Do ich funkcjonowania nie są potrzebne kable elektryczne ani dodatkowe zasilanie.

Najczęściej rolety wewnętrzne wyposażone są w sterowanie ręczne. Dla większego komfortu można wybrać modele sterowane zdalnie. Aby jednak było możliwe opuszczanie lub podnoszenie przesłony po wciśnięciu przycisku na pilocie, niezbędne jest podłączenie zasilania. Wiąże się to z koniecznością doprowadzenia w odpowiednie punkty kabli elektrycznych. Najlepiej zaplanować to na etapie wykańczania pomieszczeń. W innym wypadku niezbędne będzie kucie ścian.

Alternatywnym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne ANWIS z silnikiem zasilanym bateriami. Akumulatory ulokowane są w kasecie rury nawojowej. Ładuje się je co około trzy miesiące przy użyciu dołączonej do zestawu ładowarki. W pełni naładowane zapewniają do 180 cykli automatycznego zwijania i rozwijania przesłony. Rolety są obsługiwane pilotem działającym na fale radiowe, który umożliwia również ich zaprogramowanie. Wystarczy roletę podłączyć do zasilania. Niezbędne akcesoria znajdują się w podstawowym pakiecie.

Rolety sterowane pilotem sprawdzą się znakomicie w oknach o niedużych wymiarach i małej powierzchni, szczególnie gdy jest do nich utrudniony dostęp. Mogą być także stosowane do przesłaniania przeszkleń o wysokości do 3,0m.

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22