​Jak mieszka Anna Dereszowska?

​​
"Dom" to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Szukamy chwili wytchnienia i relaksu - dla siebie oraz bliskich. Taki azyl Anna Dereszowska znalazła na Mazurach, gdzie zdecydowała się zamieszkać - z dala od miejskiego zgiełku.

Architektura domu Anny, jak i jego wykończenie - pełne naturalnych materiałów, rzemieślniczych wyrobów i dodatków - nawiązuje do bliskości z naturą. Duże przeszklenia potęgują ten efekt, łącząc wnętrze domu z krajobrazem rozpościerającym się na zewnątrz. Mogłoby się wydawać, że w tego typu realizacjach nowoczesne technologie mogą zaburzyć tą harmonię. Nic bardziej mylnego!

Dzięki nowoczesnym osłonom okiennym, Anna może nie tylko dowolnie sterować ich położeniem, ale także zarządzać całym domem z dowolnego miejsca na świecie.

 
​​

 

Osłony w duchu eko - dekoracja i innowacja

Anna Dereszowska wspólnie z projektantką stworzyła wyjątkową przestrzeń, która miała być ciepła, naturalna, eklektyczna a zarazem bezpieczna, funkcjonalna i dopasowana do potrzeb całej rodziny. Tak właśnie rozpoczęła się realizacja, której mogliśmy być częścią.

Idea bycia blisko z naturą została połączona z potrzebą zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Jednym z istotnych elementów domu stały się, mi. in. osłony okienne, które miały wkomponować się w architekturę i styl domu.


​​

Anna wybrała produkty marki ANWIS, które wykonaliśmy na wymiar, w kolorystyce i systemach dopasowanych do jej potrzeb. W domu zostały zamontowane wewnętrzne i zewnętrzne osłony okienne w systemie smart home (inteligentny dom) - naturalnie uzupełniające aranżowane wnętrze. Cała realizacja doskonale wpisała się w potrzebę stworzenia innowacyjnego i energooszczędnego domu. 
 

Jak inteligentny dom znalazł się bliżej natury?

Osłony okienne w domu Anny zapewniają szybką i intuicyjną obsługę, m.in. dzięki podłączeniu ich do czujników pogodowych oraz systemu smart home marki Somfy. Jakie dokładnie możliwości zyskała Anna Dereszowska?

​​


 
​​
Obsługa z dowolnego miejsca na świecie
Domem można zarządzać, np. z pozycji smartfona, tworząc indywidualne scenariusze. Przykład? Jeśli, któryś z domowników wychodząc z domu zapomni zgasić światło lub zasłonić okna, wystarczy, że uruchomi scenariusz wyjścia, który wykona te i wiele innych zaplanowanych czynności!​
 
Zawsze komfortowa temperatura wnętrza
​​Połączenie osłon z czujnikami pogodowymi pozwala mierzyć poziom nasłonecznienia oraz temperaturę w domu. Jeśli wskaźniki przekroczą wskazany poziom, osłony okienne opuszczą się, zabezpieczając wnętrze przed nagrzaniem, a tym samym ograniczą potrzebę korzystania z klimatyzacji.
Dom dopasowany do stylu życia
Osłony okienne mogą również podnosić się i opuszczać o wyznaczonych godzinach. W ten sposób będą dopasowane do rytmu dnia domowników! Mogą też symulować ich obecność, np. podczas wakacyjnego wyjazdu.

​​

​​

Na jakie osłony okienne zdecydowała się Anna Dereszowska?


​W przestrzeni, w której dominują duże przeszklenia, konieczne było użycie odpowiednio dobranych osłon okiennych - nawiązujących do trendu eko oraz komponujących się z otoczeniem domu. 

 
 

Żaluzje drewniane -
naturalna elegancja

Drewno w domu Anny jest wszechobecne. Przejawia się w wielu formach, zarówno w samej architekturze, jak i użytych dodatkach. Drewniane meble, ściany czy podłoga. W tak zaprojektowanym wnętrzu nie mogło zabraknąć osłon wykonanych z naturalnego materiału.

