Dużą zaletą plis jest swoboda w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny żaluzji plisowanych można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, zasłaniając od góry i od dołu jedynie wybrany fragment szyby. W ten sposób plisy mogą utworzyć w oknie ”zazdrostkę”. Jest to możliwe dzięki ich specjalnej konstrukcji. Plisy - w przeciwieństwie do rolet - nie mają rury nawojowej, na którą nawijana jest tkanina. Składają się z rynny górnej i dolnej, do których zamocowany jest materiał złożony w harmonijkę o szerokości około 2 cm. Osłony montuje się głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych.

Plisy okienne pozwalają na przesłonięcie dowolnego fragmentu szyby, od góry lub od dołu.

Wszechstronność plis

Plisy przeznaczone są do montażu na oknach standardowych, dachowych, w witrynach, ogrodach zimowych oraz innych wnękach. Swoją wszechstronność zawdzięczają łatwości dopasowania do różnych kształtów. Są praktycznie jedyną osłoną, którą można zastosować na oknach o nietypowej formie, na przykład półkolistych, trójkątnych, trapezowych i innych wielokątnych. Warto zaznaczyć, iż nietypowe kształty nie ograniczają możliwości swobodnego otwierania i zamykania żaluzji. Konstrukcja plis pozwala osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od kąta ich nachylenia do poziomu.

Plisy okienne mogą zastąpić wieszane w oknach firanki.

Atrakcyjna kolekcja tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających - w ofercie firmy ANWIS obecnie jest to ponad 550 rodzajów (plisowanych oraz typu "plaster miodu") - pozwala idealnie dopasować plisy do funkcji, jaką mają pełnić. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch rodzajów tkanin w jednej żaluzji plisowanej, na przykład połączenie tkaniny „firankowej” i zaciemniającej. Półprzezroczysty materiał pozwoli przesłonić okno w ciągu dnia, chroniąc wnętrze domu przed wzrokiem ciekawskich, a jednocześnie wpuści do wnętrza rozproszone światło. Konstrukcja systemu żaluzji plisowanych z zastosowaniem dwóch tkanin pozwala sterować, każdą z tkanin osobno. Zaciągnięcie podczas słonecznego dnia materiału, który nie przepuszcza światła ograniczy nagrzewanie wnętrza.

Wysoka jakość tkanin gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie plis. Dodatkowo żaluzje plisowane łatwo jest zdjąć i wyczyścić. Część tkanin plisowanych może być prana w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30°C. Po delikatnym odciśnięciu wody harmonijka zachowuje swój kształt. Nawet po wielu latach plisy nie wygładzają się.

Wygodny sposób obsługi

Firma ANWIS posiada szeroką ofertę systemów żaluzji plisowanych. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem sterowania oraz miejscem przeznaczenia. Plisami można sterować za pomocą uchwytów, sznurków, korby, a także elektrycznie np. za pomocą pilota. Ze względu na miejsce montażu żaluzji plisowanej warto zwrócić uwagę na typ zastosowanego systemu. Do okien dachowych najlepiej zastosować żaluzje z „podwójnymi prowadzeniem linkowym” lub z prowadnicami (system DF komfort). W ogrodach zimowych, doskonale sprawdzi się system ANWIS PL wyposażony w nierdzewne linki stalowe w otulinie odpornej na promienie UV. Żaluzje plisowane PL mogą "pracować" w dowolnie nachylonej płaszczyźnie, od pionowej, przez ukośną, aż do poziomej. Ten system sterowania idealnie pracuje w oknach uchylnych, dachowych i usytuowanych poziomo. Tkanina jest stabilnie utrzymywana blisko szyby, więc nie ugina się (nie łódkuje) pośrodku swojej szerokości.

​​Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).
 

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie produktowej poświęconej żaluzjom plisowanym.

Jeśli masz pytania dotyczące naszego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22