1. Klasyczne rolety

Zastosowanie klasycznych rolet to dość uniwersalna metoda przysłonięcia małych okien i dużych przeszkleń. Zajmują one niewiele miejsca, występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz są proste w obsłudze. Rolety można wieszać przy oknie lub też bezpośrednio na ścianie lub suficie. Wariant z kasetą i prowadnicami może zapewnić pełne zaciemnienie wnętrza. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, takich jak sypialnia czy pokój dziecka. Co ważne, taką roletę można zamontować zarówno na oknie standardowym, jak i dachowym.
 
Rolety okienne mogą przesłaniać duże przeszklone powierzchnie.

2. Zasłony modułowe

Ciekawą alternatywą dla klasycznych rolet są zasłony modułowe, tzw. panel tracki. Składają się one z kilku fragmentów tkaniny, które poruszają się po wielotorowej szynie. Dzięki temu - w zależności od ustawienia poszczególnych modułów - może zmieniać się ich forma oraz ułożenie kolorystyczne. Wariant ten jest przeznaczony głównie do przesłonięcia dużych szklanych powierzchni. Z pewnością docenią go indywidualiści, którzy chcą w dowolny sposób zmieniać aranżację swojego wnętrza.
 
Zasłony panelowe w pokoju mogą stanowić ciekawą ozdobę.

3. Rolety podwójne

Rolety dzień - noc (zwane czasem podwójnymi) to idealna propozycja dla tych osób, które chcą dostosowywać poziom natężenia światła do pory dnia. Składają się one najczęściej z dwóch zachodzących na siebie warstw materiału, z których każda pokryta jest takim samym, dwubarwnym i poziomym wzorem. W zależności od sposobu nałożenia tych wzorów, roleta będzie tłumić nieco inną ilość światła słonecznego. Rolety dzień noc występują w wersji wolnowiszącej, gdzie mocowane są do ściany lub sufitu, oraz przyszybowej.
 
Roleta dzien noc w kasecie produkowana jest na wymiar.

4. Roleta wykonana z plisowanej tkaniny

Interesującą metodą przysłonięcia okien są żaluzje plisowane (często określane jako rolety plisowane), które - jak sama nazwa wskazuje - wykonane są z materiału plisowanego. Mogą być montowane do okna, ściany lub sufitu. Modele przyszybowe charakteryzują się niewielką powierzchnią przesłonięcia światła po maksymalnym podniesieniu żaluzji.  Ponadto plisy pozwalają na przesłonięcie okien w wielu nietypowych kształtach, takich jak: trójkąty, trapezy czy półkola. Oferują dwukierunkową obsługę oraz dają możliwość zastosowania dwóch tkanin w jednym systemie. Podobnie jak klasyczne rolety, żaluzje plisowane wybrane z tkaniną odbijającą światło zapewnią 100% zaciemnienia pomieszczeń. Mogą być stosowane na oknach pionowych oraz dachowych.
 
Rolety plisowane na wymiar gwarantują idealne dopasowanie do każdego rodzaju okna.

Podsumowując, powyższe sposoby kreatywnego i funkcjonalnego przysłonięcia okna są dostosowane do potrzeb praktycznie każdego użytkownika. Plisy okienne zadowolą przede wszystkim miłośników zaskakującej  i niestandardowej aranżacji. Z kolei klasyczne rolety oraz rolety dzień noc to propozycja dla osób, które cenią uniwersalne rozwiązania zapewniające jednocześnie prywatność i ochronę przed słońcem. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22