Dlaczego żaluzje drewniane w odcieniach bieli?

Charakterystyczną cechą wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim jest minimalizm oraz prosta i uporządkowana forma. Wszystkie pomieszczenia są jasne i jak najbardziej funkcjonalne. Co więcej w oknach takich wnętrz nie znajdziemy klasycznych firanek i zasłon. Zamiast nich często stosowane są praktyczne i ekologiczne osłony okienne, takie jak żaluzje drewniane. Oferują one wygodną i precyzyjną kontrolę nad światłem bez konieczności częstego podnoszenia i opuszczania osłony. Użycie ich w białym kolorze sprawi, że wpadające przez okno światło będzie odbijało się od powierzchni uchylonych lamel i rozświetlało całą osłanianą przestrzeń. W konsekwencji pomieszczenia będą wydawały się bardziej przestronne. Taki rodzaj osłony będzie również doskonale współgrał chociażby z białymi meblami, stając się jednocześnie dodatkowym akcentem łączącym wnętrze z naturą. 

Rolety drewniane w jadalni zapewniają prywatność.

Skandynawskie wnętrza – jak je wyróżnić przy pomocy białych żaluzji?

Stonowany wystrój skandynawskich wnętrz urozmaicają kolorowe, wzorzyste dodatki. Dlatego też aranżując pomieszczenia powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie dekoracyjne elementy, które mogą wpłynąć na wystrój pomieszczeń. W przypadku białych żaluzji drewnianych Anwis otrzymujemy swobodę w dobieraniu elementów wykończeniowych, co pozwala nam stworzyć spersonalizowaną osłonę, w taki sposób, aby jak najlepiej komponowała się z domem. Możemy na przykład decydować o rodzaju drabinki, z których najbardziej efektowna jest wersja tekstylna. Posiada kilka szerokości taśmy, wiele wzorów szycia oraz różnorodną kolorystykę, która urozmaici prostą formę osłony i okien. Wybrana w wyrazistych, ciepłych barwach nada wnętrzu charakteru i przytulności. Oczywiście, jeśli chcemy aby drabinka była mniej widoczna zawsze możemy zastosować wersję sznurkową. Na wizualny odbiór pomieszczeń wpływa również kolorystyka rynny górnej oraz listwy dolnej, które dla kontrastu mogą występować w naturalnych odcieniach drewna, utrzymanych w tonacji koloru brązowego. Tego typu dodatki często ocieplają chłodne skandynawskie wnętrza i pojawiają się jako elementy wykończeniowe mebli: stolików kawowych, krzeseł czy foteli.  

Rolety drewniane w kolorze biały pasują między innymi do stylu skandynawskiego.


Białe lamele, czyli jakie?

Decydując się na białe żaluzje drewniane Anwis możemy wybierać spośród różnych odcieni i faktur. Od śnieżnobiałych po wpadające w delikatne barwy ziemi. Wśród nich znajdziemy lamele gładkie i jednolite oraz te o widocznej fakturze drewna, które będą idealnie współgrały z bieloną drewnianą podłogą. Biorąc pod uwagę wielkość przeszklonych powierzchni możemy również decydować o szerokości lamel.  Żaluzje 25 mm najlepiej sprawdzą się na niewielkich oknach, najczęściej tych zlokalizowanych w kuchni czy łazience. Wyposażone w specjalne linki prowadzące zapewnią ich wygodne otwieranie i uchylanie. Na dużych przeszkleniach najlepszy efekt uzyskamy wybierając lamele w rozmiarze 50 lub 70 mm. Pozwoli to na zachowanie odpowiednich proporcji, a jednocześnie na spójne urządzenie każdego wnętrza.

Żaluzje drewniane utrzymane w tonacjach bieli idealnie wpisują się w styl skandynawski. Wykonane z naturalnych surowców, eleganckie a zarazem proste i funkcjonalne, będą doskonałym dopełnieniem wnętrza, w którym chcemy zachować spójną aranżację, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom nasłonecznienia i prywatności.  
 

Dlaczego białe żaluzje drewniane to dobry wybór?

Żaluzje drewniane jasne to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, idealnie sprawdzające się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Co ważne, kurz jest na nich mało widoczny. Doskonale prezentują się zarówno jako samodzielna osłona okna, jak i w zestawieniu z zasłonami. Takie żaluzje to nie tylko skuteczna bariera przed promieniami słonecznymi, ale również element pozwalający ocieplić pomieszczenie, sprawić, że będzie wyglądało na bardziej przytulne.

Żaluzje białe nie przegrzewają się, dzięki czemu ich stosowanie umożliwia obniżenie nieco temperatury w pomieszczeniu latem. Warto również zaznaczyć, że ze względu na to, że nie emitują szkodliwych substancji, są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Białe żaluzje drewniane Anwis to produkt o dużej wytrzymałości. Utrzymanie żaluzji w czystości jest proste i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Białe żaluzje odpowiednio dopasowane do okna świetnie podkreślą charakter każdego pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie produktowej poświęconej żaluzjom drewnianym i bambusowym.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22