Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony - czy mogą dobrze współpracować?

Nie da się ukryć, że to połączenie jest dość nieoczywiste. Żaluzje drewniane i zasłony mogą się wzajemnie świetnie uzupełniać, ale musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jeśli chcemy, aby duet dobrze wyglądał, powinniśmy go skomponować w zgodzie z kilkoma prostymi zasadami aranżacyjnymi.

Same zasłony mocno akcentują każde pomieszczenie. Zwłaszcza, jeśli lubimy bogato drapowane kompozycje, z mocno zdobionych, wyróżniających się tkanin. Dodając jeszcze jeden element aranżacji okiennej łatwo przesadzić i zamiast świetnej dekoracji stworzyć nie najlepiej wyglądające połączenie. Trzeba zachować zdrowy umiar i balans. Zbyt duża ilość kolorów, różnorodne wzory czy niejednolita struktura nie zawsze będą wyglądać dobrze. Okazuje się, że tutaj z pomocą przychodzą właśnie żaluzje drewniane. Dlaczego? Bo odpowiednio dobrane drewno czy bambus to ciekawy dodatek, który pasuje do wielu dekoracji, różnych stylów i pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w naszej ofercie dostępna jest szeroka kolekcja kolorystyczna, zarówno w przypadku żaluzji drewnianych, jak i bambusowych. Dzięki temu łatwiej zestawić barwę tkaniny zasłonowej z lamelami.

Nie obawiajmy się eksperymentów z kolorami, ale i tutaj kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Lepiej nie łączyć ze sobą barw, których nie jesteśmy pewni. Podpowiedzią będzie podstawowa zasada: jeśli stolarka naszych okien jest w kolorze białym, zdecydujmy się na białe nowoczesne żaluzje drewniane, do których możemy wybrać zasłony w kontraście – w ciemnych kolorach: granat, grafit, czarny. Jeśli dobieramy kolor lameli do stolarki okiennej, skorzystajmy z wzornika i pomocy specjalisty, a dopiero na sam koniec dobierzmy tkaninę zasłon, przykładając do okna z zamontowanymi żaluzjami drewnianymi odpowiednie próbki materiałów. Unikniemy efektu rozczarowania, a możemy się przyjemnie zaskoczyć nieoczywistym wyborem. 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony?

To duet, który jest w stanie z powodzeniem wkomponować się w wiele różnych pomieszczeń, ale przyznajmy uczciwie – nie zawsze będzie wyglądał dobrze. Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony należą do tego typu dekoracji, które mocno przyciągają wzrok, nawet jeśli zdecydujemy się na takie połączenie w stonowanych barwach.

Doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach, w przestronnych wnętrzach, zwłaszcza takich z oknami od sufitu do podłogi. Im większe przeszklenie, tym bardziej spektakularny efekt. To połączenie najlepiej wygląda w salonie, który na ogół jest pomieszczeniem mocno reprezentacyjnym. Funkcjonalność żaluzji sprawi, że pozwolą uniknąć nadmiernego nasłonecznienia w pomieszczeniu, a wieczorem, kiedy zależy nam na prywatności i stworzeniu przytulnego klimatu, możemy dodatkowo zaciągnąć zasłony. Oczywiście mogą one stanowić jedynie element dekoracyjny. Zasłony w połączeniu z nowoczesnymi żaluzjami drewnianymi odmienią także wnętrze stylowych pomieszczeń sypialnych, spełniając jednocześnie swoją podstawową rolę. W tym miejscu warto zastanowić się nad kwestią rodzaju tkaniny. W salonie raczej nie chcemy, aby tkanina mocno zaciemniała pomieszczenie, z kolei w sypialni będzie to jak najbardziej pożądany efekt.Stylistyka pomieszczeń a połączenie nowoczesnych żaluzji drewnianych z zasłonami

Dobór koloru i materiału naszego duetu będzie zawsze uzależniony od stylu, jaki dominuje we wnętrzu. Możliwości kompozycyjnych jest naprawdę wiele, ale jeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt, to żaluzje drewniane i zasłony powinny stanowić spójne dopełnienie wnętrza. Dzięki nim z łatwością stworzymy przytulny czy romantyczny klimat albo podkreślimy minimalistyczny lub industrialny charakter pomieszczenia.

Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony najlepiej komponują się ze stylami:

  • Rustykalnym, który ceni sobie wszelkie naturalne materiały, a więc drewno będzie w jego przypadku wyborem numer jeden. Dodatek odpowiednio dobranych zasłon może sprawić, że przytulny wystrój, często łączony z romantycznym stylem prowansalskim, nabierze dodatkowego wdzięku i pożądanego uroku.

  • Minimalistycznym, co dla niektórych może się wydawać znacznie mniej oczywistym połączeniem. Jeśli jednak zadbamy o stonowane barwy, będziemy unikać mocnych i intensywnych kolorów, to bez trudu stworzymy udaną kompozycję. Doskonale sprawdzą się tu odcienie czerni, granatu, ciepłego brązu czy szarości w połączeniu z bielą. 

  • Glamour, który uwielbia bogactwo i przepych, a także najmodniejsze rozwiązania. Jeśli chcemy połączyć te dwie cechy, wybierzemy nowoczesne żaluzje drewniane i odpowiednio dopasowane zasłony z velvetu lub weluru. Warto też postawić na intensywne i szlachetne kolory tkanin – bordo, odcienie złotego czy butelkowa zieleń świetnie komponują się z drewnianymi żaluzjami.

  • Nowoczesnym, który unika przepychu i stawia na prostotę. Stonowane barwy albo kontrastowe połączenia są jak najbardziej pożądane, ale w tym przypadku kompletna aranżacja okienna powinna być jedynym mocnym akcentem całego pomieszczenia.

  • Industrialnym, który jest całkowitym przeciwieństwem wnętrz w duchu glamour. Nowoczesne żaluzje drewniane sprawdzą się tutaj jedynie w połączeniu ze stonowanymi, klasycznymi i mocno minimalistycznymi zasłonami, które nie powinny być pierwszoplanową dekoracją. Nie bójmy się ciemnych i chłodnych barw, pamiętając, że w całości pomieszczenia mile widziana będzie także cegła.

W każdym z tych stylów połączenie nowoczesnych żaluzji drewnianych z zasłonami będzie świetnym i nietypowym wyborem, który doskonale podkreśli charakter pomieszczenia.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22