Moskitiery na okna – niechciani goście pod kontrolą

Nowoczesne moskitiery wykonane są z trwałych i mocnych materiałów, które są odporne na promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę oraz deszcz i grad. Można je dopasować do każdego wymiaru i kształtu okna, także tarasowego.

Najpopularniejszą formą moskitiery są siatki montowane do ramy okiennej na specjalnych profilach aluminiowych lub plastikowych. Są one ściśle dopasowane do konkretnego okna, a jednocześnie umożliwiają w każdej chwili szybki i łatwy demontaż. Siatki w moskitierach ramkowych są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, a także nadają się do ponownego użycia w kolejnym sezonie.


Dla tych, którzy szczególną uwagę przykładają do estetyki osłon okiennych, ciekawym rozwiązaniem są moskitiery rolowane pionowo lub poziomo na specjalnie montowanych prowadnicach. Moskitiery te do złudzenia przypominają rolety z tkaniny. Kolorystycznie możemy je idealnie dopasować do elewacji domu i wystroju tarasu, balkonu lub wnętrza.

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitiery rolowanej pionowej, która pracuje w jednej kasecie z roletami zewnętrznymi (rolety dodatkowo zabezpieczają nas przed promieniami słonecznymi, wysoką temperaturą, hałasem i złodziejami). Moskitiery możemy połączyć zarówno z roletami montowanymi w systemie podtynkowym, elewacyjnym i naokiennym.
 

Jak zamontować moskitiery na okna?

Moskitiery na okna są jednym z najskuteczniejszych rozwiązań zabezpieczających nas przed inwazją wszelkich owadów. Do wyboru mamy moskitiery montowane w ramie okna, przesuwne lub zwijane i chowane w estetycznej kasecie. Każda stanowi równie skuteczną barierę przed muchami, komarami, meszkami i innymi owadami, które uprzykrzają nam życie latem.

Montaż moskitier ramkowych jest szybki i łatwy. Wystarczy przekręcić specjalne obrotowe uchwyty, w miejscach ich montażu do futryny okiennej.  W ten prosty sposób możemy szybko i bezpiecznie spędzać czas przy otwartym oknie. System ten sprawdza się zarówno przy oknach drewnianych, jak i tych wykonanych z PCV. Utrzymanie moskitiery w czystości również nie sprawia problemów. System montażu umożliwia szybki demontaż i ponowny montaż moskitiery na okna.

Montaż moskitiery rolowanej pionowo przypomina instalację rolet zwijanych na wałek za pomocą prowadnic. System montowany jest na zewnątrz okna. Aby uzyskać skuteczną ochronę przed owadami musimy po rozwinięciu moskitiery zablokować ją za pomocą specjalnych zaczepów lub listwy hakowej.


Zabezpieczając okna balkonowe oraz tarasowe możemy wykorzystać moskitiery drzwiowe, montowane zarówno do futryny drzwiowej, jak i do fasady budynku. 
System umożliwia automatyczne domykanie się otwartej moskitiery i zawiera wygodny uchwyt otwierający.

Do dużych przeszkleń tarasowych oraz w ogrodach zimowych i altanach najczęściej wykorzystuje się moskitiery przesuwne na prowadnicach lub moskitiery plisowane. Maksymalna wielkość jednej moskitiery montowanej na prowadnicach wynosi 400 cm na 250 cm. Również moskitiery plisowane dostępne są w systemie modułowym, które możemy idealnie dobrać do wielkości przeszkleń naszego domu. Maksymalne wymiary moskitiery plisowanej wynoszą 380 cm na 260 cm.
 

O czym jeszcze warto pamiętać montując moskitiery na okna?

Idealna moskitiera powinna być nie tylko trwała i stabilna, ale także dopasowana do elewacji i stylu w jakim zaprojektowaliśmy nasz dom i zaaranżowaliśmy jego wnętrza. Moskitiery na okna pełnią niezwykle istotną funkcję ochronną. Niemniej podczas wyboru konkretnego rozwiązania musimy pamiętać także o estetyce naszych opraw okiennych. Do wyboru mamy moskitiery w różnych kolorach, jednak podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na wygląd ram, prowadnic i uchwytów, za pomocą których montowane są siatki ochronne. 


Podczas wyboru moskitiery na okna pamiętajmy o wszystkich domownikach, także zwierzętach domowych. Okazuje się, że ten rodzaj osłon okiennych wzbudza ich szczególne zainteresowanie. Bywa, że koty traktują siatkę moskitiery jako idealny drapak lub siatkę wspinaczkową. Moskitier nie oszczędzają również spragnione atencji psy i domowe gryzonie. Z myślą o czworonogach w niektórych rodzajach moskitier możemy zastosować wzmocnioną siatkę aluminiową. Z pewnością zwiększy to jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest łatwość utrzymania moskitiery w czystości. Siatka powinna być odporna na odbarwienia, mogące pojawić się w wyniku długotrwałej ekspozycji słonecznej lub ewentualnych opadów deszczu. Ważne, by moskitierę można było nie tylko łatwo wyczyścić, ale także by pod wpływem tych zabiegów nie tworzyły się nieestetyczne zmiany.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22