​W pomieszczeniach znalazły się więc żaluzje drewniane o szerokości lamel 25 mm oraz 50 mm - zależnie od wielkości przeszkleń. Lamele z kolekcji NATURAL w odcieniu ciemnego brązu doskonale korespondują z wnętrzem, tworząc z nim spójną całość.

 

Zasłony - ​
​sprawdzona klasyka

​Ciekawym akcentem są również zasłony FLEX utrzymane w tonacji beżu. Rozświetlają wnętrze i wprowadzają nutę elegancji. Upięte na regulowanych haczykach, z podwójną fałdą - tworzą piękną ramę dla okien i dekorowanych pomieszczeń, ocieplając klimat całego domu. Kolor wykorzystany w zasłonach powtarza się w postaci skrzętnie dobranych dodatków, które urozmaicają wnętrze.

Za sprawą różnorodnej oferty tkanin - od lnianych zwiewnych po aksamitne zaciemniające - dają możliwość ich dopasowania, zależnie od funkcji i rozmieszczenia pomieszczeń. 

Rolety SCREEN -
na duże przeszklenia i taras

Dom z dużymi oknami oraz wychodzący w stronę lasu taras? Takie rozwiązanie wymagało zastosowania odpowiednich osłon zewnętrznych, które będą stały na straży komfortu świetlnego i prywatności.

W tej roli idealnie sprawdziły się rolety zewnętrzne SCREEN. Wykonane z kremowej tkaniny o 3% prześwicie - zapewniają ochronę przed intensywnymi słońcem, przy jednoczesnej widoczności krajobrazu za oknem. Pozwalają też na spokojny odpoczynek na tarasie. Opuszczona roleta to skuteczna bariera przed owadami i nieczystościami. Odporna na czynniki atmosferyczne oraz wyposażona w inteligentne sposoby sterowania gwarantuje wygodę użytkowania oraz komfortowy wypoczynek o każdej porze dnia.
​​ 

Tak jak Anna Dereszowska, stwórz swoją wymarzoną przestrzeń

  


Dopasuj dom do rytmu dnia

 • Zaprogramuj godziny otwierania i zamykania osłon okiennych
 • Wyposaż je w czujnik wiatru, temperatury i natężenia światła

Steruj tak, jak lubisz

 • Steruj pilotem bez wstawania z kanapy
 • Podłącz osłony do systemu smart home (TaHoma switch) i zarządzaj nimi z poziomu smartfona z dowolnego miejsca na świecie
 • Otrzymuj informacje zwrotne o wykonaniu zadania, dzięki komunikacji dwukierunkowej

Oszczędzaj czas i energię

 • Grupuj osłony okienne, np. pomieszczeniami i zarządzaj nimi zbiorowo
 • Twórz gotowe scenariusze, sterując jednocześnie, np. osłonami, oświetleniem i ogrzewaniem
 • Zmniejsz koszty chłodzenia domu latem oraz jego ogrzewania zimą (bogata oferta wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych)

​Stwórz własną przestrzeń

 • Stwórz wyjątkowe aranżacje okien przy pomocy sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań Anwis i Somfy
 • Wybierz wygodną obsługę i komfort mieszkania dla siebie i bliskich
 • Zyskaj fachową poradę, 36 miesięcy gwarancji oraz opiekę pogwarancyjną

Jak zamówić osłony okienne ANWIS?


​Zamówienia na produkty marki ANWIS realizowane są przez autoryzowanych partnerów handlowych, którzy oferują fachową pomoc w doborze osłon okiennych. Każdy produkt jest personalizowany, wykonany na wymiar, w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów, na których zawsze możesz polegać.


 

 
​Inteligentny dom bliżej natury
 

    


Kampania "Inteligentny dom bliżej natury" jest realizowana we współpracy ANWIS z marką SOMFY.
 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22