Tkaniny d-EKO-racyjne

Materiały ekologiczne, w tym drewniane meble, wiklinowe lampy, czy dekoracyjne tkaniny w postaci zasłon, coraz chętniej goszczą w naszych domowych aranżacjach. Coraz częściej mówi się też o stylu ekologicznym, który przejawia się dbałością o przyrodę, a przy okazji oferuje wyjątkowy sposób na harmonijne zaprojektowanie domowej przestrzeni. Eko tkaniny użyte w nowej kolekcji rolet rzymskich i zasłon ANWIS, doskonale wpisują się w ten trend. Materiały poliestrowe oraz bawełniane z recyklingu – bo o nich mowa – oferują szeroką gamę kolorystyczną, która rozciąga się od kremów i szarości aż po zielenie i brązy. Ich splot jest delikatny, a barwy subtelne w odbiorze. Dzięki temu sprawdzą się w różnych aranżacjach, niezależnie od przewodniej barwy pomieszczeń. Doskonale odnajdą się w towarzystwie drewnianej podłogi, ścianki z rozbiórkowej cegły czy glinianych doniczkach. Nie ma też przeciwskazań, aby pojawiły się w nieco nowocześniejszych stylizacjach, w których ekologiczne osłony będą ciekawym dodatkiem. 
Nowoczesne rolety rzymskie szyte są z ekologicznych materiałów.

W blasku Velvetu

Moda na połysk trwa. A wraz z nią bum na błyszczące materiały. Takie właśnie są tkaniny velvetowe. Niezwykle delikatne i miękkie w dotyku. Przy tym dostojne i eleganckie. W zależności od ułożenia włókien oraz kąta padania światła, mienią się różnorodnymi odcieniami, wprowadzając do wnętrza nieco ekspresji. Wyglądem przypominają aksamit, a jako najświeższy trend mody, często wykorzystywane są do szycia elementów wystroju wnętrz, takich jak obicia kanap czy krzeseł. Chcąc stworzyć spójną całość w naszych aranżacjach, możemy zastosować ten sam rodzaj tkaniny również na oknie! W nowej kolekcji rolet rzymskich oraz zasłon ANWIS dostępne są tkaniny velvetowe w wielu modnych i wyrazistych kolorach, takich jak: pudrowy róż, musztardowy czy butelkowa zieleń. Niezależnie od rodzaju wybranej tkaniny, ciekawą stylizację możemy uzyskać na kilka sposobów. 
 
Roleta rzymska pozioma może stanowić samodzielną osłonę i ozdobę okien.

Zasłoń się z klasą

Jedną z propozycji stanowią zasłony ANWIS. Są niezwykle gustowne, ładnie się układają, a co równie ważne – łatwo utrzymać je w czystości. W zależności od naszych potrzeb mogą być montowane na haczykach (zasłona FLEX) lub na kołach (zasłona RINGS). Pierwszy typ zasłon montowany jest na dedykowanej szynie, która posiada dodatkową zaletę – możliwość regulowania wysokości osłony. Taki zabieg pomoże nam ukryć ewentualne nierówności sufitu. Ponadto, zasłony FLEX mogą posiadać pojedynczą lub podwójną zakładkę, co wpływa na poziom marszczenia zasłony.

Drugie rozwiązanie (zasłona RINGS) sprawdzi się, np. w pomieszczeniach, w których mamy już zamontowane karnisze. Wybór ułatwi nam możliwość dobrania koloru ringów, a więc metalowych kół, na których zawiesimy osłonę. 

Styl w roletach rzymskich

Nieco inne możliwości oferują rolety rzymskie ANWIS. Poza klasycznymi tkaninami zaciemniającymi znajdziemy tu szeroki wachlarz tkanin filtrujących światło dzienne. Doskonale sprawdzą się w kuchni, ale także w salonie czy sypialni, gdzie mogą stanowić zgrany duet z zasłonami. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden rodzaj osłony okiennej. Co więcej, takie połączenie pozwala w łatwy sposób zaaranżować okna w każdym stylu. Sekret tkwi w odpowiednim zestawieniu materiałów, kolorów i wzorów szycia.

W zależności od potrzeb lub estetyki wnętrza, rolety rzymskie możemy zamontować na dwa sposoby: nad oknem, bądź w świetle szyby. Te drugie, dzięki dwukierunkowemu sterowaniu, mogą utworzyć dekoracyjne fałdy na dowolnej wysokości okna. Nowością jest możliwość zastosowania tuneli z fiszbinami po wewnętrznej stronie rolety. Wówczas poziome przeszycia są wyraźnie zaakcentowane, a nasze wnętrze zyskuje oryginalny wygląd i charakter.
 
Rolety rzymskie do kuchni stanowią ciekawy element dekoracyjny wnętrza.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie