​​

Oszczędzaj – zmniejsz straty ciepła w swoim domu

Eksperci wykazują, że przez drzwi i okna może uciekać duża część nagromadzonego we wnętrzu ciepła. Największe ubytki odnotowuje się w przypadku starego budownictwa, gdzie stosowane są przeszklenia o niskiej izolacyjności. Podobne problemy mogą występować w nowym budownictwie. Instalacja stolarki otworowej w dużych gabarytach może przyczyniać się do utraty nagromadzonej energii w okresie zimy, a także przegrzewania się pomieszczeń latem. Mając na uwadze utrzymanie komfortowej temperatury wnętrza przez cały rok, przy jednoczesnym dbaniu o domowy budżet, warto rozważyć zastosowanie odpowiednich osłon okiennych, wewnętrznych i zewnętrznych. Te pierwsze, to najprostszy sposób na szybkie oszczędności w Twoim domu. 


Plisy termoizolacyjne dzięki strukturze kanalików ograniczają ubytki ciepła przez okna.


Roleta wewnętrzna termoizolacyjna o strukturze plastra miodu – sposób na niższe rachunki

W przypadku wewnętrznych osłon okiennych najlepsze właściwości termoizolacyjne posiadają żaluzje plisowane składające się z dwóch warstw tekstylnych. Tkaniny te łączone są ze sobą w taki sposób, aby tworzyły kanaliki, przypominające przekrojem plaster miodu. Gromadzące się w nich powietrze stanowi doskonałą izolację termiczną dla okna. Szczególny wpływ na efektywność energetyczną budynku wykazują modele z aluminiową powłoką. Co ważne, to doskonała inwestycja na cały rok. Zimą plisy redukują utratę ciepła przez okna, a latem skutecznie chronią wnętrze przed jego nagrzewaniem się, ograniczając potrzebę korzystania z klimatyzacji. Obliczenia wykazują, że montując plisy termoizolacyjne możesz zaoszczędzić do 7 procent rocznego zapotrzebowania na ciepło użytkowe*. Efekty te będą tym wyraźniejsze, im niższy poziom izolacji termicznej przeszklenia.
 

Inwestycja w plisy termoizolacyjne przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

*badania Instytutu Fizyki Budowlanej im. Frauenhofera: 


Plisy termoizolacyjne – do jakich okien można je zastosować?

Żaluzje termoizolacyjne pasują do każdego rodzaju okien: PCV i drewnianych, pionowych i połaciowych. Ich uniwersalność, w połączeniu z możliwością wykonania osłony w nietypowym kształcie, pozwala na wszechstronne zastosowanie osłony, zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Ponadto, dostępność w ofercie ANWIS 156 tkanin o strukturze plastra miodu daje duże możliwości aranżacyjne. Poza wizualnym odbiorem produktu dostajesz do wyboru wiele opcji montażu (w tym bezinwazyjny) oraz sterowania, co zapewnia dopasowanie plis termoizolacyjnych do Twoich indywidualnych potrzeb. 


 

Ekonomiczne -
smart zarządzanie

W celu efektywnego zarządzania plisami termoizolacyjnymi wybrane modele możesz wyposażyć w czujniki pogodowe, które ustawią pozycję osłony zależnie od pory dnia i temperatury. Osłona może być także zintegrowana z Twoim inteligentnym domem, i dla uzyskania komfortu, również łatwo sterowana za pomocą aplikacji. Gotowe scenariusze ułatwią ten proces i pozwolą zarządzać wszystkimi urządzeniami połączonymi z domową siecią.

​​
Wniosek: Roleta wewnętrzna termoizolacyjna to skuteczne rozwiązanie, zmniejszające potrzebę ogrzewania domu zimą oraz jego chłodzenia latem. Spośród osłon wewnętrznych wykazuje najlepsze właściwości termoizolacyjne, a ponadto daje możliwość ciekawego zaaranżowania każdego rodzaju okien i przeszkleń.


Zacznij oszczędzanie z plisami termoizolacyjnymi ANWIS!

 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22