Rolety z prowadnicami - co warto o nich wiedzieć?

Tkanina rolety z prowadnicami idealnie przesłania całą powierzchnię okna, nawet gdy jest ono uchylone lub otwarte. Nie kołysze się również podczas podmuchów wiatru. To właśnie prowadnice sprawiają, że materiał rolety nie odstaje od szyby. Pomaga to w uzyskaniu lepszego zaciemnienia wnętrza. Wybierając model z tkaniną blackout’ową będziesz mieć pewność, że ostre promienie słoneczne nie przedostaną się przez szczelinę między oknem, a materiałem rolety, co mogłoby utrudnić Ci wypoczynek. Jeżeli więc nie umiesz usnąć przy jakimkolwiek, nawet najmniejszym świetle, to rolety z prowadnicami będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego ten rodzaj rolety gwarantuje zachowanie prywatności w mieszkaniu, ponieważ przez tak dokładnie zasłonięte okno, żaden sąsiad czy przechodzień, nie zobaczy co dzieje się w mieszkaniu.

Rolety bez prowadnic – wolnowisząca ozdoba okien dla kogo?

Rolety bez prowadnic również mają dużo zalet. Jedną z nich jest fakt, że przy ich pomocy możemy przesłonić większe przeszklenia. Zamiast do ramy okna, wówczas montowane są do ściany lub sufitu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających rozwiązań sprawdzonych i uniwersalnych, pasujących do wnętrz w różnym stylu.
 
Inną zaletą rolet dzień noc bez prowadnic jest łatwość montażu. Ze względu na to, że podstawą ich zamocowania są uchwyty lub profil montażowy, bez większych trudności zamontujemy je samodzielnie. Tak, jak łatwo je zamontować, ich demontaż również na ogół nie powoduje żadnych trudności i jest szybki. Podobnie, jak ich odpowiedniki z prowadnicami, istnieje możliwość wyboru różnorodnych wzorów i fasonów.  Jednocześnie rolety bez prowadnic są na ogół rozwiązaniem tańszym, co może mieć znaczenie, zwłaszcza, gdy mamy do zasłonienia dużą liczbę okien.


Czy roleta powinna posiadać kasetę?
Kaseta na roletach dzień noc z pewnością dodaje im elegancji oraz pozwala na dodanie dodatkowego akcentu kolorystycznego wewnątrz pomieszczeń. Chroni również tkaninę przed zabrudzeniami i kurzem. Te rolety są idealne dla osób, które chcą mieć idealnie dopasowany system osłony okien.
 
Istnieją różne rodzaje rolet w kasecie, w tym m.in. rolety z prowadnicami oraz rolety bez prowadnic. Wybierając rozwiązanie do swojego domu warto mieć na uwadze, że rolety w kasecie są nieco cięższe niż ich odpowiedniki pozbawione tego elementu, ale jednocześnie są stabilniejsze, zwłaszcza w wersji z prowadnicami. O tym, czy zdecydować się na rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami czy bez tych elementów, musimy zadecydować sami, w oparciu o nasze indywidualne potrzeby. Pamiętajmy, że nie musimy stosować tego samego rozwiązania do wszystkich okien w naszym domu.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22