Rolety podgumowane i rolety odbijająca światło działają na bardzo podobnej zasadzie. Tkaniny podgumowane z uwagi na swoją budowę zapewniają całkowite zaciemnienie w każdym warunkach. Są też nieco łatwiejsze w czyszczeniu.

Rolety podgumowane oraz rolety odbijające promienie słoneczne, z jednej strony posiadają materiał, który można swobodnie dopasować do kolorystyki pomieszczenia. Z drugiej strony znajduje się warstwa, chroniąca przed światłem – często w srebrnym lub białym kolorze. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń co do miejsca stosowania – będą skuteczną ochroną nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu.

Czy rolety odbijające światło są skuteczne? 
Zdecydowanie tak. Roleta odbijająca światło to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które w dużym stopniu ogranicza promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia. Rolety odbijające promienie słoneczne doskonale sprawdzą się w biurach, w których słońce powoduje refleksy na ekranie monitora, ale nie tylko! To także doskonały sposób na zapewnienie sobie odrobiny ochłody w ciepłe i słoneczne dni, bowiem ten typ rolet ogranicza przedostawanie się rozgrzanego powietrza do wnętrza pomieszczenia. 

Przy tej okazji trzeba wspomnieć, że samo założenie rolety odbijającej światło nie załatwia sprawy. Jeśli zapomnimy ją opuścić i gorące powietrze dostanie się do środka, nawet zaciągnięcie rolety nie spowoduje nagłego ochłodzenia - co najwyżej nie przepuści kolejnych fal ciepła. 

Rolety wewnętrzne w kasecie zapewniają optymalne warunki do pracy w biurze.

Budowa rolety odbijającej światło

Za odbijanie światła odpowiada specjalna powłoka, która pokrywa jedną stronę rolety. Może to być tkanina posrebrzana, a w niektórych przypadkach powłoka z aluminium. W ten sposób powstaje ekran, który całkowicie uniemożliwia przedostanie się światła do wewnątrz i całe ciepło odbija na zewnątrz. Warto też dopowiedzieć, że roleta odbijająca światło będzie skuteczna tylko wtedy, kiedy całą swoją powierzchnią zasłania okno. 

Druga strona rolety to kwestia indywidualnego wyboru. Pozwala na dopasowanie odpowiedniego materiału, który wpisze się w stylistykę pomieszczenia. Rolety odbijające światło mogą być klasyczne (wykonane z jednego kawałka materiału) albo tzw. dzień noc, gdzie tkaniny zaciemniające i przepuszczające promienie słoneczne ułożone są naprzemiennie. Nie będzie trudno o zakup tych, które spodobają się nam najbardziej. To właśnie dlatego rolety przeciwsłoneczne stały się tak popularnym wyborem - są nie tylko funkcjonalne, ale mogą też pełnić funkcję estetyczną i wspaniale zdobić każde pomieszczenie. 

W jakich pomieszczeniach biurowych rolety przeciwsłoneczne sprawdzą się najlepiej?

Ze względu na swoje właściwości, rolety zaciemniające odbijające światło to bardzo dobre rozwiązanie do biur narażonych na bardzo duże nasłonecznienie. Jeśli pomieszczenie biurowe jest na tyle duże, że okna wychodzą w kilku różnych kierunkach, rolety można zamontować tylko tam, gdzie słońce świeci z największą intensywnością. Z kolei jeśli pracownikom zależy na uniknięciu upałów, warto opuścić roletę po wyjściu z pracy i odsłonić okno dopiero w momencie, w którym promienie nie padają bezpośrednio na szybę. W ten sposób z łatwością uchronimy się przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia. Rolety odbijające światło można zamontować zarówno na dużych oknach, jak i tych o tradycyjnych rozmiarach. 

Rolety odbijające światło do domowego biura

Wiele osób pracuje w domu i pewnie przynajmniej część z nich zastanawia się, jak poradzić sobie z refleksami słońca, które odbijają się na monitorze. Czasem te najprostsze rozwiązania są najlepsze, a rolety odbijające światło znajdą swoje zastosowanie także w domowym biurze. Można je bez trudu wkomponować w każdą stylistykę pomieszczenia. Nawet jeśli już masz zamontowane rolety w innych pomieszczeniach (np. rolety bambusowe lub rolety aluminiowe), bez trudu kupisz rolety przeciwsłoneczne, które dopasujesz wyglądem do tych posiadanych. 

Tak naprawdę możesz zamontować je w dowolnym pokoju. Skorzystasz z nich zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym, w którym stoi komputer. To uniwersalne rozwiązanie do każdego domu czy mieszkania, zwłaszcza jeśli latem przeszkadza Ci gorące powietrze, przenikające się przez szybkę okna. Rolety obijające światło znacznie ułatwiają pracę oraz odpoczynek. 

Rolety wewnętrzne materiałowe to ochrona przed refleksami światła na ekranie monitora.

Wszechstronne rozwiązanie

Łatwo zauważyć, że rolety odbijające światło to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdzi się w biurze i domu. Łatwy montaż, brak problemów z nadmiernym nasłonecznieniem, a tym samym nagrzewaniem się pomieszczeń, to cechy szczególne, które doceni każdy z nas. Jeśli zależy Ci na połączeniu funkcjonalności i dużej trwałości z nienaganną stylistyką, to znak, że rolety przeciwsłoneczne są właśnie dla Ciebie. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22