Zalety rolet okiennych dzień noc

Zalety rolet dzień-noc, dzięki ich przyjaznym dla użytkownika funkcjom są liczne. Przeanalizujmy je – jeden po drugim.
 

Korzyść nr 1: Mnogość styli i wzorów

Według najnowszych badań, przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie BRW, aż 90% Polaków przywiązuje dużą wagę do wyglądu domowych wnętrz. To jasny sygnał, który pokazuje, że cenimy sobie estetykę pomieszczeń, w których spędzamy tak naprawdę większość swojego życia. A jakie kolory najczęściej wybieramy? Wyniki badania Mój Dom, przeprowadzonego przez Westwing Home & Living wykazały, że w naszych domach dominuje biel, beże oraz odcienie szarości. Zdarza nam się jednak postawić na bardziej odważne kolory, np. błękit, czy fiolet. Dostępne na rynku rolety zaciemniające dzień noc możemy jednak swobodnie dobrać do preferowanego przez nas stylu, niezależnie czy interesują nas stonowane aranżacje, czy te z lekką nutą szaleństwa. Sprawdzą się w pokoju dla dzieci (zwłaszcza tkaniny typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza), czy wnętrzach, którym brakuje głębi (tu z kolei warto zastosować wzorzyste materiały).

Dużą rolę w aranżacji wnętrz odgrywa kolor rolet.

Korzyść nr 2: Wygoda

Na rynku dostępne są 2 rodzaje rolet – sterowane ręcznie lub elektrycznie. Skupmy się na chwilę na tych drugich. Największą zaletą rolet ze sterowaniem elektrycznym jest wygoda użytkowania. Podnoszenie i opuszczanie rolet jest prawdopodobnie czymś, co wielu z nas robi codziennie, np. po wstaniu z łóżka. Czasem nawet jest to jedyny powód, dla którego musimy opuścić ciepłe, wygodne posłanie… Wyobraź sobie, jakby to mogło wyglądać, gdybyś mógł obsługiwać rolety za pomocą pilota lub smartfona. Brzmi interesująco, prawda? W przypadku rolet sterowanych elektrycznie nie ma potrzeby zmagania się ze sznurkami i wstawania tylko po to, aby zmienić ich wysokość.
 

Korzyść nr 3: Ochrona przed słońcem

Rolety zaciemniające dzień noc zapewniają doskonałą kontrolę światła, tworząc efekt delikatnego cienia, który może zakryć całe okno, jednocześnie utrzymując światło w pomieszczeniu. To bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które pracują przy komputerze. Rolety pozwalają uniknąć refleksów światła, które mogą pojawiać się na monitorze, tym samym zwiększając komfort naszej pracy. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. A biorąc pod uwagę, że w ostatnim roku wiele osób pracowało zdalnie - i jak pokazują badania prawie 60% pracowników w Polsce oczekuje, że po pandemii nadal częściej będzie pracować zdalnie – ta funkcja rolet jest szczególnie istotna.
 

Korzyść nr 4: Rolety zaciemniające dzień noc - do małych, jak i dużych powierzchni

Rolety zaciemniające dzień noc idealnie sprawdzą się przy przesłanianiu dużych powierzchni, gdyż maksymalna szerokość rolety ANWIS może wynosić 2,6 m. Rolety dzień noc to również praktyczne rozwiązania do małych okien. Zamocowane na ramie okna oraz wyposażone w kasetę i prowadnice boczne, zapewniają stabilne przyleganie tkaniny do szyby oraz lepsze zaciemnienie pomieszczeń. Użytkowanie rolety dzień noc będzie dzięki temu niezwykle wygodne nawet na oknach, z których często korzystamy.


Rolety dzień noc doskonale sprawdzają się jako rolety pokojowe.

Korzyść nr 5: Bezpieczne użytkowanie

Rolety zaciemniające dzień noc posiadają zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym. To bardzo istotna funkcja, bowiem jak pokazują wyniki raportu PZU „Bezpieczne dziecko”, aż 84% rodziców stwierdziło, że w dzisiejszym świecie na dzieci czyha więcej niebezpieczeństw niż w czasach, gdy sami byli mali. Badanie wykazało także, że aż 8 na 10 rodziców nie czuje się pewnie w tym temacie i chętnie skorzystałoby z pomocy specjalistów. A zdecydowana większość badanych twierdzi, że to rodzice powinni uczyć dzieci bezpiecznych zachowań. Zadbanie o bezpieczeństwo nawet w tak prozaicznym obszarze jak zabezpieczenia rolet, stanowić może zatem kolejny krok w kierunku ochrony maluchów.
 

Korzyść nr 6: Gwarancja

Warto zwracać uwagę na długość gwarancji, jakiej udziela producent – im dłuższa, tym lepszej jakości produkt. Rolety zaciemniające dzień noc marki ANWIS posiadają gwarancje na aż 36 miesięcy.
 
Podsumowując – do największych zalet rolet dzień i noc należą:
  • Wygoda użytkowania,
  • Elastyczność w dopasowaniu do wnętrza i rodzaju okna,
  • Funkcjonalność,
  • Bezpieczne użytkowanie,
  • Ochrona przed słońcem,
  • Długi okres gwarancji.
 
