Drewniane belki, słupy i kolumny

Planując aranżację wnętrza w drewnianym domu zadbajmy o to, aby jak najwięcej elementów konstrukcyjnych wykonanych z drewna pozostało „na widoku”. Drewniane parapety, szprosy w oknach, a także drewniane belki na suficie i kolumny we wnętrzach – to wszystko niesamowicie podkreśla urok drewnianego domu. Nie warto zakrywać tego, co odróżnia drewniany domek od tradycyjnego budynku murowanego.

Aranżacje okien w domkach drewnianych

Istotne jest również to, aby drewniane pozostały niektóre znaczące elementy wykończenia, takie jak dekoracje okien. Ze względu na stosunkowo duży rozmiar, okna zawsze rzucają się w oczy. Dlatego należy zadbać o to, aby ich aranżacja harmonijnie wpisywała się w całość. Jednym z najlepszych pomysłów są żaluzje bambusowe lub żaluzje drewniane, które zapewnią płynne przejście między drewnianymi ścianami a oknem. W drewnianych wnętrzach doskonale odnajdą się także jasne materiałowe rolety rzymskie. Warto sięgać po produkty nowoczesne, sterowane elektrycznie oraz takie, które wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Osoby urządzające wnętrza domów drewnianych najchętniej sięgają po rolety rzymskie w kolorach kremowych, beżowych, a także głębokiego brązu.

Roletki rzymskie do kuchni w domu z bali.

Wnętrze domku drewnianego w stylu rustykalnym

Jeden z najchętniej wybieranych stylów w urządzaniu wnętrz domków drewnianych jest styl rustykalny. Wnętrza w tym stylu nawiązują do wiejskich chat, w których na każdym kroku znajdziemy nawiązania do natury. Naturalne tkaniny w kratę występujące na osłonach okiennych, do tego delikatne koronkowe obrusy to jest właśnie to, co podkreśli kameralny styl drewnianej chatki.

Wnętrze domu drewnianego w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, w odróżnieniu od stylu rustykalnego, charakteryzuje się nieco większą prostotą. Nieco mniej wzorzysty, stawia na wyciszenie i ukazywanie piękna natury w pełnej jej surowości. Tym co jednak styl rustykalny ma ze skandynawskim jest to, że oba bardzo dobrze pasują do wnętrza domu drewnianego. Ozdoby w kolorach ziemi, wykonane z naturalnych materiałów (len, trawa morska itp.) oraz liczne źródła przyjemnego, miękkiego światła, a także obecność kamienia w wykończeniu wnętrz: to właśnie te elementy, które pozwolą nam wyczarować stylowe wnętrze drewnianego domu w stylu skandynawskim.

Rolety drewniane do kuchni w stylu skandynawskim.

Jakie kolory dobierać do drewnianych wnętrz?

Wnętrza pełne drewna najlepiej wyglądają, gdy wprowadzamy do pomieszczeń odcienie bieli (najlepiej sprawdzi się złamana biel i kolor śmietankowy), a także beże i wszelkie odcienie brązu. Wszystkie te barwy z łatwością odnajdziemy w żaluzjach drewnianych, roletach rzymskich czy zasłonach. Ponadto biała kanapa na tle drewnianej ściany, a pod nią beżowy puchaty dywan i kominek skrzący się ogniem w tle to kwintesencja tego, co uwielbiamy w drewnianych domkach. Jeśli całość ozdobimy stylowymi dodatkami, takimi jak ceramiczne doniczki na kwiaty lub koce w drobne wzorzyste wzory, sprawimy, że wnętrze będzie jeszcze bardziej romantyczne i przytulne. Zwolennicy stylu bardziej nowoczesnego wybierają z powodzeniem wśród różnych odcieni szarości, grafitu oraz... czerni.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22