Prask Design

go back to list

Swojczycka 1
51-501 Wrocław
+48 71 390 96 57
https://praskdesign.eu


Sprawdź na MAPIE

Dodaj Opinię

Zapraszamy

PRASK DESIGN – rolety stworzone do Twoich okien

Rolety rozwiązują dużą część problemów z temperaturą i nasłonecznieniem mieszkania. Latem dają wytchnienie od słońca, a w pozostałych miesiącach mogą poprawić izolację w budynku. Podpowiadamy, jak wybrać i gdzie kupić rolety na wymiar. Domasław, Kobierzyce i Bielany Wrocławskie – zapraszamy!
 

Gdzie sprawdzają się rolety drewniane?
W Domasławiu powstało ostatnio sporo osiedli apartamentów i domków jednorodzinnych z elementami drewna na fasadzie. Świetnie pasują do nich właśnie rolety drewniane. Mogą one być:
wykonane z różnych gatunków drewna,
w różnych kolorach,
dodatkowo impregnowane lub nie.

Większości osób rolety drewniane kojarzą się z takimi w naturalnym kolorze dębu czy sosny. Tymczasem wśród rolet produkowanych przez Anwis, w salonie Praskdesign w Domasławiu (Wrocławska 39C) można też znaleźć modele, które barwą przypominają szlachetne drewno tekowe lub wenge. To pozwala uzyskać naprawdę dowolny efekt w domu. Jest jeszcze jedno miejsce, w którym świetnie sprawdzą się tego typu żaluzje drewniane. Domasław to miejsce, w którym nie brakuje dawnych kamieniczek i zabytkowej zabudowy. Zwykłe, plastikowe rolety odbierają cały urok drewnianej stolarce okiennej. Dlatego warto wybrać w takich miejscach drewniane rolety, które podkreślą piękno zabytkowych elementów wykończenia wnętrz, takich jak schody, poręcze czy belki przystropowe. To również sposób na to, by zwiększyć wartość takiego lokalu.
 

Rolety plisowane – Domasław i okolica

Innym bardzo popularnym rodzajem pokryć okiennych są rolety plisowane. Domasław nie narzeka na brak studentów i pracowników, którzy mieszkają tu, by zaoszczędzić i dojeżdżać do Wrocławia. W salonie Praskdesign przy Wrocławskiej 39C pytają oni najczęściej właśnie o rolety plisowane. To cienkie, uniwersalne pokrycie okien, które łatwo da się zamontować w domu wynajmowanym i usunąć podczas wyprowadzki. Występuje dosłownie w setkach wariantów kolorystycznych, dlatego da się w bardzo prosty sposób zakryć nim okno i zharmonizować barwy wykorzystane we wnętrzu. 
 
Niektórzy zastanawiają się, po co iść do salonu z roletami, skoro akurat rolety plisowane w Domasławiu można kupić w zwykłym markecie. Chodzi właśnie o takie kwestie jak m.in. wybór koloru, bo marketowe plisy występują zazwyczaj tylko w jednym czy dwóch wariantach. Po drugie, w Praskdesign dostępne są rolety Anwis na wymiar, które będą idealnie pasowały do Twojego okna. Wreszcie marketowe plisy zazwyczaj są przyklejane nad oknem i nie da się ich w żaden sposób odsłaniać ani regulować. Tymczasem profesjonalne plisy możesz dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb.
 

Jakie zalety mają rolety zewnętrzne?

Przejdźmy do zupełnie innego rodzaju rolet, skoro omówiliśmy już żaluzje wewnętrzne. Domasławia niestety nie ominęły problemy dotykające inne dolnośląskie miasta, takie jak przestępczość. Stąd rośnie zainteresowanie roletami zewnętrznymi, które pomogą zakryć okna przed niechcianymi spojrzeniami. Jednocześnie do środka trudniej się też włamać, a niektórzy ubezpieczyciele w wycenie biorą pod uwagę również to, czy lokal był wyposażony w rolety zewnętrzne lub specjalistyczne rolety antywłamaniowe. Domasław zna już przypadki ubezpieczeń, które nie zostały wypłacone, gdy okazało się, że lokal nie miał w oknach takich rolet. Wykorzystuje się je głównie w domach, ale również w urzędach i sklepach. W przypadku biznesu rolety zewnętrzne ułatwiają codzienną pracę. Wystarczy je opuścić, by zamknąć restaurację. Gdyby natomiast pozostawić odsłonięte drzwi, to goście jeszcze długo ciągnęliby za klamkę, próbując dostać się do środka. Mając rolety zewnętrzne, nie trzeba martwić się o to, jak sklep wygląda po zakończonym dniu pracy – można posprzątać w nim dopiero następnego dnia rano, czy przy zapalonym świetle, ponieważ rolety skutecznie ukryją wnętrze przed spojrzeniami z ulicy.
 

Żaluzje zewnętrzne – Domasław i cały Dolny Śląsk

Rolety dzień-noc Anwis z naszego salonu znalazły się już w domach na całym Dolnym Śląsku. Żaluzje zewnętrzne: Domosław, Bielany Wrocławskie i Oborniki to tylko kilka z miejsc, z których stale dostajemy zapytania. Przed zamówieniem wyceny warto zmierzyć swoje okna. W razie wątpliwości najłatwiej będzie zmierzyć osobno szyby i zewnętrzne krawędzie oprawy okiennej. Na tej podstawie specjalista będzie mógł przygotować wycenę, nawet w przypadku nietypowych zamówień na rolety na wymiar. Coraz więcej osób odważnie projektuje swoje domy. Dachy kopułowe, przeszklenia na całą ścianę, okna ukośne w dachach... Nie da się dopasować do tych okien zwyczajnych żaluzji ze sklepu, dlatego plisy czy rolety zaciemniające warto zamawiać w profesjonalnym salonie. 
 

Plisy, żaluzje tarasowe, rolety dzień-noc i inne

Innym powodem, dla którego warto sięgać po usługi profesjonalistów, jest dopasowanie mocowania do konkretnego okna. To ma znaczenie w domach wynajmowanych, w nowym budownictwie i w starych kamienicach. W skrócie nie chcemy, by nieprzemyślane kliny i haczyki nadkruszyły stary mur lub spowodowały inne straty. W ekstremalnym przypadku zdarza się, że zabytkowa stolarka okienna pęka, gdy niewprawne ręce zaczynają wiercić w niej, by zamocować rolety zaciemniające. Domasław posiada na szczęście własny salon z roletami, dlatego nie trzeba ryzykować w ten sposób.
 

Czy warto zamówić rolety z montażem w Domasławiu?

Klienci czasem nie są pewni, czym różni się usługa montażu rolet od sytuacji, gdy trzeba to zrobić samodzielnie. Ci, którzy mają żyłkę majsterkowicza i odpowiednie narzędzia, a także nie boją się uszkodzić swojej ściany czy okna, mogą spokojnie zdecydować się na samodzielne założenie rolet. Gdy jednak mamy do czynienia z oknem nietypowym lub zależy nam na naprawdę dobrym efekcie, warto zamówić usługę typu rolety z montażem. Domasław ma swój salon wyposażenia wnętrz specjalizujący się w roletach zaciemniających, więc jest mitem, że trzeba czekać tygodniami na specjalistę, który przyjedzie z Wrocławia czy z innego miasta. Wszystko da się załatwić lokalnie i już po kilku dniach cieszyć się roletami w oknie.
Anwis in numbers
1000
distributors throughout Poland
42 countries
export to worldwide
3000
installed products per day
801 88 99 22