Czy warto zatem zainwestować w rolety zaciemniające dzień noc? Odpowiedź wydaje się być prosta.
 

Czy rolety zaciemniające sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Podstawowym zadaniem rolety zaciemniającej jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Świetnie sprawdza się w pomieszczeniach z oknami o dużej powierzchni i w pokojach wychodzących na południe. Odpowiednio skonstruowana tkanina sprawia, że do środka wpada mniej światła, a przy okazji pomieszczenie znacznie mniej się nagrzewa. To już wystarczające powody, aby uznać, że rolety zaciemniające są świetnym rozwiązaniem, a trzeba jeszcze dodać, że to bardzo dobra osłona przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. 

Ze względu na łatwy montaż i szeroki wybór rozmiarów, można je zamontować w każdym pomieszczeniu. Warto jednak dokładnie przemyśleć swój wybór, bo rolety dzień noc występują w wielu różnych wariantach. Mowa przede wszystkim o rodzaju tkaniny, jej właściwościach i poziomie przepuszczalności światła. W sypialni i pokoju dziecięcym świetnie sprawdzają się rolety redukujące poziom nasłonecznienie do minimum. W ten sposób po zasłonięciu okna w pokoju będzie panował przyjemny półmrok. Czy to samo rozwiązanie sprawdzi się w kuchni lub salonie? Raczej nie, ponieważ są to pomieszczenia, w których chcemy mieć jak najwięcej naturalnego światła i tutaj lepiej wybierać rolety dzień i noc wyposażone w tkaniny transparentne lub semi-transparentne.
 

Czy materiał w roletach dzień noc jest trwały?

W zdecydowanej większości rolety zaciemniające wykonuje się z tworzyw sztucznych, które są wytrzymałe i odporne na działanie promieni UV. Mamy więc pewność, że tkanina nie ulegnie uszkodzeniu, nawet wskutek intensywnego użytkowania. Z racji tego, że tkaniny rolety dzień noc pokryte są specjalną warstwą impregnatu, pozwalają również na szybkie usunięcie zabrudzeń z ich powierzchni.  
Materiał ma również duże znaczenie w kontekście stylistyki pomieszczeń. Tak jak firany i zasłony są swego rodzaju ozdobą, tak też roleta powinna pasować stylistycznie i kolorystycznie do wnętrza. Zgodnie z najnowszymi trendami mamy dwie możliwości: zdecydować się na roletę w tej samej barwie, co kolor przewodni w pomieszczeniu albo w kontrastującym kolorze, który będzie wyróżniał się na tle całej aranżacji, co nada jej dodatkowej ekspresji.
 

Rolety zaciemniające i ich rodzaje

Oprócz tego, że mamy dużą możliwość wyboru rolet pod względem stylistycznym, to dodatkowo możemy zdecydować się na ich dwa warianty: przyszybowe oraz wolnowiszące. Te pierwsze z uwagi na wyposażenie w prowadnice boczne bardzo dobrze przylegają do okna. Nawet jeśli je uchylimy, roleta nie będzie odstawała od ramy ani powiewała na wietrze. Rozwiązanie jest bardzo praktyczne i estetyczne, przez co ceni je wielu Klientów. Drugi rodzaj, czyli rolety zaciemniające wolnowiszące, są przeznaczone do montażu na suficie lub ścianie tuż nad oknem. Świetnie prezentują się w przestronnych wnętrzach - dużych salonach czy biurach – gdzie często stosowane są jako samodzielne dekoracje okien.

Pozostaje jeszcze wybór sterowania. Jak już wspomniano, rolety zaciemniające mogą być regulowane ręcznie albo automatycznie. Ta pierwsza opcja jest nieco tańsza, jednak sterowanie elektryczne jest  wygodniejsze i może odbywać się przy pomocy pilota lub aplikacji na urządzeniach mobilnych.  
 

Rolety zaciemniające dzień noc a tradycyjne rolety materiałowe - różnice

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaka jest różnica między roletą zaciemniającą dzień noc a tradycyjną, to jest nią możliwość regulacji zaciemnienia. Zwykłe rolety materiałowe można jedynie podnosić i opuszczać i w ten sposób zwiększyć lub zmniejszyć ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Nie sposób wpuścić dużo słońca, nie odsłaniając przy tym praktycznie całego okna.

W przypadku rolet zaciemniających dzień noc sprawa wygląda zupełnie inaczej. Poziome pasy na tkaninie umożliwiają regulację zaciemnienia bez konieczności podnoszenia rolety. Tym samym możemy mieć przysłonięte całe okno i jednocześnie dopuścić słońce do pomieszczenia. Ze względu na specyficzny materiał stosowany w tych modelach, często pojawia się pytanie, czy rolety będą prześwitywać. Odpowiedź brzmi: nie. To bardzo skuteczna ochrona nie tylko przed słońcem, ale i nazbyt wścibskimi sąsiadami. Transparentne pasy są wykonane z siateczki, ale ciemniejsze to tkanina poliestrowa, która pozwala zachować prywatność. Bez względu na wybrany kolor możemy mieć pewność, że nikt nie zajrzy nam do okna, nawet jeśli jest wieczór, a w pomieszczeniu zapalimy światła. W efekcie rolety zaciemniające znajdą swoje zastosowanie nawet w łazience.
 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22