Zalety rolet okiennych dzień noc

Zalety rolet dzień-noc, dzięki ich przyjaznym dla użytkownika funkcjom są liczne. Przeanalizujmy je – jeden po drugim.
 

Korzyść nr 1: Mnogość styli i wzorów

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie BRW aż 90% Polaków przywiązuje dużą wagę do wyglądu domowych wnętrz. To jasny sygnał, który pokazuje, że cenimy sobie estetykę pomieszczeń, w których spędzamy tak naprawdę większość swojego życia. A jakie kolory najczęściej wybieramy? Wyniki badania Mój Dom przeprowadzonego przez Westwing Home & Living wykazały, że w naszych domach dominuje biel, beże oraz odcienie szarości. Zdarza nam się jednak postawić na bardziej odważne kolory np. błękit, czy fiolet. Dostępne na rynku rolety zaciemniające dzień noc możemy jednak swobodnie dobrać do preferowanego przez nas stylu, niezależnie czy interesują nas stonowane aranżacje, czy te z lekką nutą szaleństwa. Sprawdzą się w pokoju dla dzieci (zwłaszcza tkaniny typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza), czy wnętrzach, którym brakuje głębi (tu z kolei warto zastosować wzorzyste materiały, które nadadzą wnętrzu głębię).

Dużą rolę w aranżacji wnętrz odgrywa kolor rolet.

Korzyść nr 2: Wygoda

Na rynku dostępne są 2 rodzaje rolet – sterowane ręcznie lub elektrycznie. Skupmy się na chwilę na tych drugich. Największą zaletą rolet ze sterowaniem elektrycznym jest wygoda. Podnoszenie i opuszczanie rolet jest prawdopodobnie czymś, co wielu z nas robi codziennie np. po wstaniu z łóżka. Czasem nawet jest to jedyny powód, dla którego musimy opuścić ciepłe, wygodne posłanie… Wyobraź sobie, jakby to mogło wyglądać, gdybyś mógł obsługiwać rolety za pomocą pilota lub smartfona. Brzmi interesująco, prawda? W przypadku rolet sterowanych elektrycznie nie ma potrzeby zmagania się ze sznurkami i wstawania do nich tylko po to, aby zmienić ich wysokość.
 

Korzyść nr 3: Ochrona przed słońcem

Rolety zaciemniające dzień noc zapewniają doskonałą kontrolę światła, tworząc efekt delikatnego cienia, który może zakryć całe okno, jednocześnie utrzymując światło w pomieszczeniu. To bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które pracują przy komputerze. Rolety pozwalają uniknąć refleksów światła, które mogą pojawiać się na monitorze, tym samym zwiększając komfort naszej pracy. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. A biorąc pod uwagę, że w ostatnim roku wiele osób pracowało zdalnie i jak pokazują badania prawie 60% pracowników w Polsce oczekuje, że po pandemii nadal częściej będzie pracować zdalnie – ta funkcja rolety jest w szczególności istotna.
 

Korzyść nr 4: Rolety zaciemniające dzień noc - do małych, jak i dużych powierzchni

Rolety zaciemniające dzień noc idealnie sprawdzą się przy przesłanianiu dużych powierzchni. Dzięki dostępnym wymiarom rury nawojowej maksymalny wymiar rolety ANWIS może wynosić aż 20 m2! Rolety dzień noc posiadają również praktyczne rozwiązania do małych okien. Zamocowane na ramie okna oraz wyposażone w kasetę i prowadnice boczne, zapewniają stabilne przyleganie tkaniny do szyby oraz pełne zaciemnienie pomieszczeń. Użytkowanie rolety dzień noc będzie, dzięki temu niezwykle wygodne nawet na oknach, z których często korzystamy.


Rolety dzień noc doskonale sprawdzają się jako rolety pokojowe.

Korzyść nr 5: Bezpieczne użytkowanie

Rolety zaciemniające dzień noc posiadają zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym. To bardzo istotna funkcja, bowiem jak pokazują wyniki raportu PZU „Bezpieczne dziecko” aż 84% rodziców stwierdziło, że w dzisiejszym świecie na dzieci czyha więcej niebezpieczeństw niż w czasach, gdy sami byli mali. Badanie wykazało także, że aż 8 na 10 rodziców nie czuje się pewnie w tym temacie i chętnie skorzystałoby z pomocy specjalistów. A zdecydowana większość badanych twierdzi, że to rodzice powinni uczyć dzieci bezpiecznych zachowań. Zadbanie o bezpieczeństwo nawet w tak prozaicznym obszarze jak zabezpieczenia rolet, stanowić może zatem krok w kierunku ochrony maluchów.
 

Korzyść nr 6: Gwarancja

Warto zwracać uwagę na długość gwarancji, jakiej udziela producent – im dłuższa, tym lepszej jakości produkt. Rolety zaciemniające dzień noc marki ANWIS posiadają gwarancje na aż 36 miesięcy.
 
Podsumowując – do największych zalet rolet dzień i noc należą:
  • Wygoda użytkowania,
  • Elastyczność w dopasowaniu do wnętrza i rodzaju okna,
  • Funkcjonalność,
  • Bezpieczne użytkowanie,
  • Ochrona przed słońcem,
  • Długi okres gwarancji.
 
Czy warto zatem zainwestować w rolety zaciemniające dzień noc? Odpowiedź wydaje się być prosta.
Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie