Rolety rzymskie to połączenie funkcjonalności i estetyki

Rolety rzymskie są jedną z wielu propozycji. Najczęściej decydują się na nie osoby, które chcą wnieść do wnętrza elegancję i kameralny klimat. Ogromna ilość tkanin do wyboru, możliwość montażu praktycznie na każdym oknie i w każdym pomieszczeniu – to wszystko sprawia, że rolety rzymskie stanowią często samodzielną osłonę i dekorację okien. Mogą pełnić rolę zasłony lub firanki. Możemy o tym decydować wybierając spośród tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła. Niezależnie od materiału, roleta rzymska wyróżni każde pomieszczenie pięknym układem fałd na oknie.

Prosta zmiana wystroju? Nic trudnego!

Osoby, które uwielbiają designerskie wnętrza, cenią sobie również możliwość szybkiej zmiany wystroju pomieszczenia. Rolety rzymskie zapewniają właśnie tę możliwość. Aranżacja wnętrza nie wymaga zakupu nowego rozwiązania, wystarczy wymienić wyłącznie tkaninę na taką, która idealnie wkomponuje się w nowy wystrój. Warto przy tym zaznaczyć, że tkanina takiej osłony montowana jest za rzep, przez co sam proces jej wymiany jest prosty i szybki. W porównaniu do zakupu nowych mebli nie jest to duży wydatek, a proponowana przez nas zmiana jest w stanie odmienić charakter całego pomieszczenia. Wymiana tkaniny może okazać się równie dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na dostosowaniu rolety do pory roku czy okazji. To niezwykle wygodny sposób na odświeżenie wnętrza. 

Roleta rzymska zapewnia prywatność wnętrz w bliskim sąsiedztwie ulicy i innych mieszkań.
Rolety rzymskie do okna o każdej wielkości

Niepodważalną zaletą rolet rzymskich jest możliwość dopasowania ich do okien o różnej wielkości. W szczególności dobrze sprawdzą się w salonach z dużymi oknami, które wpuszczają do środka sporo światła, ale jednocześnie utrudniają stworzenie intymnej przestrzeni i zachowanie prywatności. Ze względu na swoją wysoką estetykę, świetnie dopełnią każde wnętrze, a kiedy zależy nam na tym, aby „odciąć się” od sąsiadów, wystarczy, że opuścimy je w dół. Sam materiał jest stosunkowo lekki, więc nawet przy dużych, mocno przeszklonych pomieszczeniach nie będziemy musieli używać siły do regulowania wysokości osłony (oczywiście w przypadku sterowania ręcznego). Rolety rzymskie mogą stać się również ozdobą kuchni czy sypialni. Nadadzą wnętrzu przytulności i podkreślą jego charakter. Wybierając roletę do sypialni możemy zdecydować się na tkaninę, która nie przypuszcza światła. W ten sposób zapewnimy sobie optymalne zaciemnienie w pokoju, a pierwsze promienie słoneczne nie będą nas budziły. 

Na mniejszych oknach doskonale sprawdzą się rolety rzymskie dwukierunkowe. Montowane są w świetle szyby, a dzięki możliwości regulowania górnej i dolnej pozycji osłony, możemy jednocześnie wpuszczać do wnętrza światło oraz zapewniać sobie odpowiednią ilość prywatności. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń, w których, np. nie chcemy zajmować cennej przestrzeni parapetu, a w dodatku pomniejszać optycznie wnętrza stosując dodatkowe ozdoby w postaci zasłon. Rolety rzymskie dwukierunkowe same w sobie będą w takim przypadku wyjątkową dekoracją. 

Łatwe w utrzymaniu czystości

Każda tkanina z czasem ulega zabrudzeniom. Tak jak firanki i zasłony wymagają regularnego prania, tak rolety rzymskie po pewnym czasie również trzeba odświeżyć. Co prawda, wiele zależy od tkaniny, z jakiej zostały wykonane, ale praktycznie wszystkie z nich można bez problemu wyczyścić. Większość tkanin nadaje się do prania w pralce, mowa tu przede wszystkim o bawełnie i materiałach poliestrowych. Rolety z domieszką np. wełny można oddać do pralni chemicznej. Nie będzie również problemu z zagnieceniami powstałymi po praniu, bo zdecydowana większość materiałów nadaje się do prasowania. 

Nowoczesne rolety rzymskie można łatwo zdjąć z okna i wyprać.
Jednorodna stylistyka

Znalezienie odpowiednich dodatków, zwłaszcza jeśli zależy nam na nawiązaniu do konkretnego stylu, często bywa problematyczne. Rolety rzymskie są ozdobą samą w sobie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego samego materiału wykonać pozostałe dekoracje do pomieszczenia. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zrobić poduszki i zasłony z tej samej tkaniny, co rolety rzymskie. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć spójne i utrzymane w jednolitym tonie wnętrze. Nie musisz szukać dodatków wykonanych w podobnej stylistyce - wystarczy, że zamówisz je u nas. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22