Dlaczego styl PRL jest na topie?

Z pewnością uniwersalność jest jedną z największych zalet omawianego stylu, która w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu jego popularności. Dzięki temu stare meble i dodatki nawiązujące do lat 70., doskonale prezentują się praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego rozmiaru. Dlatego też styl PRL sprawdza się nie tylko w przestronnych domach, ale także i niewielkich mieszkaniach. W końcu należy pamiętać, że większość z przedmiotów, nawiązujących do tamtych czasów, zwłaszcza mebli, została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najlepiej wpisywała i prezentowała się w tych dość niewielkich wnętrzach.

Dodatki stosowane w stylu PRL

Nowoczesny styl retro, który jest inspirowany czasami PRL-u, zawiera szereg niebanalnych i bardzo ciekawych dodatków. Jednymi z popularniejszych  były ręcznie malowane talerze - zazwyczaj zawieszane na ścianach w kuchni. Ten trend powraca, a wybór wspomnianych dodatków jest niezwykle szeroki. Innym równie charakterystycznym elementem stosowanym we wnętrzach w stylu PRL, jest ręcznie malowany fajans. Dodatkowo w aranżacjach nawiązujących do lat 70., doskonale sprawdzą się również takie dodatki jak m.in. porcelanowe figurki, metalowe kwietniki (zarówno te stojące, jak i wiszące), tapety w pastelowych kolorach oraz kwiatowych i geometrycznych kształtach.  Ciekawym akcentem minionej epoki są również plakaty, nawiązujące do propagandowych haseł lub zawierające grafikę stworzoną na potrzeby filmu bądź teatru.

Dekoracje okienne, które będą powiewem nowoczesności w stylu PRL

W przypadku urządzania wnętrz w stylu PRL, należy także pamiętać o odpowiednich dodatkach okiennych, które nie tylko wpiszą się w jego charakter, ale także dodadzą aranżacji odrobinę nowoczesności. Doskonałym tego przykładem będą zarówno żaluzje aluminiowe, jak i rolety rzymskie. Te pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, obecnie przeżywają swoją drugą młodość, czyli tak samo jak styl PRL. Dodatkowo żaluzje aluminiowe są poniekąd wydźwiękiem starych dekorów, które są znane z lat 70. Warto jednak podkreślić, że współcześnie wymienione wyżej dodatki do okien, zostały wykonane z o wiele lepszej jakości materiałów aniżeli miało to miejsce w czasach PRL.
                                                
Rolety rzymskie z kolei cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jednym z największych atutów jest uniwersalność tego rozwiązania. Ze względu na duże bogactwo wzorów i fasonów, od klasycznych, jednokolorowych przez tkaniny z jednolitym motywem przewodnim aż po najbardziej ekstrawaganckie wzory, mogą znaleźć zastosowanie w każdym wnętrzu. Doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach, jak też bardziej tematycznych – choćby we wspomnianym klimacie PRL-u. Ich funkcjonalność sprawia, że można montować je w różnych pomieszczeniach – sypialni, salonie, gabinecie, ale także np. w kuchni. Ze względu na stosowane tkaniny, dbanie o utrzymanie rolet rzymskich w czystości nie stanowi na ogół większego wyzwania.
 
Ze względu na to, że rolety rzymskie i żaluzje aluminiowe występują w szerokiej palecie barw, można je idealnie dopasować do wnętrza urządzonego zgodnie z minionym okresem, dodając mu nieco świeżego i nowoczesnego wydźwięku. Z powodzeniem można je zamontować w każdym pomieszczeniu, począwszy od sypialni i salonu, a skończywszy na kuchni.

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22