Neutralne czy unikalne?

Drewniane żaluzje to jedne z najbardziej uniwersalnych rodzajów osłon okiennych. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – kuchni, pokoju dziennym, łazience, sypialni i biurze. Doskonale wpisują się w niemal każdy styl aranżacji wnętrz – od minimalistycznego, poprzez skandynawski, po rustykalny. Nowoczesne żaluzje drewniane wykonywane są nie tylko z klasycznych i popularnych gatunków drewna, ale także z bardziej orientalnych, takich jak abachi, czy basswood.

Drewno abachi nazywane jest „zimnym drewnem”, ponieważ nie nagrzewa się tak mocno, jak inne gatunki. Jest miękkie, elastyczne i trwałe. Posiada wyjątkowo zróżnicowaną kolorystykę – od żółtego, poprzez kanarkowy, po żółć z odcieniami szarości oraz wyraźną strukturę w postaci ciemniejszych i nieregularnych żłobień. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na zmiany temperatur lub wilgotności – w kuchniach, łazienkach czy salonach kąpielowych.

Innym ciekawym gatunkiem drewna wykorzystywanym przy produkcji żaluzji jest basswood. Charakteryzuje się niewielką wagą i wysoką odpornością na zmiany temperatur. Dodatkowo posiada delikatną, prawie niewidoczną strukturę, dzięki czemu równomiernie pochłania farbę i może być barwione na dowolny kolor. Doskonale sprawdza się w salonach i sypialniach.

Chcąc dobrać odpowiedni kolor żaluzji drewnianych możemy dopasować go zarówno do koloru okien, koloru podłogi, koloru ścian, a także koloru mebli. Warto pamiętać, że lamele w kolorze białym lub jasno szarym optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że wnętrze jest bardziej widne.

Od subtelnej bieli, po głęboką czerń

Nowoczesne żaluzje drewniane mogą całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia. Doskonale ocieplają każde wnętrze i dodają wrażenia przytulności. Ich kolor może podkreślić fakturę podłogi, kolor ścian, a nawet optycznie powiększyć przestrzeń okienną. Styliści wnętrz najczęściej decydują się na żaluzje drewniane utrzymane w palecie barw ziemi. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które doskonale pasuje do większości mebli, a także roślin doniczkowych, które często znajdują się tuż przy oknach lub na parapetach.

Białe i szare lamele doskonale sprawdzają się w pokojach dziennych, salonach, pokojach dziecięcych i kuchniach. Optycznie powiększają wnętrza oraz nadają wrażenie harmonii i czystości. Idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, w których dominuje biel, szarości i jasne pastelowe kolory.

Lamele w bardziej intensywnych barwach ziemi – brązach lub zieleniach, doskonale współgrają z aranżacją biur i gabinetów. Idealnie korespondują z równie wyrazistymi kolorami ścian oraz minimalistycznym wyposażeniem.

Czarne lamele sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie potrzebujemy dostępu do intensywnego światła słonecznego, a wręcz zależy nam na doskonałym zaciemnieniu. Sypialnie, w których decydujemy się na montaż żaluzji drewnianych w kolorze czarnym, stanowią nie tylko miejsce wymarzonego odpoczynku, ale także wnętrze kuszące swoją tajemniczością, intymnością, zmysłowością i elegancją.

Myśl niestandardowo i spersonalizuj oprawy okienne

Nowoczesne żaluzje drewniane są świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym nie tylko ze względu na swoje walory wizualne, ale także użytkowe. Pozwalają na bardzo precyzyjne sterowanie ilością wpadających do wnętrza promieni słonecznych. Są odporne na wodę, tłuszcz i różnego rodzaju osady, a także zmiany temperatur. Możemy je idealnie dopasować do okien o dowolnej szerokości i kształcie, także tych tarasowych.

Do wyboru mamy nowoczesne żaluzje drewniane sterowane sznurkiem lub elektrycznie, o szerokości 50 mm i 70 mm montowane do ściany lub sufitu. Wielbiciele naprawdę ekstremalnych rozwiązań mogą także pokusić się o lamele w formacie XL o szerokości nawet do 3600 mm. Jeżeli natomiast wynajmujesz mieszkanie lub biuro i nie chcesz naruszać konstrukcji stolarki okiennej, możesz postawić na bezinwazyjny montaż żaluzji o szerokości 25 mm.


Żaluzje drewniane wykonane są z naturalnych materiałów dlatego może to być dobre rozwiązanie dla alergików. Lamele z naturalnych materiałów łatwo utrzymać w czystości. Są także jednym z najbardziej trwałych rodzajów osłon okiennych. Szeroka paleta barw żaluzji drewnianych pozwala na swobodną zabawę kolorami i możliwość dopasowania do wszelkich możliwych stylów aranżacji wnętrz. Możemy postawić na delikatne, tradycyjne lamele w neutralnych kolorach, jak i bardziej charakterystyczne, orientalne drewno o niepowtarzalnym kolorze z wyraźną strukturą i fakturą.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22