Fenomen okien o nieregularnych kształtach

Współczesne budownictwo rządzi się swoimi prawami. Coraz chętniej wykorzystujemy nietypowe rozwiązania, innowacyjne konstrukcje i designerskie elementy dekoracyjne. Jedną z najciekawszych – a przy tym najpopularniejszych – możliwości jest zastosowanie okien o niestandardowych kształtach. Klasyczne, prostokątne lub kwadratowe okna są uniwersalne, estetyczne, a dla niektórych.… trochę nudne. Wzbogacenie rezydencji o oryginalne, nieregularne otwory okienne to najlepszy sposób na to, aby nadać jej niebanalny charakter.
 
Okrąg, trójkąt, wole oko czy trapez to tylko jedne z wielu rodzajów okien o nieregularnych kształtach. Klienci mogą wybierać spośród wielu wykończeń, kolorów ram i dodatkowych elementów, które urozmaicają szyby okienne. Okna o nietypowych kształtach doskonale komponują się z budynkami stylizowanymi na wiekowe, zabytkowe. Świetnie pasują również do nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa.


 
Największym plusem nieregularnych okien jest możliwość doświetlenia tych pomieszczeń, do których nie można wstawić okien o klasycznych kształtach – tj. niewielkie łazienki, poddasza czy niestandardowe klatki schodowe.
 
Okna o ciekawych kształtach stanowią niebanalną dekorację nie tylko elewacji budynku, ale również jego wnętrz. Ozdobione starannie dobranymi roletami mogą stworzyć w czterech kątach niesamowicie przytulny i nastrojowy klimat. Tylko jakie rolety pasują do takich okien? Najlepiej sprawdzają się plisy!
 

Plisy do okien – funkcjonalność połączona z atrakcyjnym designem

Modne, stylowe i funkcjonalne – plisy do okien to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w branży aranżacji wnętrz. Takie osłony nie tylko optymalnie zaciemniają pomieszczenia, chronią wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem w upalne dni i zapewniają pełną prywatność, ale także perfekcyjnie dopełniają wystrój. Wzorzyste, wyraziste rolety mogą nadać niebanalny charakter nawet najprostszej aranżacji. Natomiast proste, subtelne, w stonowanych odcieniach doskonale wyeksponują inne elementy dekoracyjne znajdujące się we wnętrzu.

Cechą charakterystyczną plis do okien jest ułożenie materiału na wzór harmonijki (stąd też wzięła się inna nazwa osłon – rolety harmonijkowe). To właśnie specyficzny kształt plis sprawia, że mają zastosowanie w oknach o niestandardowych kształtach i wymiarach – np. w oknach dachowych, trapezowych, półkolach czy trójkątach. Często są jedynym możliwym rozwiązaniem! Plisa sprosta każdemu – nawet najtrudniejszemu – zadaniu aranżacyjnemu! Roletę harmonijkową można maksymalnie dopasować do szyby, precyzyjnie wypełniając całą przestrzeń – np. w oknie półokrągłym roleta rozkłada się jak wachlarz. Osłony nie utrudniają otwierania okien, ponieważ można je zamocować, np. do okiennej ramy. 


 
Plisy do okien o nieregularnych kształtach – rodzaje
W zależności od kształtu okna można zastosować rolety:
 
Okna pionowe:
Trapezowe, trójkątne i półokrągłe sterowane uchwytem lub drążkiem sterującym,
Trapezowe i trójkątne sterowane sznurkiem,
Trójkątne i półokrągłe bez sterowania.
 
Ogrody zimowe, okna połaciowe:
Trapezowe i trójkątne sterowane uchwytem lub drążkiem sterującym.
 
W przypadku plis do okien o nieregularnych kształtach ważny jest system samopoziomujący, który uniemożliwia przekrzywianie się plisy w świetle szyby. 
 

Wybór plis do niestandardowych okien – o czym pamiętać?

Obok kształtu i zastosowanego mechanizmu duże znaczenie ma wygląd rolet. Osłony okienne stanowią bowiem ważny element aranżacji wnętrza. Dlatego powinny idealnie komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia. Dzięki temu wystrój będzie spójny i efektowny. Odpowiednio dobrane rolety stworzą we wnętrzu nastrojowy klimat, zachęcający do spokojnego relaksu z ulubioną książką i kubkiem aromatycznej herbaty.
 
Kolekcja rolet plisowanych Evie to 396 rodzajów tkanin plisowanych i 156 rodzajów tkanin typu „plaster miodu”! Klienci mogą wybierać spośród:
niesamowicie modnych w ostatnim czasie stonowanych odcieni szarości czy beżu,
wyrazistych, pełnych charakteru barw – takich jak niebieski, pomarańczowy czy malinowy,
minimalistycznych, idealnie gładkich,
ozdobionych niepowtarzalnymi wzorami.
 
Plisy do okien ANWIS tworzone są na wymiar z wysokiej jakości materiałów transparentnych, półprzezroczystych lub zaciemniających.
 
Plisy do okien o niestandardowych kształtach to efektowny wygląd, niepowtarzalne wzornictwo, komfort, wygoda, skuteczna ochrona przed słońcem i pełna funkcjonalność! Wybierz idealne rolety do swojego domu lub mieszkania i ciesz się wyjątkowym klimatem we wnętrzach przez długi czas!
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22