Sprawdzają się jako osłony zarówno małych okien, jak i dużych przeszkleń. Oferowane w szerokiej gamie barw idealnie pasują do wnętrz o różnym przeznaczeniu i urządzonych w dowolnym stylu.

Bezproblemowy montaż, łatwa obsługa, a także precyzyjna regulacja światła przenikającego do wewnątrz sprawiają, że żaluzje wewnętrzne aluminiowe są rozwiązaniem chętnie stosowanym jako osłony okienne. Wśród ich zalet należy także wymienić ochronę pomieszczeń przed nagrzewaniem się oraz zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza. Żaluzje metalowe dostępne są w różnej szerokości lamel – 16 mm, 25 mm i 50 mm – interesująco prezentują się zarówno jako osłony małych okien, jak i dużych przeszkleń, sięgających od sufitu do podłogi. Żaluzje poziome oferowane w bogatej gamie kolorystycznej, wykończone na gładko lub z zachowaniem naturalnego rysunku drewna doskonale wpisują się w niemal każdy styl, w jakim urządzone zostało wnętrze. 

Żaluzje metalowe chronią przeszklone wnętrza przed przegrzaniem i refleksami światła.

Rozwiązania zwiększające komfort – rolety aluminiowe

Za zastosowaniem żaluzji poziomych aluminiowych przemawiają również właściwości materiału, z którego zostały wykonane. Aluminium ma bowiem tę właściwość, że odbija promieniowanie słoneczne. Dzięki temu latem zasłonięte żaluzje wewnętrzne aluminiowe pomagają obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń nawet o kilka stopni. żaluzje metalowe, Na uwagę zasługują rozwiązania zastosowane w modelach Venus. Płaska konstrukcja rynny górnej sprawia, że otwarcie okna na całą jego szerokość nie stanowi większego problemu. Model ten, dzięki temu, że do wykonania rynny górnej zastosowano aluminium, idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w łazienkach. Standardowo bowiem do produkcji tego elementu stosuje się stal, która nie jest odporna na działanie wody.  Żaluzje poziome ANWIS, w zdecydowanej większości przypadków, wyposażone zostały w prowadzenie żyłkowe. Rozwiązanie to wpływa na lekkie i stabilne sterowanie produktem, co ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonalności, gdy żaluzje aluminiowe są zamontowane np. w oknach uchylnych. Komfortowym rozwiązaniem będzie także zastosowanie taśmy o niewidocznych otworach – Light Less. Dzięki temu zyskujemy lepiej zaciemnione wnętrze.
 

Żaluzje metalowe to ochrona prywatności w salonie.

Oryginalna dekoracja wnętrza – wewnętrzne żaluzje z aluminium

Nie bez znaczenia w przypadku efektu, jaki chcemy uzyskać, jest szerokość lameli. Szersze – 50 mm, lepiej będą się prezentowały w dużych przeszkleniach, natomiast węższe – 16, 25 mm, idealnie nadadzą się do małych okien. Rolety aluminiowe dają możliwość osiągnięcia ciekawego efektu wizualnego, gdy przesłonimy nimi duże okna, sięgające od sufitu do podłogi. Promienie słoneczne przenikające przez regulowane lamele tworzą nastrojowy klimat wewnątrz. Dodatkowo efekt ten może zostać spotęgowany poprzez zastosowanie taśmy perforowanej, łagodnie rozpraszającej przenikające do pomieszczenia promienie słoneczne.
 

Żaluzje metalowe perforowane blokują uciążliwe promienie słoneczne bez przesłaniania widoków za oknem.

​​Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).​

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22