Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych rozwiązań. Klasyczne firany przez wielu kojarzone są ze staromodnym stylem, który nie tylko wyszedł z użytku, ale i nie spełnia pożądanych funkcji. Poszukując alternatywnych rozwiązań, często trafiamy na rolety dzień i noc, które stale zyskują na popularności. W czym tkwi ich wyjątkowość? Czy rolety dzień noc w salonie mogą w pełni zastąpić firankę? 

Dlaczego warto zainwestować w rolety dzień noc w salonie?

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Spędzamy w nim mnóstwo czasu każdego dnia, korzystając z chwili wytchnienia od obowiązków. W trakcie aranżacji salonu dbamy o wiele rzeczy – od drobnych szczegółów, aż do najważniejszych elementów wyposażenia. Na etapie urządzania często skupiamy się na kolorze ścian, wygodnej kanapie lub innych dodatkach, zapominając o aranżacji okien. A to poważny błąd! Okna bardzo mocno przykuwają wzrok i wpływają na wizualny odbiór pomieszczenia. Nawet najbardziej dopracowany salon nie zrobi na nikim wrażenia, jeśli nie zadbamy o tak kluczowy element. Rolety dzień i noc to alternatywa dla firan – są tak samo estetyczne, a przy tym znacznie bardziej funkcjonalne. Wzory i kolory rolet to niekończąca się paleta barw i ich odcieni. Nie będzie żadnych trudności z dopasowaniem rolet do ogólnego wystroju salonu. Można z nich stworzyć element, który łamie jednolitą kolorystykę ścian albo spójną barwami dekorację. Rozmiar okna nie jest żadnym ograniczeniem. 

Rolety sprawdzą się zarówno w dużych witrynach, jak i oknach o tradycyjnych wymiarach. Pomimo tego, że mogą w pełni zastąpić firany, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć obydwa rozwiązania. Rolety dzień noc w salonie świetnie współgrają z zasłonami, które nadadzą wnętrzu przytulnością i spełnią funkcję dekoracyjną. W aranżacji wnętrza z roletami jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. 

Rolety dzień i noc pozwalają regulować ilość światła wpadającego do wnętrza bez konieczności podnoszenia osłony.

Funkcjonalne wnętrza na wyciągnięcie ręki

Rolety dzień i noc nie podbiły tak wielu serc tylko ze względu na swoją estetykę. Jeśli kiedykolwiek doświadczyliście problemu, jakim jest nadmierne nasłonecznienie pomieszczenia, powinniście poważnie rozważyć zakup rolet. Innowacyjna technologia pozwala manipulować intensywnością światła, które wpada do salonu. Rolety dzień noc składają się z poziomych pasów – jasnych i ciemnych. Za pomocą sznurka można w jednej chwili ograniczyć dostęp do światła słonecznego i bez przeszkód zobaczyć ulubiony film. Warto pamiętać, że im ciemniejszy kolor materiału wybieramy, tym mniej promieni słonecznych wpada do pomieszczenia. Co więcej, rolety dzień noc w salonie to także sposób na zapewnienie sobie odrobiny prywatności w zaciszu własnego domu. Dzięki nim można z łatwością odciąć się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

Rolety dzień noc w salonie to łatwy i szybki montaż

Część osób uważa, że rolety dzień i noc wiążą się z mozolnym i skomplikowanym montażem. Nic bardziej mylnego! To wygodne rozwiązanie, które zostało wręcz stworzone z myślą o łatwym mocowaniu. Można skorzystać z usług sklepu, który przyśle specjalistę od montażu, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to samodzielnie. Jeśli obawiacie się, że będzie trzeba naruszyć ramę okienną, wiercić czy kleić poszczególne elementy, to martwicie się niepotrzebnie. Bez trudu można kupić rolety dzień noc do salonu, które są mocowane na haczyki lub z systemem „klik”. To całkowicie bezinwazyjna metoda, a jednocześnie szybki montaż, z którym poradzi sobie nawet laik. 
 
Rolety dzień noc zapewniają łatwy montaż oraz wygodną obsługę na co dzień.

Jak dobrać rolety dzień i noc do salonu?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszych rolet, najpierw trzeba przemyśleć, jakiego efektu oczekujemy. Salony w modernistycznym stylu dobrze komponują się ze stonowanymi barwami, które zostaną przełamane jednym mocniejszym akcentem. Może to właśnie rolety dzień i noc sprawdzą się w tym zadaniu? Klasyczne, ciepłe wnętrza lubią też ciepłe kolory. Jeśli ściany są w ciemnym kolorze, to warto wybrać jasne rolety, które będą wspaniale odcinać się na ich tle. Zabawa stylistyką wnętrza w połączeniu z roletami to ogromne pole do popisu. 

Równie istotny jest rozmiar rolet. Po pierwsze, trzeba zastanowić się, czy mają zasłaniać tylko szybę, czy zachodzić także na ramę okienną lub zasłaniać wnękę. Po drugie, należy pobrać niezbędne wymiary, gdyż rolety dzień i noc produkowane są na zamówienie klienta. Wymiary można pobrać samodzielnie. Jeśli nie masz pewności, czy zrobisz to dobrze skontaktuj się z nami i poproś o pomoc. Nasi eksperci podpowiedzą Ci, które miejsca powinieneś zmierzyć. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22