Żaluzje wewnętrzne plisowane – czym się charakteryzują?

Żaluzje wewnętrzne plisowane to osłony okienne, które cieszą się niebywałą popularnością, dzięki swojemu ciekawemu wyglądowi oraz wysokiej funkcjonalności. Przykuwające wzrok „plisy” nadają uroku każdemu pomieszczeniu. Wyrazisty i harmonijkowy układ tkanin pozwoli na podkreślenie aranżacji niejednego wnętrza. Ich najważniejszą funkcją jest możliwość przesłonięcia dowolnego fragmentu szyby zarówno od góry jak i od dołu oraz zaaranżowania okien o nietypowym kształcie. W przypadku plis proponujemy szeroki wybór mechanizmów - wszystko dla pełnego komfortu użytkowników. Uchwyty na rynnie sterującej, sznurek, łańcuszek koralikowy, a także mechanizm sprężynowy oraz elektryczny – opcji jest naprawdę wiele. 

Żaluzje wewnętrzne plisowane to komfort użytkowania. Stanowią gwarancję prywatności, chroniąc przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów czy przechodniów na ulicy. Ciekawą propozycją jest zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Rozwiązanie to pozwala na dopasowanie tkanin idealnie pod dane pomieszczenie. Dzięki nim można dowolnie sterować nasłonecznieniem oraz zaciemnieniem pomieszczenia według własnego pomysłu i potrzeb. Ponadto plisy typu plaster miodu pełnią jeszcze jedną ważną funkcję, chronią dom przed słońcem w trakcie lata, z kolei w zimie zatrzymują ciepło w pokojach. 

Żaluzje wewnętrzne plisowane elementem dekoracyjnym naszego domu

Żaluzje wewnętrze plisowane dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi potrafią niesamowicie wpłynąć na atmosferę wnętrza. W naszej ofercie znajdują się zarówno materiały transparentne, półprzeźroczyste jak i zaciemniające. Warto dopasować je w zależności od funkcji danego pomieszczenia. 
 
Plisy stanowią również bardzo ważny element dekoracyjny. Żaluzje wewnętrzne plisowane potrafią wyjątkowo podkreślić wygląd salonu, kuchni, sypialni, a nawet biura. Dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce mogą wyróżniać poszczególne meble, a także korygować proporcje okna jak i całego pomieszczenia. Z tego powodu, gdy zastanawiamy się nad kupnem żaluzji plisowanych warto prześledzić, w jaki sposób dobrać ich kolor. 

Jak dobrać kolor plis do pomieszczeń?

Dobór odpowiedniego koloru plis do pomieszczeń może być niełatwym zadaniem. Jaki odcień będzie najlepszy? Oczywiście nie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Ostatecznie gusta są różne. Warto jednak poznać znaczenie niektórych barw – być może to zainspiruje nas do wyboru tego a nie innego koloru. 
 
Kolor wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale i na nasze samopoczucie w momencie, kiedy w nim przebywamy. Żaluzje wewnętrzne plisowane w kolorze białym będą pasować do wielu stylów, np. skandynawskiego, a także do pomieszczeń wychodzących na północ – z uwagi na ich mniejsze doświetlenie w ciągu dnia. Jeśli lubisz okazałe dekoracje, biały, a także szary kolor będą stanowiły idealną bazę pod wszelakie ozdoby, stanowiąc niejako neutralne tło. Niebieski kolor często wybierany jest do sypialni, gdyż uspokaja i koi nerwy. Podobnie jest w przypadku barwy zielonej, która kojarzona jest ze spokojem i harmonią. Z kolei wyrazista czerwień (stosowana z umiarem) oraz kolor żółty pobudzają do działania, symbolizują przy tym energię. Plisy w tym kolorze lub z jego dodatkiem, świetnie sprawdzają się w salonie czy pokoju dziecięcym.
 

Żaluzje wewnętrzne plisowane – zasady doboru kolorów

Kolejną opcją jest zastosowanie koloru na zasadzie kontrastu. Jeśli dane pomieszczenie ma odcień jasny i chłodny to żaluzje wewnętrzne plisowane w ciepłych i nasyconych barwach ożywią je i nadadzą mu przytulności. Z kolei w przypadku, gdy ściany są pokryte tapetą w kolorowe wzory, warto wybrać bardziej stonowaną kolorystykę plis, w jednym kolorze, aby całość nie była zbyt krzykliwa. 

Ważną zasadą jest także dopasowanie plis do typu pokoju. W sypialni idealnie sprawdzą się żaluzje wewnętrzne plisowane w pastelowych kolorach, które nas wyciszają i umożliwią wypoczynek. Krzykliwe i intensywne barwy działają na człowieka nazbyt pobudzająco, co zdecydowanie nie sprawdzi się w pokoju, w którym głównie się relaksujemy. Ciemne i głębokie odcienie plis w salonach dodają im przestronności i eleganckiego wyglądu. 

Wiele osób wybiera plisy pod kolor okna. Oczywiście nie jest to błędem, jeśli podczas dekorowania pomieszczeń zależy nam na ustawieniu plis na drugi plan, a wyeksponowaniu innych detali wnętrza. Jeśli jednak osłony okienne mają być jedną z głównych ozdób, wówczas lepiej zdecydować się na wyraziste barwy lub tkaniny o widocznym splocie lub wzorze.

W plisach, podobnie jak innych osłonach okiennych ANWIS, możemy decydować nie tylko o kolorze tkanin, ale o kolorystyce osprzętu. W przypadku żaluzji harmonijkowych jest to kolor górnej i dolnej aluminiowej rynny. Może być dobrana pod kolor okna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten detal stworzył ciekawą ramę okna, która będzie indywidualna i zgodna z naszą wizją urządzania wnętrza.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22