Funkcje rolety wewnętrznej

Specyfiką poddaszy jest jednak to, że latem, pod wpływem działania promieni słonecznych, silnie się nagrzewają. Rozwiązaniem problemu jest zamontowanie w oknach rolet dachowych.

Adaptacja poddasza, pomimo tego, że pozwala na zaaranżowanie ciekawej przestrzeni, w której mogą znaleźć się sypialnie domowników, miejsce do pracy, łazienka, wiąże się jednak z kilkoma problemami. Jednym z nich jest nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń latem, a zimą ucieczka ciepła z wnętrza na zewnątrz poprzez dach. Rozwiązaniem tego typu problemów jest roleta wewnętrzna na okno dachowe.

W sezonie letnim, kiedy to pomieszczenia na poddaszu najbardziej narażone są na nagrzewanie w wyniku silnego działania promieni słonecznych, niezastąpione są rolety dachowe mocowane w oknach połaciowych. Zastosowanie dobrych jakościowo osłon wewnętrznych umożliwi również ochronę przed dokuczliwym działaniem słońca.

Roletki do okien dachowych chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu.

Rolety na okna dachowe – dodatkowe funkcje

Rolety wewnętrzne dachowe, które znajdziemy w ofercie firmy ANWIS, pełnią funkcję zaciemniającą oraz dekoracyjną. W oknach dachowych, które zlokalizowane są od strony południowej, narażonej na silne nasłonecznienie, powinny się znaleźć rolety zaciemniające. Ich główną zaletą jest to, że zapewniają niemal 100-procentowe zaciemnienie, uniemożliwiając dotarcie promieniom słonecznym do wnętrza pomieszczenia i tym samym jego nagrzewanie się. Roleta na okno dachowe posiada prowadnice boczne i kaseta osłaniająca, które wpływają na ograniczenie do minimum przenikania światła. Kontrolę nad dopływem światła słonecznego umożliwia mechanizm samohamujący, dzięki któremu możliwe jest ustawienie rolety do okien dachowych na dowolnej wysokości, w zależności od zamierzonego efektu – pełne oświetlenie wnętrza, półmrok, całkowite zaciemnienie.

Ważne jest również to, że opuszczanie oraz zwijanie rolety nie wiąże się z zamykaniem okna, dzięki czemu zapewniony jest stały dostęp świeżego powietrza do wnętrza. Płynne prowadzenie tkaniny możliwe jest bowiem przy uchylonym oknie, a łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną, zabezpiecza ją przed wypadaniem z prowadnic bocznych. Z kolei możliwość sterowania roletą za pomocą sztycy sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do okien dachowych, do których, ze względu na wysokość ich umiejscowienia, dostęp może być utrudniony.

Żaluzje plisowane na okna dachowe

Ciekawym produktem oferowanym przez ANWIS, który z całą pewnością zadowoli użytkowników, poszukujących oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań, jest żaluzja dachowa plisowana. Żaluzje na okna dachowe, podobnie jak roleta dachowa wewnętrzna, wyposażona została w szereg rozwiązań umożliwiających bezproblemową obsługę: samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaska kaseta osłaniająca, możliwość sterowania za pomocą sztycy.

Żaluzja plisowana ANWIS to produkt o szerokim zastosowaniu, o czym świadczy to, że może być montowana w nietypowych oknach. Idealnie nadaje się do okien w kształcie półkola, trapezu, trójkąta, które na poddaszach również występują. Sprawdzi się także w przeszklonych konstrukcjach dachowych. Wyposażenie żaluzji w mechanizm sterowania elektrycznego wpływa na funkcjonalność i wygodę obsługi, co z przypadku osłon montowanych w oknach dachowych ma duże znaczenie.

Żaluzje na okna dachowe zapewniają płynną regulacje stopnia nasłonecznienia.

Bogata kolekcja wzorów i kolorów materiałów (plisowanych oraz typu "plaster miodu") oraz detali wykończeniowych oraz możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań, np. dwie tkaniny w jednym systemie montowane na jednym oknie, sprawia, że jest to produkt, dzięki któremu poddasze będzie nie tylko chronione przed nagrzewaniem się, ale i stylowo urządzone. W ofercie firmy ANWIS (producenta żaluzji i rolet) znajdziemy materiały o różnej transparentności, nie tylko te o właściwościach zaciemniających. Dzięki temu, decydując się na wybór określonego rozwiązania nie musimy się kierować wyłącznie względami praktycznymi, ale także dekoracyjnymi.

Rolety na okna dachowe bez wiercenia i żaluzje dachowe ANWIS to produkty znajdujące zastosowanie w każdego rodzaju oknach dachowych: drewnianych oraz z PVC. Ich podstawową funkcją jest kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego, ale dzięki dużemu wyborowi kolorów, wzorów nadadzą również nowoczesny i stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu na poddaszu.
​​

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22