Moskitiera na drzwi balkonowe jako ochrona domu i mieszkania

Moskitiera stanowi niezawodną ochronę domu lub mieszkania przed owadami. Dobrze zabezpieczone wejście od strony balkonu, tarasu czy ogrodu, pozwala nam w pełni cieszyć się z uroków ciepłych letnich wieczorów. Grill, spotkania ze znajomymi czy spokojne wieczory na zewnątrz przy dobrze zabezpieczonym wejściu, nie będą nas już stresować. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania jakim jest moskitiera na drzwi balkonowe w domu lub mieszkaniu, bez obaw będziemy mogli pozostawić otwarte drzwi i jednocześnie zablokować dostęp do naszych wnętrz wszelkim brzęczącym i kłującym owadom. Nasze mieszkania nie będą odcięte od dopływu świeżego powietrza, a w nocy zapewnimy sobie komfortowy sen. 


Niewątpliwym plusem posiadania moskitiery na drzwiach balkonowych jest także to, że niewielkie otwory w siatce pomagają zatrzymywać zabrudzenia z zewnątrz, które nie osiadają na szybie drzwiowej, a prosty sposób demontażu takiej moskitiery sprawia, że łatwo utrzymać ją w czystości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie moskitiery na drzwi balkonowe?

Decydując się na zakup moskitiery zabezpieczającej nasze wnętrze przed owadami, przede wszystkim musimy pomyśleć nad komfortem jej użytkowania. 

Przede wszystkim moskitiera montowana do drzwi balkonowych powinna być łatwa w demontażu, po to by łatwo można było z niej korzystać. Dzisiaj na rynku dostępne są moskitiery wykonane z mocnych i trwałych materiałów. Siatka, z jakiej są wykonywane, nie zmniejsza widoczności w świetle okna, a przede wszystkim jest odporna na warunki atmosferyczne, więc nie ma obaw, że po jakimś czasie użytkowania nasza moskitiera będzie wyglądała nieestetycznie. 

Przy wyborze moskitiery na drzwi balkonowe warto zainwestować w rozwiązania „na wymiar”. Gotowe produkty często nie pasują do wnętrza lub wyglądają nieatrakcyjnie w drzwiach balkonowych. Te wykonane na wymiar są idealnie dopasowane do okien lub drzwi balkonowych, można wybrać kolor profilu z palety RAL lub palety oklein drewnopodobnych. Możemy wybrać także kolor siatki i cieszyć się długą gwarancją producenta. Jednym słowem, możemy mieć dokładnie taką moskitierę balkonową, jaką sobie zaprojektujemy.
 

Moskitiera na drzwi balkonowe – jaką wybrać?

Rynek oferuje dziś wiele rozwiązań co do estetyki wykonania, montażu i funkcjonalności moskitiery na drzwi balkonowe. Coś, co jeszcze do niedawna wydawało się nieatrakcyjne za drzwiami lub oknem, dzisiaj jest prawie niezauważalne. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest moskitiera drzwiowa montowana na zawiasach. Mocuje się ją do futryny drzwiowej lub fasady budynku. Taka moskitiera wyposażona jest w magnes domykający lub inne samozamykacze oraz szczotki. Dzięki temu mamy pewność, że wychodząc wieczorem na balkon, taras czy ogród, nie wpuścimy do środka niechcianych insektów. 

Moskitiera na drzwi balkonowe może być także przesuwna. Tego typu rozwiązania mają zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach, jak tarasy, balkony czy ogrody zimowe. Montaż takiej moskitiery balkonowej odbywa się na dwóch prowadnicach – górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Odpowiednio dobrana, stworzy spójną całość ze stolarką okienną. Konstrukcja takiej moskitiery nie ogranicza w żaden sposób widoczności w świetle okna, a otwarte drzwi balkonowe przy takiej moskitierze pozwolą nam się cieszyć przyjemnym chłodem po upalnym dniu.


Warto także zwrócić uwagę na moskitiery na drzwi balkonowe rolowane. Te z kolei podobne są do rolet kasetowych. Oczywiście zamiast rolety w kasecie znajduje się siatka, która ochroni nasze mieszkanie przed owadami. Montaż takiej moskitiery odbywa się w poziomie, z boku drzwi, a na górze i na dole otworu drzwiowego montuje się prowadnice.

Dostępne są także moskitiery plisowane, które świetnie sprawdzają się w miejscach dużych przeszkleń, jak tarasy czy wyjścia na patio czy ogrodu. Moskitiera na drzwi balkonowe plisowana posiada modułową budowę, która pozwala składać ją w system jedno lub dwuskrzydłowy. Plisowana siatka chowana jest w profilu aluminiowym, co sprawia, że moskitiera zajmuje niewiele miejsca po zsunięciu. Jest to z pewnością stylowe i eleganckie rozwiązanie, które podkreśli nietuzinkowy charakter niejednego wnętrza.

Jak widać możliwości mamy wiele. Sami możemy zdecydować, który system będzie najbardziej odpowiedni do naszego wnętrza, który poprawi komfort użytkowania moskitiery w drzwiach balkonowych i da nam poczucie bezpieczeństwa oraz spokojne noce. Będzie nam służyć sezonowo jak i cały rok.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22