Warto wiedzieć
o osłonach montowanych wewnątrz domu


Żaluzje poziome, żaluzje pionowe

 1. Żaluzje poziome są najlepszym spośród wszystkich przesłon wewnętrznych zabezpieczeniem antysolarnym.
 2. Dzięki zasłoniętym żaluzjom, latem temperatura pomieszczenia jest nawet o 5–7oC niższa niż na zewnątrz, natomiast zimą o około 2oC wyższa.
 3. Żaluzje pionowe z tworzywa sztucznego doskonale nadają się do pomieszczeń o podwyższonym stopniu zapylenia i wilgotności, np. łazienek, salonów sprzedaży i pomieszczeń produkcyjnych.
 4. Unikalne wzory oraz odcienie drewna i bambusa, jakie ułożyła sama natura, a także minimalne odkształcenia lamel, które łagodnie rozpraszają przenikające do wnętrza światło, to wyróżniki produktów wykonanych z materiałów naturalnych, które pozwolą zaprojektować niebanalne, odznaczające się smakiem i elegancją wnętrze.
 5. Aby żaluzje utrzymać w czystości, należy je często delikatnie odkurzać miotełką.
 6. Sterowanie elektryczne pozwala na komfortowe i bezpieczne operowanie żaluzją pojedynczą i grupami żaluzji oraz chroni produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Żaluzje plisowane

 1. Żaluzje plisowane łatwo poddają się procesowi czyszczenia. Mogą być prane w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30oC.
 2. Rynny do żaluzji plisowanych występują w czterech standardowych kolorach: biały, srebrny, ciemny brąz oraz mosiądz. Możliwe jest również zamówienie rynny w kolorze RAL. Detale z tworzywa występują w kolorze białym, szarym oraz czarnym.
 3. Prowadzenie linkowe wykonane jest z nierdzewnej linki stalowej w czarnej plastikowej otulinie odpornej na promieniowanie UV.
 4. Pomieszczenia powinny być wentylowane aby uniknąć na szybach kondensacji pary wodnej, która może powodować uszkodzenie lub zabrudzenie żaluzji.
 5. Żaluzje plisowane przeznaczone są tylko do pomieszczeń ogrzewanych.
 6. Konstrukcja produktu pozwala na wykonanie żaluzji plisowanej z tkaniną szerszą od szyny.
 7. Tkanina plisowana duo /o przekroju plastra miodu/ wykonana jest z dwóch warstw materiału, dzięki czemu posiada lepszą barierę termiczną i akustyczną. Dodatkową zaletą duoplisy są niewidoczne sznurki oraz linki prowadzące.

Rolety, zasłony

 1. Przesłony marki ANWIS wykonywane są dokładnie na wymiar, zgodnie z zamówieniem Klienta.
 2. W zależności od typu przesłony można wybrać jedną z dostępnych opcji sterowania. Rolety i zasłony mogą być sterowane ręcznie za pomocą łańcuszka, sznurka lub sprężyny, a także elektrycznie za pomocą silnika.
 3. Dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny możemy kreować wizualne wrażenie wnętrza, korygować proporcje okna i pomieszczenia.
 4. Jasne transparentne tkaniny zastosowane w przesłonach optycznie powiększą pokój, a także go rozświetlą, natomiast wzory nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność.
 5. W pomieszczeniach służących jako sypialnia w ciągu dnia /np. pokoje małych dzieci/ warto zastosować tkaniny typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza.
 6. Aby przesłony utrzymać w czystości, należy je często delikatnie odkurzać miotełką. Tkaniny można dodatkowo czyścić, przecierając je miękką, wilgotną szmatką nasączoną słabym roztworem detergentu. Przy niewielkim zabrudzeniu pomocna jest gumka typu myszka.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22