Chociaż większość rolet umożliwia kontrolę poziomu światła, żadna z nich nie zapewnia tak wszechstronnej kontroli i takiej elastyczności jak rolety dzień noc. Dzięki temu są idealne nie tylko do regulacji ilości światła dziennego wypełniającego pomieszczenie, ale także do zachowania pożądanego poziomu prywatności. Co to oznacza? W słoneczny dzień możesz łatwo przefiltrować ilość światła zgodnie z własnymi preferencjami, nie blokując go całkowicie i tworząc jasną, przestronną atmosferę, która nadal zapewnia prywatność. Taki efekt często przydaje się  - oprócz sypialni – także w kuchni i łazience. Czy w  tych pomieszczeniach warto postawić na czarne rolety dzień noc? Sprawdźmy.

Czarne rolety dzień noc w kuchni – czy to dobry pomysł?

W trakcie urządzania domu lub mieszkania, okna kuchenne są często pomijane, lub ich aranżację zostawiamy na sam koniec, ponieważ skupiamy się na bardziej ekscytujących decyzjach projektowych. Naszą uwagę zaprząta to, jaki sprzęt AGD wybrać i jaki układ kuchni będzie idealny. Tymczasem odpowiednie rolety lub zasłony są tak samo ważne, jak meble na wymiar. To one sprawią, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej osobista. Mogą także stanowić ciekawy element aranżacji pomieszczenia, a nawet centralny punkt. Z pewnością będą nim czarne rolety dzień noc. Tego typu osłona okien jest także sprytna i prosta w użytkowaniu. Ponadto, jeśli używasz parapetu np. do eksponowania ziół w doniczkach, możesz dostosować roletę tak, aby stworzyć potrzebną przestrzeń.

Rolety dzień i noc w ciemnych kolorach będą łatwe do utrzymania czystości w kuchni czy łazience.
W kuchni nie sprawdzą się dobrze wszystkie osłony okien. Lepiej unikać zasłon z bawełny, lnu i jedwabiu, ponieważ mogą blaknąć lub kurczyć się w wilgotnym środowisku. Zamiast tego lepszym wyborem będzie odporny na wilgoć, wodoodporny materiał. Ne straszne mu będzie także stopniowe odbarwianie. W wielu domach okno kuchenne znajduje się nad zlewem. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, czarne rolety dzień noc docenisz nie tylko za ich niebanalny wygląd i funkcjonalność. Co istotne, będą też łatwe do wyczyszczenia, nawet jeśli się pochlapią. 

Czy czarne rolety dzień noc nadają się do łazienek? 

To pytanie, na które jeszcze do niedawna należałoby szczerze odpowiedzieć: nie, nie do końca. Wynikało to z konstrukcji i tkanin używanych do tego typu osłon okiennych. Były one dość delikatne i należało zachować ostrożność, jeśli konieczne było czyszczenie. Tymczasem większość rolet łazienkowych musi być bardziej wytrzymała i odporna na wilgoć, aby można je było czyścić częściej niż rolety w sypialni lub salonie. Na szczęście dostępny dziś na rynku asortyment tkanin sprawia, że rolety dzień noc idealnie nadają się do łazienki.  W kwestii koloru – ten jest oczywiście kwestią gustu. Niemniej czarne rolety dzień noc na tle kafli w jednym kolorze to zdecydowanie ciekawa aranżacja.
 

Jakie aranżacje pasują do czarnych rolet dzień noc?

O gustach się nie dyskutuje, jednak to, co z pewnością warto wziąć pod uwagę, aranżacje rolet do tak wymagających pomieszczeń, jakimi są kuchnia i łazienka, jest funkcjonalność. Czy to w nowoczesnych, eklektycznych czy industrialnych wnętrzach, czarne rolety dzień noc, tak jak każde inne osłony okien w tych pomieszczeniach, muszą spełniać kilka ważnych wymogów, by mogły służyć jak najdłużej i właściwie spełniać swoje zadanie. Przede wszystkim, jak wcześniej zauważono, materiał, z których są wykonane, musi być odporny na wodę. Gładką powierzchnię łatwiej utrzymać w czystości, także i ten aspekt warto mieć na względzie.​
 

Rolety dzień noc w salonie skutecznie zastępują klasyczne firanki.

Długo zwykło się uważać, że w monochromatycznych przestrzeniach, bazujących na jednym kolorze lub achromatycznych, czyli pozbawionych koloru (np. białych), człowiek odpoczywa. Tymczasem jak wynika z wielu badań, jest tak tylko przez chwilę. Takie przestrzenie są dla ludzi „nienaturalne”, przez co, gdy przebywa się w nich dłużej, wcale nie działają kojąco. Wręcz odwrotnie. Nasz mózg potrzebuje kontrastów i zmian. Lubi zauważać kolejne kontrastowe przedmioty, tekstury, krawędzie czy kolory. By zaaranżować w ten sposób przestrzeń, możemy na przykład wykorzystać rolety dzień-noc czarne.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22