Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że rolety materiałowe w kasecie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Co więcej, rozmiar okna nie ma znaczenia, bo można je dopasować do pożądanej wielkości. Oprócz tego, że są wysoce funkcjonalne, mogą być estetycznym uzupełnieniem pokoju. To wszystko sprawia, że są chętnie wybierane do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz przestrzeni biurowych jako alternatywa dla tradycyjnych firanek, zapewniająca prywatność. Wybór rolet nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy przemyśleć, czego od nich oczekujemy, w jaki sposób najwygodniej będzie sterować osłoną i dopasować je do stylistyki pomieszczenia. Nie trzeba ograniczać się do jednego wariantu kolorystycznego. Rolety materiałowe w kasecie mogą być inne w każdym pomieszczeniu.

Łatwy i bezinwazyjny montaż

Jedną z podstawowych cech takiego rozwiązania jest łatwy montaż. Rolety materiałowe w kasecie można zamocować w dowolnej chwili. Poradzi sobie z tym nawet laik, bo wystarczy instrukcja obsługi i podstawowe narzędzia, aby cieszyć się nowym wnętrzem. Nadają się do każdego typu okien przez co są wyjątkowo wszechstronnym rozwiązaniem. Można wyróżnić dwa typy montażu: bezinwazyjny, który nie wymaga ingerencji w ramę okienną i inwazyjny – stabilniejszy, ale trzeba nawiercić dodatkowe otwory. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy ingerować w konstrukcję okna – nie pozwala nam na to zarządca budynku albo okna są zabytkowe – lepiej wybrać pierwszy sposób montażu.

Rolety materiałowe w kasecie dostosowane do każdego wnętrza

Z racji tego, że jest to wyjątkowo popularne rozwiązanie, producenci oferują bardzo wiele tkanin, dzięki którym rolety można dopasować do każdego pomieszczenia. Sprawdzą się tak samo dobrze w salonie, jak i w sypialni czy łazience. Możemy wybierać pomiędzy różnymi barwami, rodzajami tkanin czy gęstością splotu – w efekcie też regulować przepuszczalność światła. Nie musimy obawiać się też o estetykę i wytrzymałość kaset. Mogą być w tej samej tonacji kolorystycznej co zasłona. Dzięki temu będą pełnoprawną ozdobą w pokoju, która podkreśla charakter wnętrza.

Montaż rolety materiałowej w kasecie to dobre rozwiązanie do domu i biura.

Dwa typy rolet i wygodne sterowanie

Rolety materiałowe w kasecie można kupić z dodatkowymi prowadnicami lub bez nich. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje bardzo dużą stabilność osłony nawet wtedy, gdy mamy otwarte okno lub gdy do wnętrza wpada silny wiatr. Rolety bez prowadnic równie dobrze zasłaniają okno, jednak nieco gorzej sprawdzą się na oknach uchylnych.
 
Rolety materiałowe w kasecie mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Ręczne opuszczanie i wciąganie rolety nie jest uciążliwe, nie trzeba też do tego zbyt dużej siły. Najczęściej spotykane są w tym przypadku rolety sterowane ręcznie za pomocą łańcuszka. Elektryczne sterowanie jest zdecydowanie wygodniejsze i szybsze, zwłaszcza jeśli chcemy szybko zaciemnić kilka okien jednocześnie.

Rolety materiałowe w kasecie sterowane ręcznie posiadają zabezpieczenia Child Safety

Rolety materiałowe w kasecie – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Na rolety materiałowe w kasecie może zdecydować się każdy. Nie ma znaczenia, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy bloku – zawsze sprawdzą się tak samo dobrze. To także rozwiązanie, na które chętnie decydują się osoby wynajmujące mieszkania i przestrzenie biurowe. Możliwość bezinwazyjnego montażu, wysoka estetyka oraz funkcjonalność sprawiają, że to znacznie lepsze opcja niż tradycyjne firanki.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22