Rolety termoizolacyjne - skuteczna izolacja termiczna i akustyczna okien

Pancerz rolet zewnętrznych ANWIS, wypełniony pianką poliuretanową, pełni funkcję izolatora poprawiającego parametry cieplne okien. Rolety termoizolacyjne( żaluzje termiczne) zewnętrzne doskonale sprawdzają się również w domach i mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu ruchliwej ulicy. Redukują poziom hałasu przedostającego się z zewnątrz, zapewniając prywatność i spokojny odpoczynek. Ponadto, konstrukcja rolet termoizolacyjnych - wykonanych z wysokiej jakości aluminium odpornego na warunki atmosferyczne - sprawia, że osłony są niezawodne przez cały rok ich użytkowania.


 

Jak działają rolety termoizolacyjne?

Po ustawieniu rolety w pozycji zamkniętej, pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która jest doskonałym izolatorem. Pozwala to na dłuższe utrzymanie ciepła we wnętrzu jesienią i zimą oraz zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń latem. 


 


Mniejsze ubytki ciepła zimą

 
Opuszczone na noc rolety termoizolacyjne na dłużej zatrzymują nagromadzone w ciągu dnia ciepło. Zmniejszają koszty związane z ogrzewaniem budynku jesienią i zimą.
 


Ograniczenie potrzeby korzystania z klimatyzacji latem

Opuszczony pancerz rolety stanowi skuteczną barierę przed przenikającymi do wnętrza promieniami słońca. Roleta termoizolacyjna utrzymuje komfortową temperaturę pomieszczeń latem, ograniczając potrzebę korzystania z klimatyzacji.

 


 

Ekonomiczne zarządzanie roletami termoizolacyjnymi

Czy warto zainwestować w rolety termoizolacyjne wewnętrzne? Oczywiście! Rolety termiczne na wymiar ANWIS mogą zostać połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza oraz natężenie światła słonecznego, co pozwoli Ci na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń. Po podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej możesz sterować roletami i innymi systemami w budynku przy użyciu urządzeń mobilnych, np. programując gotowe scenariusze.


Sposoby montażu rolet termoizolacyjnych

 

Montaż podtynkowy

System rolet podtynkowych pozwala na całkowite ukrycie skrzynki oraz prowadnic pod izolacyjną warstwą ocieplającą budynku. Takie rozwiązanie sprawdzi się w nowo budowanych obiektach, kiedy na etapie wznoszenia ścian zewnętrznych istnieje możliwość wkomponowania ich w elewację. Montaż rolety podtynkowej nie ingeruje w konstrukcję okna. System posiada specjalną matę izolacyjną, która chroni nadproże przed przemarzaniem.

Montaż naokienny

Rolety naokienne stosowane są w przypadku nowych inwestycji, jak i w trakcie przeprowadzanych remontów, połączonych z wymianą stolarki okiennej. Skrzynka rolety przed zainstalowaniem we wnęce, osadzana jest na ramie okna, a prowadnice przykręcane do ramy okna. Decydując się na to rozwiązanie, należy uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki, której wymiar uzależniony jest od wielkości przesłanianej wnęki. Istnieje tu możliwość obustronnej zabudowy skrzynki razem z prowadnicami.

Montaż na elewacji

W przypadku gotowych konstrukcji budowlanych możliwy jest montaż osłon elewacyjnych. Nie wymaga on wymiany okien ani wcześniejszych ustaleń w projekcie budynku. System ten umożliwia montaż rolety do ściany lub bezpośrednio we wnęce okna i drzwi. W obu przypadkach skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym rolety. Ze względu na brak możliwości zabudowy, system dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy: kwadratową, ściętą pod kątem 45 stopni lub owalną. 

Zacznij oszczędzanie z roletami termoizolacyjnymi ANWIS!

 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22