Tkaniny d-EKO-racyjne

Materiały ekologiczne, w tym drewniane meble, wiklinowe lampy, czy dekoracyjne tkaniny w postaci zasłon, coraz chętniej goszczą w naszych domowych aranżacjach. Coraz częściej mówi się też o stylu ekologicznym, który przejawia się dbałością o przyrodę, a przy okazji oferuje wyjątkowy sposób na harmonijne zaprojektowanie domowej przestrzeni. Eko tkaniny na rolety rzymskie i zasłony ANWIS, doskonale wpisują się w ten trend. Materiały poliestrowe oraz bawełniane z recyklingu – bo o nich mowa – oferują szeroką gamę kolorystyczną, która rozciąga się od kremów i szarości aż po zielenie i brązy. Ich splot jest delikatny, a barwy subtelne w odbiorze. Dzięki temu sprawdzą się w różnych aranżacjach, niezależnie od przewodniej barwy pomieszczeń. Przykładowo rolety butelkowa zieleń odnajdą się w towarzystwie drewnianej podłogi, ścianki z rozbiórkowej cegły czy glinianych doniczkach. Nie ma też przeciwwskazań, aby pojawiły się w nieco nowocześniejszych stylizacjach, w których ekologiczne osłony będą ciekawym dodatkiem.
Nowoczesne rolety rzymskie szyte są z ekologicznych materiałów.

W blasku Velvetu – jakie tkaniny na rolety rzymskie wybrać?

Moda na połysk trwa. A wraz z nią bum na błyszczące materiały. Takie właśnie są tkaniny velvetowe. Niezwykle delikatne i miękkie w dotyku. Przy tym dostojne i eleganckie. W zależności od ułożenia włókien oraz kąta padania światła mienią się różnorodnymi odcieniami, wprowadzając do wnętrza nieco ekspresji. Wyglądem przypominają aksamit, a jako najświeższy trend mody, często wykorzystywane są do szycia elementów wystroju wnętrz, takich jak obicia kanap czy krzeseł. Chcąc stworzyć spójną całość w naszych aranżacjach, możemy zastosować ten sam rodzaj tkaniny również na oknie! W nowej kolekcji rolet rzymskich oraz zasłon ANWIS dostępne są tkaniny velvetowe w wielu modnych i wyrazistych kolorach, takich jak: pudrowy róż, musztardowy czy butelkowa zieleń. Niezależnie od rodzaju wybranej tkaniny, ciekawą stylizację możemy uzyskać na kilka sposobów.
 
Roleta rzymska pozioma może stanowić samodzielną osłonę i ozdobę okien.

Zasłoń się z klasą – tkaniny na zasłony

Jedną z propozycji stanowią zasłony ANWIS. Są niezwykle gustowne, ładnie się układają, a co równie ważne – łatwo utrzymać je w czystości. Do ich produkcji wykorzystano najlepsze tkaniny na zasłony. W zależności od naszych potrzeb można je montować na haczykach (zasłona FLEX) lub na kołach (zasłona RINGS). Pierwszy typ zasłon montowany jest na dedykowanej szynie, która ma dodatkową zaletę – możliwość regulowania wysokości osłony. Taki zabieg pomoże nam ukryć ewentualne nierówności sufitu. Ponadto, zasłony FLEX mogą posiadać pojedynczą lub podwójną zakładkę, co wpływa na poziom marszczenia zasłony.

Drugie rozwiązanie (zasłona RINGS) sprawdzi się, np. w pomieszczeniach, w których mamy już zamontowane karnisze. Wybór ułatwi nam możliwość dobrania koloru ringów, a więc metalowych kół, na których zawiesimy osłonę.

Styl w roletach rzymskich

Jakie tkaniny na rolety rzymskie będą najlepsze? W ofercie ANWIS znajdziemy tu wiele tkanin filtrujących światło dzienne. Przykładem jest roleta rzymska czarna, która sprawdzi się w kuchni, ale także w salonie czy sypialni, gdzie wielobarwne rolety mogą stanowić zgrany duet z zasłonami. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden rodzaj osłony okiennej. Co więcej, takie połączenie pozwala w łatwy sposób zaaranżować okna w każdym stylu. Sekret tkwi w odpowiednim zestawieniu materiałów, kolorów i wzorów szycia. Nasze tkaniny na rolety rzymskie z pewnością zaskoczą Państwa swoją różnorodnością.

W zależności od potrzeb lub estetyki wnętrza, nowoczesne rolety na okna możemy zamontować na dwa sposoby: nad oknem bądź w świetle szyby. Te drugie, dzięki dwukierunkowemu sterowaniu, mogą utworzyć dekoracyjne fałdy na dowolnej wysokości okna. Nowością jest możliwość zastosowania tuneli z fiszbinami po wewnętrznej stronie rolety. Wówczas poziome przeszycia są wyraźnie zaakcentowane, a nasze wnętrze zyskuje oryginalny wygląd i charakter.
 
Rolety rzymskie do kuchni stanowią ciekawy element dekoracyjny wnętrza.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22