Roleta w oknie jak zazdrostka

Tradycyjnie w oknach kuchennych bardzo często stosowano tzw. zazdrostki. Proste zasłonki z marszczeniem, które do dziś widoczne są w oknach w całej Skandynawii. Te zdobione koronkami popularne są wciąż we Francji, a bawełniane z haftem znamy chociażby z polskich domów. Dziś na fali popularności stylu nowoczesnego raczej się od nich odchodzi, choć wiele osób tęskni za możliwościami, jakie oferowały.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że chodzi o tkaninę zamontowaną mniej więcej w połowie okna i osłaniającą jego dolną część. To praktyczne szczególnie na parterze – w domu jest jasno, ale osoby z zewnątrz nie mogą zbyt łatwo zajrzeć do środka. Takie same możliwości dają nowoczesne rolety rzymskie poziome w systemie RVS. Można je regulować od góry, jak i do dołu, tworząc w dowolnej chwili w oknie coś w rodzaju współczesnej zazdrostki. Co ważne, równie prosto można zmienić ustawienie rolety, zyskując okno pełne światła lub przeciwnie – całkowicie zaciemniając pokój.

To o tyle wygodne, że często ustawienie pozycji osłony na oknie zmienia się wraz z upływem dnia. Podczas przygotowywania posiłku dla znajomych chcemy mieć swobodny widok na zewnątrz choćby po to, by widzieć, kiedy przyjdą goście. Jednak już po zmroku, gdy przyjaciele biesiadują przy wspólnym stole, może pojawić się potrzeba prywatności i chęć, by zakryć okno. Rolety rzymskie poziome w systemie RVS pozwalają jednym ruchem ustawić osłonę w dogodnej pozycji.
 

Rolety rzymskie poziome do wnętrz w różnym stylu

Rolety możesz zaaranżować między innymi w jednym z poniższych stylów:

  • Białe – uniwersalne, idealne do stylu skandynawskiego opartego na bielonym drewnie. Równie dobrze będą pasowały do minimalistycznego stylu zen.

  • Bladoróżowe lub szare – pięknie uzupełnią prowansalską kuchnię z ziołami w doniczce i z bukietami lawendy.

  • Grafitowe i szare – najbardziej uniwersalne rolety rzymskie poziome będą świetne do mieszkania utrzymanego w nowoczesnym stylu. Takie najczęściej można spotkać w mieszkaniach na wynajem, bo pasują do wszystkiego.

  • Pomarańczowe i żółte – ożywią i dodadzą domowego ciepła wnętrzu, w którym wcześniej nie było przytulnie.

  • Écru – w tradycyjnych kuchniach godnie zastąpią zwykłe firanki w oknie.

  • Błękitne – dodadzą lekkości jasnemu wnętrzu kuchni w stylu Hamptons.

  • Fioletowe –zapewnią intensywny akcent kolorystyczny w kuchni na wysoki połysk w stylu glamour.

Jak widać, możliwości aranżacji takich rolet są właściwie nieograniczone. Do tego warto dodać, że posiadają one szereg praktycznych zalet.


Zalety rolet rzymskich poziomych w kuchni

Zasłonki i firanki znane z dawnych lat odchodzą do przeszłości. Rolety rzymskie poziome są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i prostsze w utrzymaniu w czystości. W razie potrzeby możesz je odpiąć, uprać, a nawet zmienić, ale wymaga to o wiele mniej pracy, niż pielęgnowanie tradycyjnych firan. To znacznie ułatwia stworzenie efektownego wystroju wnętrz. W Anwis możesz dobrać pod kolor rolet rzymskich poziomych również poduszki i zasłonki.

Aspektów praktycznych, na które warto zwróci uwagę w ich przypadku, jest więcej. Okno osłonięte roletą rzymską poziomą w systemie RVS można łatwo otworzyć. Tych samych możliwości nie dają niektóre żaluzje, a przecież akurat w kuchni możliwość swobodnego wietrzenia jest bezcenna. Liczy się tu również higiena, więc jest ważne, że w przypadku elektrycznych rolet rzymskich poziomych (montowanych do ściany lub sufitu) możesz je regulować jednym przyciskiem. W kuchni szczególnie docenisz brak konieczności odrywania się od gotowania posiłków.
 

Do dużych i małych okien

Na koniec warto dodać, że rolety rzymskie poziomie świetnie uzupełniają duże okna. Sprawdzą się w przypadku drzwi balkonowych czy efektownego wyjścia na taras. Te z oferty Anwis mogą przesłonić do 3 metrów długości wnęki. Niezależnie od ich wielkości materiałowe, rzymskie rolety są bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze. W zależności od potrzeby zawsze zapewnią odpowiednią ilość światła i prywatność domowników. Zobacz e-katalog na stronie, by poznać szczegóły.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22