Oczekiwania vs możliwości

Montaż rolet zewnętrznych nie jest tak skomplikowaną sprawą, jak by się mogło wydawać. System rolet zewnętrznych SOLIDO to gwarancja jakości wysokiej estetyki. Pozwala on na całkowite ukrycie skrzynki pod izolacyjną warstwą styropianu lub wełny. Rozwiązanie podtynkowe sprawdza się najlepiej w nowo budowanych obiektach, kiedy na etapie wznoszenia ścian zewnętrznych istnieje możliwość wkomponowania jej w elewację budynku. Montaż rolety podtynkowej nie ingeruje w samą konstrukcję okna, dzięki czemu zapewnia ona idealne właściwości termoizolacyjne. Zastosowanie dedykowanej maty Aluthermo Quattro chroni nadproża przed przemarzaniem. Umieszczenie klapy rewizyjnej po zewnętrznej stronie budynku znacznie ułatwia konserwowanie i serwis mechanizmu rolety. System SOLIDO umożliwia także zastosowanie niezależnie pracującej moskitiery. Montaż rolety zewnętrznej podtynkowej w istniejących budynkach jest również możliwy. Należy jednak uwzględnić zastosowaną grubość ocieplenia podczas doboru rozmiaru montowanej skrzynki. Nasi specjaliści podpowiedzą ci, co zrobić w takiej sytuacji.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe to zabezpieczenie przed złodziejami.

Razem z oknami

Kolejną możliwością jest wybór rolet naokiennych. Stosowane są w przypadku nowych inwestycji, jak i w trakcie przeprowadzanych remontów, połączonych z wymianą stolarki okiennej. Skrzynka rolety przed zainstalowaniem we wnęce, osadzana jest na ramie okna. Decydując się na to rozwiązanie, należy uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Jej wymiar uzależniony jest od rozmiaru rolety. Okna z roletami zewnętrznymi można zabudować w taki sposób, aby ani skrzynka, ani prowadnice nie były widoczne. Takie działanie zabezpiecza również pomieszczenia przed utratą ciepła. Rolety do okien umożliwiają pracę moskitiery w tym samym systemie. Co ważne, nie ogranicza ona dostępu do okna i nie wpływa na działanie samej osłony.

Rolety naokienne pozwalają schować skrzynkę pod warstwą docieplenia.

Rozwiązanie niezależne

Instalację rolet zewnętrznych możemy także przeprowadzić w sposób mniej inwazyjny. W przypadku gotowych konstrukcji budowlanych, możliwy jest montaż osłon elewacyjnych marki ANWIS. Nie wymaga on jednak wymiany okien ani wcześniejszego uwzględnienia w projekcie budowy. System ten umożliwia montaż rolety na fasadzie budynku albo bezpośrednio we wnęce okna lub drzwi. W obu przypadkach skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym rolety. Ze względu na brak możliwości zabudowy, system ten dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy, ściętą pod kątem 45 stopni lub owalną. Rolety zewnętrzne na okna montowane na elewacji to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia zintegrowanie rolety z moskitierą rolowaną. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku, montaż osłony nie wpływa na właściwości izolacyjne.

Rolety zewnętrzne dopasowane na okna antracyt

Wymiana okna to inwestycja na lata, którą możemy przeprowadzić kompleksowo, wraz z montażem rolet zewnętrznych. Konstrukcje podtynkowe dają możliwość pełnej zabudowy, idealnie komponując się ze ścianami budynku. Jeżeli jednak ich zastosowanie nie jest możliwe albo jest nieekonomiczne ze względu na koszty związane z remontem samej elewacji, możemy zastosować alternatywne rozwiązanie w postaci osłon elewacyjnych, które można zamontować w każdym momencie, a dzięki szerokiej gamie kolorystycznej z pewnością będą pasowały zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych.

Rolety zewnętrzne termoizolacyjne to dobre rozwiązanie w nowo budowanych, jak i istniejących obiektach.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22