Żaluzje wewnętrzne plisowane - krótka charakterystyka

Żaluzje plisowane z wyglądu przypominają harmonijkę, która zwija się i rozwija w bardzo regularnych odstępach. Są jednymi z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych, ponieważ umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach i rozmieszczeniu. Dzięki plisom przesłonimy dowolnie wybrany fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych i pozwala na wpuszczenie do łazienki światła z jednoczesnym zasłonięciem dolnej przestrzeni okna. Ciekawym i bardzo wygodnym rozwiązaniem są żaluzje plisowane z uchwytami zlokalizowanymi na górnej i dolnej rynnie sterującej. Popularne są również systemy, które wykorzystują sznurek oraz łańcuszek koralikowy. Zwinięte żaluzje wewnętrzne plisowane zajmują niewielką powierzchnię okna, a dzięki temu wnętrze może być widne i odpowiednio nasłonecznione. Duże znaczenie ma także wybór materiału, który na pewno ułatwi szeroka gama tkanin: transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających. 


Czy żaluzje wewnętrzne plisowane sprawdzą się w łazience lepiej od innych rozwiązań?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie osłony okienne do łazienki wybrać, szybko dochodzimy do wniosku, że możliwości jest naprawdę wiele. Od popularnych modeli typu rolety dzień i noc, poprzez proste rolety materiałowe w jednolitym kolorze, aż do żaluzji – drewnianych i aluminiowych.

Okazuje się, że żaluzje wewnętrzne plisowane nie są jeszcze najczęstszym wyborem. Zupełnie niesłusznie, do czego będziemy starali się przekonać, bowiem trendy wnętrzarskie podpowiadają, że już wkrótce plisy będą królować we wszystkich wnętrzach. Mają przede wszystkim jedną niepodważalną zaletę – dopasujemy je do każdego kształtu okna, co w łazienkach ma kolosalne znaczenie. Tam bowiem często spotykamy niestandardowe, a nawet fantazyjne okna. Łazienka jest także miejscem, w którym nietrudno o zachlapanie. Utrzymanie żaluzji wewnętrznych plisowanych w czystości jest więc bardzo ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. I tu pojawia się ich dodatkowa zaleta. Takie żaluzje łatwo zdejmiemy i wyczyścimy. Tkaniny plisowane możemy w większości przypadków wyprać ręcznie w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30°C. Łatwy demontaż rolet wiąże się także z drugą zaletą. Kiedy chcemy przeprowadzić porządki czy wykonać większy remont – nie będą dodatkowym utrudnieniem. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które szybko docenimy.

Świetne dopełnienie każdej łazienki

Żaluzje wewnętrzne plisowane są przede wszystkim wyjątkowo estetyczne i bardzo na topie – jak wszystkie plisy. Harmonijne zakładki mogą wspaniale uzupełnić wystrój łazienki, bez względu na to, w jakim stylu została utrzymana. Dobrze wyglądają w pomieszczeniu klasycznym, ale równie świetnie wkomponują się w łazienki urządzone z przepychem – boho czy glamour. Mogą również dopełniać łazienki industrialne lub rustykalne. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. To na tyle uniwersalne rozwiązanie, że z każdym stylem łączy się równie dobrze.

Wybierając żaluzje wewnętrzne plisowane, powinniśmy przemyśleć także kolor tkaniny. Tutaj zwykle mamy dwie możliwości. Pierwszą opcją jest dopasowanie ich barwy do ogólnej kolorystyki pomieszczenia. Druga możliwość to wykorzystanie plis w formie kontrastu. Taka kompozycja mocno się odznacza, ale jeśli nasza łazienka potrzebuje mocniejszego akcentu, to żaluzje wewnętrzne plisowane świetnie sprawdzą się w tym zadaniu.

O kolorze osłon okiennych często decydują dodatki w łazience. Ręczniki, akcesoria takie jak mydelniczka czy kubek na szczoteczki najczęściej chcemy utrzymać w jednej tonacji kolorystycznej. W takim przypadku powinniśmy się zdecydować na żaluzje wewnętrzne plisowane, które będą dobrze komponowały się z resztą wyposażenia i stanowiły konsekwentny element dekoracyjny wnętrza.

Żaluzje wewnętrzne plisowane do łazienki a odpowiedni materiał

Bardzo ważną kwestią jest również wybór stopnia przepuszczalności światła. Jeśli żaluzje wewnętrzne plisowane mają zapewniać nam prywatność, powinniśmy zdecydować się na odpowiedni dobór materiału. Zadanie to ułatwi nam system umożliwiający zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji (jedna nad drugą, rozdzielone ruchomą rynną). Wówczas w ciągu dnia możemy użyć tkaninę transparentną lub semi-transparentą - będzie wystarczającą ochroną przed ciekawskimi spojrzeniami a przy okazji zapewni nam odpowiednie oświetlenie łazienki. Z kolei wieczorem doskonale sprawdzi się tkanina blackout’owa, która zadba o naszą prywatność nawet przy zapalonym świetle.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22