Tkaniny pełne funkcjonalnych rozwiązań

Na samym początku warto zwrócić uwagę, że plisy dzień-noc Anwis posiadają szeroką gamę materiałów o różnorodnych właściwościach. Możliwość ich łączenia (dwie tkaniny w jednej żaluzji) pozwala na dopasowanie osłon adekwatnie do funkcji pomieszczeń, a także na znalezienie odpowiedniej struktury i kolorów pasujących do wystroju wnętrza. W kolekcji ANWIS znajdziemy między inny tkaniny gładkie i stonowane, które będą stanowiły delikatne tło dla innych dekoracyjnych elementów wnętrza. Ale nie tylko. Wśród plis występują również tkaniny barwne i wzorzyste, przykuwające uwagę i wyróżniające domową przestrzeń. Niezależnie od ich dekoracyjnego charakteru w kolekcji znajdziemy modele o różnym stopniu przepuszczalności światła. Zadaniem materiałów transparentnych oraz semi-transparentnych jest filtrowanie światła dziennego w takim sposób, aby zapewnić domownikom komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Chodzi głównie o to, aby wnętrze pozostało widne, a promienie słońca nie utrudniały wykonywania codziennych czynności. Z kolei tkaniny blackout’owe całkowicie blokują przenikające do wnętrza światło, zapewniając tym samym pełne zaciemnienie wnętrza. W pomieszczeniach wystawionych na silne działanie promieni słonecznych możemy dodatkowo zastosować modele termoizolacyjne (o strukturze „plastra miodu”), które skutecznie zadbają o komfortową temperaturę w całym domu, na przykład w pomieszczeniach zlokalizowanych na poddaszu. 

Co jednak, gdy pokój dzienny łączy funkcję salonu i sypialni, bądź chcemy mieć odpowiednio osłoniętą kuchnię lub łazienkę, niezależnie od pory dnia? Wówczas idealnym rozwiązaniem może okazać się plisa typu dzień-noc.

Rolety plisowane dzień noc to ochrona przed słońcem za dnia oraz prywatność po zmroku.

Dwie tkaniny – wiele możliwości

Plisa Anwis, w której możemy zastosować dwie tkaniny nie różni się znacząco od standardowych żaluzji plisowanych. Jej konstrukcja składa się z szyny górnej – montowanej na stałe do okna, ściany lub sufitu – oraz położonych niżej dwóch ruchomych rynien, pomiędzy którymi zamontowane są plisowane tkaniny. Podnosząc je i opuszczając (niezależnie od siebie), decydujemy którą tkaniną i w jakich proporcjach chcemy osłonić okno. Takie rozwiązanie pozawala na dowolne łącznie materiałów, np. transparentnych na dzień z blackout’owymi na noc. Biorąc pod uwagę rozmieszczenie pomieszczeń i ich ekspozycję na słońce możemy połączyć pojedynczą tkaninę plisowaną z termoizolacyjną, o strukturze „plastra miodu”. Dodatkowo na wybór materiałów wpływa również ich aspekt dekoracyjny. W tym przypadku często łączone są tkaniny wzorzyste z jednolitymi, o delikatnym splocie. Możliwość dowolnego zestawiania materiałów o różnych właściwościach i kolorach, niewątpliwie pozwala nam stworzyć osłonę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. 

Rolety plisowane dzień noc umożliwiają wybranie dwóch tkanin w jednym systemie.

Wygodna obsługa

Plisy dzień-noc Anwis wyposażone w dwie tkaniny, po całkowitym zsunięciu zajmują niewielką przestrzeń okna. Ponadto zawsze, gdy chcemy zmienić pozycję osłony, zrobimy to szybko i precyzyjnie. Specjalnie zaprojektowany mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości szyby. W ten sposób operowanie osłoną na dużych oraz nietypowych pod względem kształtu oknach jest płynne i wygodne. Plisy możemy obsługiwać poręcznymi uchwytami sterującymi (zlokalizowanymi na ruchomych rynnach) lub za pomocą sznurka. Drugi wariant pozwala na zastosowanie zabezpieczeń Child Safety. Osłona posiada wówczas odpowiednio dobraną długość sznurka, który dodatkowo wyposażony jest w samozrywalny łącznik, który rozpina niebezpieczną pętle w przypadku działania siły nacisku.

Plisy dzień noc pozwalają nam zaaranżować pomieszczenia domu w taki sposób, aby dostosować je do każdej pory dnia oraz warunków pogodowych za oknem. Jednocześnie umożliwiają unikalną możliwość dekoracji okien zgodnie z naszym gustem i indywidualnymi potrzebami. Dlatego na pewno sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego funkcji i rozmieszczenia. 

Plisy czy rolety dzień-noc? Odpowiedni wystrój okna to ważny element aranżacji wnętrz - na co więc warto się zdecydować - na plisy czy klasyczne rolety dzień-noc? Oba rozwiązania prezentują się doskonale, a przy tym mają wiele zalet. Plisy to idealne rozwiązanie dla niestandardowych okien, dla których często trudno jest dobrać odpowiednie rolety. Plisy okienne dzień-noc umożliwiają optymalne osłonięcie każdego typu okna.
Plisy to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające na przesuwanie tkaniny w dowolny sposób, zależny od indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie produktowej poświęconej żaluzjom plisowanym.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22