. Wiedząc, że światło jest im niezbędne do rozwoju, coraz częściej decydują się na rozwiązania pozwalające na przenikanie odpowiedniej intensywności promieni słonecznych. Nowoczesne żaluzje drewniane zapewniają interesującą, ciepłą, delikatnie rozproszoną barwę światła, którą rośliny uwielbiają. Efekt ten możemy dodatkowo wzmocnić, umieszczając w odpowiednich miejscach lustra, odbijające promienie słoneczne.

 
Odważnym, ale i szalenie efektywnym rozwiązaniem, są tzw. ogrody wertykalne, czyli kompozycje żywych roślin umieszczane na ścianach w specjalnych ramach lub pojemnikach, dzięki którym przypominają zielone obrazy. Innym ciekawym pomysłem, który sprawdzi się np. w łazience lub salonie, są tzw. lasy w słoju, czyli kompozycje z roślin, kamieni i ziemi układające się w dekoracyjne struktury. Tego typu rozwiązania wymagają stosunkowo niewielkiej uwagi podczas codziennej pielęgnacji, odwdzięczając się przy tym oryginalnym efektem, który zaskoczy naszych gości.

Jak wykorzystać nowoczesne żaluzje drewniane w stylizacji wnętrz?

Rośliny doniczkowe odgrywają coraz większą rolę w stylizacji pomieszczeń biurowych. Firmy zdają sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu, dlatego coraz chętniej decydują się na wybór takich rozwiązań aranżacji okna, by umożliwić roślinom jak najlepszy rozwój. Nowoczesne żaluzje drewniane sprawdzają się w tym idealnie.W zależności od możliwości i upodobań, nowoczesne żaluzje drewniane mogą być montowane do sufitu, do ściany lub w świetle szyby. Tego typu żaluzje występują nie tylko w bogatej gamie kolorystycznej, ale i w przeróżnych szerokościach lameli. Przy ich doborze najczęściej kierujemy się zasadą, że im większa powierzchnia okna, tym szersze lamele wybieramy. Z kolei wąskie lamele sprawdzą się doskonale w niewielkich oknach łazienkowych.

Dla roślin najlepsze jest światło naturalne, dlatego nowoczesne żaluzje drewniane pozwalają zapewnić prawidłowy proces fotosyntezy. Rośliny o dużych liściach potrzebują mniejszą ilość światła. Tropikalne gatunki preferują z kolei rozproszone światło, podczas gdy sukulenty i kaktusy czują się najlepiej w pełnym słońcu. Im więcej roślin tym lepiej – to obecnie dominujący trend w aranżacji wnętrz. Pamiętajmy jednak, że zasada ta dotyczy tylko ekspozycji roślin zdrowych i prawidłowo rozwijających się. Tylko wtedy twój dom będzie przypominać prawdziwą, uspokajającą oazę.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22