Tradycyjna moskitiera okienna
Najpopularniejsze, i zarazem najbardziej przystępne cenowo, są tradycyjne moskitiery okienne. Zakłada się je przede wszystkim po to, by zabezpieczały nas przed owadami i większym pyłem. Do ich zalet należą łatwość i szybkość montażu oraz trwałość.

Podstawową gamę stanowią moskitiery ramkowe, które przytwierdza się do kołnierza okiennego. Osadzenie w ościeżnicy przebiega bezinwazyjnie, bez konieczności wykonywania otworów. Również zdjęcie moskitiery z drzwi balkonowych przebiega płynnie. To ważny atut, dzięki któremu można wyczyścić je po zdjęciu z okna. Wiele osób decyduje się na demontaż moskitiery na sezon zimowy lub przed gruntownymi porządkami połączonymi z myciem okien.
 
Moskitiera ramkowa na okno to skuteczne zabezpieczenie przed owadami, pyłkami i zanieczyszczeniami.

Rolowane moskitiery na okno lub drzwi balkonowe

Łączące cechy rolet i klasycznych siatek zabezpieczających przed owadami są moskitiery rolowane. Za funkcjonalność odpowiadają prowadnice wyposażone w system sprężynowy, co umożliwia sprawne rozwijanie i zwijanie siatki zabezpieczającej. Na uwagę zasługuje tu możliwość wyboru pomiędzy poziomym lub pionowym systemem zwijania. Pionowy doskonale sprawdzi się w przypadku klasycznych okien, poziomy będzie z kolei skuteczną barierą przeciw insektom montowaną na drzwiach balkonowych.

Moskitiery drzwiowe

W domach i mieszkaniach, w których często korzysta się z balkonu lub tarasu, godnym polecenia rozwiązaniem są moskitiery drzwiowe. Przytwierdza się je do zawiasów, co umożliwia swobodne przemieszczanie się w obu kierunkach bez obaw o przedostanie się do pomieszczenia owadów. Moskitiera na drzwi balkonowe może być wyposażona w samozamykacz co sprawia, że nie będziemy musieli pamiętać o jej każdorazowym zamknięciu.

Moskitiera przesuwna to doskonałe rozwiązanie do drzwi tarasowych.

Moskitiery przesuwne

Większe powierzchnie przeszklone wymagają bardziej zaawansowanych rozwiązań. Można do nich zaliczyć moskitiery przesuwne, przemieszczające się dzięki prowadnicom. Ruch lewo-prawo odbywa się płynnie. Moskitiery tego typu spotyka się na tarasach, na balkonach, na patiach i w ogrodach zimowych.

Moskitiery plisowane

Moskitiera plisowana jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach, gdzie zastosowane zostały duże przeszklenia drzwiowe, np. wyjścia na patio lub taras. Modułowa budowa moskitiery pozwala ją składać w system jedno lub dwuskrzydłowy. Plisowana siatka po złożeniu całkowicie chowa się w profilu aluminiowym. Tym samym zajmuje niewielką ilość miejsca po jej zsunięciu.
 
Moskitiera-plisowana-zajmuje-małą-ilość-miejsca-po-jej-zsunięciu.

Sposoby montażu moskitier

Zarówno na drzwiach, jak również oknach, montaż może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy – nieinwazyjny – nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi i wykonywania dodatkowych otworów. Za mocowanie odpowiedzialne są, np. specjalne haczyki obrotowe lub dwustronna taśma. Druga metoda – inwazyjna – wymaga nie tylko narzędzi, ale też zamocowania prowadnic i szyn lub dodatkowo sprężyn. To rozwiązanie spotyka się przy moskitierach przesuwnych i plisowanych.

Samodzielne instalowanie moskitier wymaga staranności. Przede wszystkim trzeba pamiętać o precyzyjnym zmierzeniu ramy oraz powierzchni przeszklonej, a także ich dokładnym montażu. Dlatego też osobom bez odpowiedniej wprawy i smykałki technicznej lepiej polecić skorzystanie z usług fachowca.

Siatka w kolorze szarym bądź czarnym, szeroka paleta rozmiarów oraz kolorystyka obejmująca standardowe odcienie i barwy, to wyznaczniki oferty firmy Anwis. Przeglądając katalog, łatwo się przekonać, że produkowane w Polsce moskitiery mogą pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22