Dlaczego rolety plisowane na wymiar to dobre rozwiązanie?

Plisy to nowoczesne osłony okienne wyglądem przypominające harmonijkę. Ich największą zaletą jest wszechstronność. Można zamontować je zarówno w oknach standardowych, jak i w dachowych, witrynach, a nawet w ogrodach zimowych. Dzięki swojej uniwersalnej, przemyślanej konstrukcji jako jedne z niewielu pasują do okien o nietypowej formie, np. półkolistych, trapezowych czy trójkątnych.


 
Plisy mogą być zwijane jedno- lub dwukierunkowo. Te drugie pozwalają na precyzyjne przysłonięcie wybranego fragmentu okna, by w łatwy sposób sterować ilością światła wpadającego do środka. To znacznie wpływa na komfort panujący we wnętrzu.
 
Nie można zapomnieć o atrakcyjnym wyglądzie rolet plisowanych na wymiar. Subtelne zakładki materiału idealnie wkomponowane w ramę okna prezentują się niezwykle efektownie, zachwycając każdego miłośnika estetycznych i stylowych aranżacji. Plisy to niewątpliwie jedno z najciekawszych rozwiązań. Pasują do niemal każdego wnętrza i każdego stylu aranżacyjnego. Nadają przestrzeni niebanalny, niesamowicie klimatyczny charakter.
 

Wybór rolet krok po kroku

Wybór rolet plisowanych na wymiar to nie lada wyzwanie. Dzisiejszy rynek oferuje nam bowiem szeroki wybór modeli różniących się od siebie funkcjami, kolorami, wykończeniem i detalami.
 
W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić jakie korzyści chcemy uzyskać, montując rolety w oknach domu czy mieszkania – całkowite zaciemnienie czy delikatną ochronę przed światłem. W ofercie ANWIS znajdziesz osłony o różnym stopniu przepuszczalności światła. Materiały transparente i semi-transparentne filtrują światło dzienne w taki sposób, by zapewnić domownikom w pełni komfortowe, dopasowane do ich potrzeb warunki do odpoczynku, pracy i wykonywania innych zadań. Jeśli zależy Ci na maksymalnym zaciemnieniu wnętrz, postaw na osłony wykonane z tkaniny blackoutowej, która całkowicie blokuje przenikające do wnętrza światło.


 
Ciekawym rozwiązaniem są rolety plisowane na wymiar dzień-noc, które łączą funkcje dwóch osłon. Konstrukcja rolety dzień-noc składa się z szyny górnej, montowanej na stałe do okna, ściany lub sufitu, a także z położonych nieco niżej dwóch ruchomych rynien. Między rynnami znajdują się plisowane tkaniny, np. – transparentna, która filtruje światło wpadające do środka i chroni przed spojrzeniami przechodniów, zapewniając pełną prywatność, a także zaciemniająca, która całkowicie blokuje wpadające do środka promienie słoneczne. Tkaniny można podnosić i opuszczać niezależnie od siebie, osłaniając okno w preferowany w danym momencie sposób.
 

Rolety plisowane na wymiar – o tym pamiętaj przy wyborze

Rodzaj materiału to nie wszystko! Duże znaczenie ma wygląd plis. Rolety stanowią bowiem ważny element w aranżacji wnętrza. Dobrane w odpowiedni sposób mogą podkreślić niepowtarzalny charakter wystroju, stworzyć nastrojowy klimat w pomieszczeniu, czy też pełnić funkcję niebanalnej ozdoby, która będzie przyciągać spojrzenia.
 
Jeśli rolety mają stanowić tło dla innych dekoracyjnych elementów wnętrza, postaw na modele wykonane z gładkich, jednolitych tkanin w stonowanych odcieniach. Natomiast jeśli chcesz, żeby plisy były ozdobą wnętrz, wybierz te barwne, wzorzyste, przykuwające uwagę i wyróżniające się w pewien sposób. Pamiętaj jednak o dopasowaniu rolet do wystroju! Dzięki temu uzyskasz spójny i estetyczny efekt.
 
Przy wyborze rolet plisowanych na wymiar szczególną uwagę zwracamy na:
sposób sterowania – plisami ANWIS można sterować za pomocą uchwytów, sznurków, pilota lub smartfona,
miejsce przeznaczenia – od niego będzie zależeć m.in. system plis lub sposób ich montażu
funkcjonalność – a w tym odporność na działanie promieni słonecznych, czy też łatwość czyszczenia,
dokładne wymiary okna – produkty wykonywane są na indywidualny wymiar i zapewniają precyzyjne przesłonięcie każdego rodzaju okna.
 
Profesjonalną pomoc, w tym: wybór odpowiedniego systemu, pomiar i montaż, świadczymy poprzez sieć autoryzowanych salonów na terenie całej Polski.
 

Montaż jest prostszy niż Ci się wydaje

Montaż rolet plisowanych na wymiar powinieneś zacząć od... wyboru odpowiednich rolet! Współczesny rynek oferuje rozwiązania, które maksymalnie upraszczają proces instalacji osłon okiennych. Przykładem są innowacyjne rolety bezinwazyjne, których montaż nie wymaga wiercenia w ścianach i innych prac mogących sprawić kłopot – szczególnie tym osobom, które nie są największymi fanami majsterkowania.


 
Rolety plisowane bezinwazyjne można zamontować na dwa sposoby. W pierwszym z nich elementy plisy przytwierdza się bezpośrednio do szyby okiennej za pomocą szyny z taśmą samoprzylepną. Natomiast druga metoda polega na zamontowaniu 4 uchwytów z zatrzaskami na ramie okna, pod kątem 90 stopni. Zatrzaski ukrywa się pod zaślepką maskującą. Niezależnie od wybranego sposobu montaż bezinwazyjnych rolet plisowanych jest szybki, prosty i nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi.
 
Rolety plisowane na wymiar to doskonałe rozwiązanie do Twoich czterech kątów! Wybierz idealne modele i przekonaj się, czym jest prawdziwa funkcjonalność w estetycznym wydaniu.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22