​​Tradycyjna moskitiera okienna
Najpopularniejsze, i zarazem najbardziej przystępne cenowo, są tradycyjne moskitiery okienne. Zakłada się je przede wszystkim po to, by zabezpieczały nas przed owadami i większym pyłem. Do ich zalet należą łatwość i szybkość montażu oraz trwałość.

Podstawową gamę stanowią moskitiery ramkowe, które przytwierdza się do kołnierza okiennego. Osadzenie w ościeżnicy przebiega bezinwazyjnie, bez konieczności wykonywania otworów. Również zdjęcie moskitiery z drzwi balkonowych przebiega płynnie. To ważny atut, dzięki któremu można wyczyścić je po zdjęciu z okna. Wiele osób decyduje się na demontaż moskitiery na sezon zimowy lub przed gruntownymi porządkami połączonymi z myciem okien.
 

Rolowane moskitiery na okno lub drzwi balkonowe

Łączące cechy rolet i klasycznych siatek zabezpieczających przed owadami są moskitiery rolowane. Za funkcjonalność odpowiadają prowadnice wyposażone w system sprężynowy, co umożliwia sprawne rozwijanie i zwijanie siatki zabezpieczającej. Na uwagę zasługuje tu możliwość wyboru pomiędzy poziomym lub pionowym systemem zwijania. Pionowy doskonale sprawdzi się w przypadku klasycznych okien, poziomy będzie z kolei skuteczną barierą przeciw insektom montowaną na drzwiach balkonowych.

Moskitiery drzwiowe

W domach i mieszkaniach, w których często korzysta się z balkonu lub tarasu, godnym polecenia rozwiązaniem są moskitiery drzwiowe. Przytwierdza się je do zawiasów, co umożliwia swobodne przemieszczanie się w obu kierunkach bez obaw o przedostanie się do pomieszczenia owadów. Moskitiera na drzwi balkonowe może być wyposażona w samozamykacz co sprawia, że nie będziemy musieli pamiętać o jej każdorazowym zamknięciu.

Moskitiery przesuwne

Większe powierzchnie przeszklone wymagają bardziej zaawansowanych rozwiązań. Można do nich zaliczyć moskitiery przesuwne, przemieszczające się dzięki prowadnicom. Ruch lewo-prawo odbywa się płynnie. Moskitiery tego typu spotyka się na tarasach, na balkonach, na patiach i w ogrodach zimowych.

Moskitiery plisowane

Moskitiera plisowana jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach, gdzie zastosowane zostały duże przeszklenia drzwiowe, np. wyjścia na patio lub taras. Modułowa budowa moskitiery pozwala ją składać w system jedno lub dwuskrzydłowy. Plisowana siatka po złożeniu całkowicie chowa się w profilu aluminiowym. Tym samym zajmuje niewielką ilość miejsca po jej zsunięciu.
 

Sposoby montażu moskitier

Zarówno na drzwiach, jak również oknach, montaż może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy – nieinwazyjny – nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi i wykonywania dodatkowych otworów. Za mocowanie odpowiedzialne są, np. specjalne haczyki obrotowe lub dwustronna taśma. Druga metoda – inwazyjna – wymaga nie tylko narzędzi, ale też zamocowania prowadnic i szyn lub dodatkowo sprężyn. To rozwiązanie spotyka się przy moskitierach przesuwnych i plisowanych.

Samodzielne instalowanie moskitier wymaga staranności. Przede wszystkim trzeba pamiętać o precyzyjnym zmierzeniu ramy oraz powierzchni przeszklonej, a także ich dokładnym montażu. Dlatego też osobom bez odpowiedniej wprawy i smykałki technicznej lepiej polecić skorzystanie z usług fachowca.

Siatka w kolorze szarym bądź czarnym, szeroka paleta rozmiarów oraz kolorystyka obejmująca standardowe odcienie i barwy, to wyznaczniki oferty firmy Anwis. Przeglądając katalog, łatwo się przekonać, że produkowane w Polsce moskitiery mogą pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną.
Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie