Zaproś wiosnę do domu

Nic tak nie przykuwa uwagi, jak nowa aranżacja okien. Już niewielka zmiana może wywołać spektakularny efekt. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, dzięki którym w kilku ruchach można odmienić wygląd naszego wnętrza, są żaluzje plisowane. Dostępne na rynku bogactwo kolorów i wzorów sprawia, że każde nasze wnętrzarskie fantazje mogą zostać zrealizowane.

Aby godnie przywitać wiosnę i jednocześnie efektywnie zaspokoić nagłą potrzebę zmian, zamieńmy ciężkie i ciemne zasłony lekkimi plisami w energetycznych kolorach lub świeżych, kwiecistych wzorach. Mniej odważnym polecamy żaluzje plisowane w pastelowych i pudrowych odcieniach różu, błękitu, fioletu lub zieleni.


Ciekawym pomysłem na wiosenną metamorfozę aranżacji okiennych jest postawienie na wzorzyste żaluzje plisowane. Coraz większą popularnością cieszą się motywy roślinne, w tym wzory kwiatowe. Jeśli dodamy do nich odrobinę złotych akcentów, uzyskamy wnętrze godne luksusowej świątyni.

Żaluzje plisowane – pomysł na szybką metamorfozę wnętrza

Wiosna zachęca nas do odważnych zmian otoczenia. Wykorzystajmy ten czas i śmiało realizujmy wizje, o których jedynie marzyliśmy, grzejąc się pod kocem w ciemne, zimowe wieczory. Odrobina koloru jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wielu dodała energii, by wkroczyć w nowy sezon życia. Wszystkim, którzy nie są przekonani do odważnej zmiany koloru ścian, polecamy mniej pracochłonną, ale nie mniej efektywną zmianę aranżacji okna. Nowe żaluzje plisowane, rozciągnięte na całej szerokości okna, skutecznie wprowadzą nową energię, wzbudzając zachwyt domowników i gości.

Żaluzje plisowane charakteryzują się tym, że składają się z tkanin, które zwijają się w charakterystyczną harmonijkę. Stanowią skuteczną blokadę przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. Do dyspozycji mamy także materiały o różnym stopniu transparentności, dzięki czemu możemy dowolnie operować intensywnością promieni słonecznych, dostających się do wnętrza. Żaluzje plisowane łączą funkcjonalność z przewiewnością i dekoracyjnością typowych firan.


W
iele osób zastanawia się nad zakupem żaluzji plisowanych obawiając się trudności w zachowaniu ich w czystości. Nie ma się jednak czego obawiać. Żaluzje plisowane wykonane z dobrej jakości materiałów są nie tylko wytrzymałe, ale i wyjątkowo łatwe w konserwacji. W kolekcji znajdziemy, m. in. tkaniny, które można prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego płynu do prania. Pamiętajmy tylko, by suszyć je w pozycji wiszącej, ale zwinięte, by zachować pierwotny kształt plis.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając żaluzje plisowane

Zanim przystąpisz do zmiany żaluzji okiennych, dokładnie uporządkuj wnętrze swojego domu. Minimalizm w meblach i dodatkach sprawi, że odświeżone okna zostaną odpowiednio wyeksponowane. Wiosenna energia potrzebuje wolnej przestrzeni, by swobodnie poruszać się po wnętrzu. Gruntowne sprzątanie i mycie wszystkich zakamarków, powinno być pierwszym krokiem do wprowadzania ożywczych i energetycznych zmian w naszym domu. Pierwsze ciepłe dni to także idealny czas na sprzątanie balkonów, tarasów i przydomowych ogródków. Jeżeli tylko mamy możliwość wykreowania widoku z naszych okien, uczyńmy wszystko, by był równie piękny i energetyczny, jak to, co tak wytrwale tworzymy we wnętrzach naszych domów.

Nie zapomnij o detalach

Pamiętajmy, że wiosną przez większość czasu używamy rolet i żaluzji głównie w pozycji zwiniętej. Zależy nam, by jak najwięcej nieśmiało wychylających się zza chmur promieni słońca zagościło we wnętrzach naszego domu. Dlatego zadbajmy, by na naszych parapetach również zakwitła wiosna. Odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe lub cięte, skutecznie ożywią całe wnętrze. Na rynku dostępny jest bogaty wybór różnokolorowych roślin, dlatego postawmy na takie gatunki, które będą współgrać z kolorem lub wzorem widniejącym na naszych żaluzjach plisowanych.


Innym pomysłem jest dobranie pod kolor nowych żaluzji plisowanych pozostałych dodatków, których koszt nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Nowe plakaty, nawiązujące kolorystycznie do aranżacji okiennej, optycznie ocieplą wnętrze, wprowadzając spokój i harmonię. Podobny efekt uzyskamy zmieniając np. obrus lub bieżnik na stole w jadalni albo poszewki na poduszki w sypialni. Takie proste patenty z pewnością wprowadzą do naszych wnętrz tak wyczekiwaną radość, energię i optymizm.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22