Powstańców 18
05-800 Pruszków
22 728 35 35
606 333 555

iskra@iskrarolety.pl
http://www.iskrarolety.pl
https://bit.ly/MWO_Iskra

: 10:00-18:00


Sprawdź na MAPIE

Dodaj Opinię

Iskra S.C. Pruszków – tu znajdziesz wymarzone rolety!

W ostatnich latach w okolicach stolicy powstały tysiące nowych mieszkań.  Niskie partery, ogródki i tarasy aż się proszą o dodatkowe rolety zaciemniające. Pruszków jest jednym z miejsc, w których rozbudowa trwa najbardziej dynamicznie, dlatego to stąd spływa najwięcej zapytań o plisy, żaluzje drewniane czy rolety dzień-noc.
 

Powracają rolety drewniane

Mogłoby się wydawać, że to, co plastikowe lub metalowe, dawno już wyparło drewno. A jednak nie wszędzie. Okazuje się jednak, że prawdziwe deski z dzisiejszej perspektywy nabierają szlachetności. Coraz więcej osób chce mieć w domu żaluzje drewniane, a pruszkowska stara zabudowa jest pięknym tłem dla takich historycznych wzorów rolet. Przypomnijmy, że pierwsze historyczne modele z Chin były wykonane właśnie z drewna czy bambusa. Dlatego, jeśli chodzi o żaluzje drewniane, płockie bary sushi i salony SPA w azjatyckim stylu korzystają z nich najczęściej. Innym miejscem, w którym mogą wspaniale pasować, są stare kamienice. Zachowało się tam sporo dawnej stolarki okiennej, a także detali, takich jak schody czy belki stropowe. Da się dobrać rolety drewniane w takim odcieniu, że będą wyglądały z tymi elementami jak komplet. W nowoczesnym budownictwie często pojawia się inny problem. Tarasy i meble z egzotycznych gatunków drewna – wenge, tek, mahoń – tracą całe piękno w zestawieniu ze zwyczajnymi, plastikowymi czy metalowymi żaluzjami. Zdecydowanie lepiej wyglądają, jeśli w oknach znajdą się żaluzje drewniane. Pruszkowskie apartamentowce mają już takie rolety w oknach. Nie każdy salon oferuje rolety drewniane, ale w Pruszkowie tego typu pokrycia okienne można zamówić w Iskra S. C. przy ul. Powstańców 18. Dostępne są również rolety na wymiar, co pozwala pokryć ażurowym drewnem każdy rodzaj okna, na przykład tarasowe.
 

Plisy, rolety dzień-noc i inne wzory

Rolety drewniane to zaledwie mała część oferty. W Iskra S. C. w Pruszkowie sprzedajemy również inne warianty pokryć okiennych. Poniżej lista z pełnym opisem:
plisy - to cienkie, delikatne żaluzje plisowane, które można odsłaniać zarówno od góry, jak i od dołu. Świetnie nadają się do mieszkań studenckich, bo da się je szybko wymienić i przymocować samemu bez pytania o zgodę właściciela obiektu. Występują w wielu kolorach, ale najczęściej wybierane są jasne plisy, przez które przenika delikatne światło słoneczne – białe, beżowe i błękitne.
rolety rzymskie – są w całości wykonane z materiału. Po zwinięciu tworzą dekoracyjne marszczenia, dlatego są chętnie wybierane do gabinetów, sal weselnych czy salonów. Najczęściej w eleganckich odcieniach (kremowy, beżowy, szary), choć da się je też zamówić w wersji wzorzystej. Ten ostatni wariant można zamówić np. pod wzór dywanów, zasłon czy obić kanapy, by stworzyć spójne wnętrze.
rolety dzień-noc – wykonane są z naprzemiennie ułożonych pasów: materiału zaciemniającego oraz siatki przepuszczające światło. Dzięki temu od wewnątrz można wyglądać na świat nawet po całkowitym zasłonięciu okien (przy czym z zewnątrz wciąż trudno jest zajrzeć do środka).  Ponieważ idealnie wpasowują się w powierzchnię okna, często wybierane są w wariancie białym, szarym lub brązowym - by pasowały do stolarki okiennej.

To tylko część z bogatego katalogu Anwis, dostępnego w salonie Iskra S. C. w Pruszkowie. Zapraszamy po więcej szczegółów! 
 

Rolety zewnętrzne – Pruszków, Piastów, Ursus

W artykule nie wspomnieliśmy jeszcze o roletach zewnętrznych. Pruszków czy Włochy to podwarszawskie aglomeracje, w których przestępczość jest może mniejsza niż w Stolicy, ale wciąż lepiej zabezpieczyć się, inwestując w rolety antywłamaniowe. Pojawia się coraz więcej dobrze wykończonych apartamentów z własnym ogrodem lub tarasem. Przy wszystkich zaletach warto pamiętać, że okno umieszczone na poziomie gruntu lub kilka metrów ponad nim, może prowokować przestępców. Dlatego warto mieć w takim miejscu rolety zewnętrzne. Pruszków to też teren, na którym działają dziesiątki drobnych punktów usługowych. Tym, co je łączy, jest inwestycja w rolety antywłamaniowe. Mają one nie tylko działanie zabezpieczające, ale też kilka dodatkowych plusów:
ubezpieczyciele zazwyczaj obliczają niższe składki, gdy w oknach zakładu są rolety antywłamaniowe. Pruszków czy Ursus to miejsca, w którym zdarzało się już, że po włamaniu ubezpieczyciel odmawiał wypłaty świadczenia, jeśli okna nie były w żaden sposób zabezpieczone. Warto o to zapytać przed podpisaniem umowy na polisę.
Eleganckie rolety zewnętrzne mogą poprawić wizualnie proporcje budynku, a nawet zatuszować jego niedoskonałości: dziury i rysy na fasadzie, stare okna, brzydkie parapety itp.
Zasłonięte rolety zewnętrzne dają sygnał, że obiekt jest zamknięty. To znacznie ułatwia pracę obsługi (w przeciwieństwie do sytuacji, gdy przez niezabezpieczone niczym drzwi co chwilę ktoś wchodzi, mimo że za kilka minut zbliża się zamknięcie sklepu czy restauracji...)
 
To tylko kilka z plusów rolet zewnętrznych, które warto przemyśleć.
 

Rolety zaciemniające – Pruszków, ul. Powstańców 18

W niektórych salonach można dostać tylko standardowe rolety zaciemniające. Pruszkowski salon przy Powstańców 18 oferuje rolety na wymiar. To pozwala dopasować je do całkowicie nietypowych okien. Długością mogą sięgać 3-4 metrów, do tego mogą mieć nawet 5 m wysokości, a dostępne są w kilkuset wariantach kolorystycznych. To pokazuje, jak gigantyczny wybór ma nawet właściciel całkowicie przeszklonego tarasu czy kilkumetrowych okien w kamienicy. Rolety na wymiar w Pruszkowie pozwalają też zasłonić lufcik czy okno uchylne na poddaszu.
 

Rolety z montażem czy bez?

Ostatnią usługą związaną z zakupem żaluzji jest opcja: rolety z montażem. To możliwość zamówienia pokrycia okiennego, które zostanie na miejscu odpowiednio przymocowane przez fachowca. Naprawdę warto, bo w ten sposób oszczędzasz czas i masz pewność, że Twoje rolety rzeczywiście są na swoim miejscu. W razie wątpliwości warto skonsultować się z pracownikiem salonu, który opowie o terminach i kosztach montażu rolet w Pruszkowie.
Anwis in numbers
1000
distributors throughout Poland
42 countries
export to worldwide
3000
installed products per day
801 88 99 22