Pol-Blinds

go back to list

Helska 8
81-056 Gdynia
696 027 743
73 445 97 10

biuro@pol-blinds.pl
http://www.pol-blinds.pl
https://bit.ly/MWO_PolBlinds


Sprawdź na MAPIE

Dodaj Opinię

Rolety, żaluzje i plisy - Gdynia zaprasza 

 

Żaluzje tarasowe nad morzem

Specyficzne położenie sprawia, że mieszkańcy miasta bardzo chętnie korzystają z żaluzji tarasowych:
• Duże przeszklenia w wieżowcach przy plaży wyglądają spektakularnie, ale wymagają zamówienia rolet na wymiar. Gdynia jest jednym z tych miejsc, w których ten problem pojawia się najczęściej, bo szybko przybywa apartamentów z widokiem na kilka stron świata.
• Widok na morze z wysokiego piętra to marzenie, ale w takich oknach lepiej mieć dobre rolety dzień-noc. W przeciwnym razie ilość światła słonecznego w ciepłe dni może być zbyt duża.
• Niższe kondygnacje przy deptaku wymagają nieco innych rozwiązań. Lepsze będą żaluzje tarasowe, które chronią przed włamaniem (lub po prostu rolety antywłamaniowe) i pozwalają swobodnie wypocząć na tarasie nawet, jeśli mieszkanie znajduje się na poziomie wzroku przechodniów.

Jak widać, błahy z pozoru temat wyboru rolet w rzeczywistości jest istotny z punktu widzenia właścicieli mieszkań. Zdarza się, że specyficznie usytuowany lokal (na parterze, na wysokim piętrze) trudno sprzedać, bo kupujących odstraszają wymienione wyżej wady. Po zamontowaniu rolet zaciemniających, gdyńskie mieszkania tego typu natychmiast stają się ciekawsze z punktu widzenia potencjalnych inwestorów.

Rolety zewnętrzne w lokalach usługowych

Za kolejne miejsce, w którym świetnie sprawdzają się rolety zewnętrzne, Gdynianie uważają lokale usługowe. Szczególnie w turystycznej części miasta warto je zamontować z kilku powodów:
• opuszczone rolety zewnętrzne regulują ruch w sklepie czy kawiarni – dają znać, że zbliża się pora zamknięcia.
• W turystycznych miejscowościach rolety antywłamaniowe (Gdynia, Gdańsk, czy Sopot nie są tu wyjątkiem na tle innych miast) to po prostu konieczność – rozwiązanie odstrasza ewentualnych rabusiów, snujących się nocą po promenadach.
• Rolety zewnętrzne Gdynia w restauracji czy klubie dają gościom prywatność i pozwalają odseparować się od tłumu.

W lokalach wynajmowanych na wesela czy imprezy, loże, balkony i tarasy z dyskretnymi markizami cieszą się dużą popularnością. Warto o tym też pomyśleć w ogródkach kawiarnianych w Trójmieście. W gorące dni żaluzje tarasowe mogą pozwolić gościom na wytchnienie od upału.

Plisy i rolety zaciemniające dostępne w Gdyni

W salonie Pol-Blinds (ul. Helska 8, Gdynia) klienci mogą się zaopatrzyć we wszystkie modne i popularne rodzaje rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Mieszkańcy Gdyni szukają nie tylko standardowych wzorów. Często pytają także o tzw. żagle, czyli markizy w trójkątnym kształcie, które świetnie wpisują się w architekturę i klimat Pomorza. Z drugiej strony popularne są też wewnętrzne rolety plisowane (lub żaluzje plisowane) oraz rolety zaciemniające. Entuzjaści klasyki mogą wybierać z rozmaitych wcieleń beżu i kremu, w wersji matowej, satynowej czy z połyskiem, a także z brokatem i metalicznych. W katalogu są też rolety zaciemniające gdyńskiego dystrybutora w intensywnych kolorach, które dopasują się do każdego projektu wystroju wnętrz. Gdynia z jej dużą rzeszą studentów i napływowych przyjezdnych, posiada duży rynek mieszkań na wynajem. Tam doskonale sprawdzają się stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu i uniwersalne plisy okienne bezinwazyjne, które łatwo można wymienić wraz ze zmianą najemców. Ich dużą zaletą jest to, że niektóre modele da się opuszczać zarówno od góry, jak i od dołu, zmieniając widok za oknem i poziom naświetlenia wnętrza. Ciekawie sprawdzają się też inne rolety dzień-noc, które można dowolnie regulować, dopasowując je do wystroju.

Żaluzje drewniane i bambusowe - ponadczasowość i oryginalność

Ostatnim rodzajem rolet, o których trzeba wspomnieć, są żaluzje drewniane. Gdynia z jej zabytkową architekturą i morskim klimatem aż się prosi o klasyczne rolety drewniane. Przywodzą na myśl styl kolonialny i dawny bosmanat, nie mówiąc o drewnianej łajbie, która często też była uzupełniona o tego typu pokrycie okien. Dziś można je mieć także w zwykłym domu, przywołując ten klimat u siebie. Rolety drewniane świetnie uzupełnią marynistyczny hotel i sklep z towarami z wyższej półki. Kolejnym takim miejscem mogą być zabytki. Kamienice, w których wciąż pozostały jeszcze ślady oryginalnej, drewnianej stolarki okiennej, wiele tracą, gdy w oknach zostają zamontowane zwykłe rolety z marketu. Lepiej sprawdzą się żaluzje drewniane. Gdynia pięknieje z każdym rokiem, również dzięki entuzjastom, którzy zachowują klimat dawnych dzielnic i odrestaurowują kamienice zgodnie z pierwotnymi założeniami architektów. Z kolei takie rolety zastosowane w nowoczesnym budownictwie sprawiają, że standard wydaje się od razu wyższy. Nie muszą przy tym grać drugoplanowej roli, o czym może świadczyć choćby niedawny projekt „domu za roletami”, który podbija ostatnio lokalne i ogólnopolskie portale wnętrzarskie. W tej 246-metrowej bryle drewniane „żaluzje” na fasadzie pełnią rolę wyróżnika i ozdoby.

Zamów rolety z montażem do domu w Gdyni i ternie całego Trójmiasta

Tym, co powstrzymuje niejednokrotnie przed wybraniem rolet do domu jest obawa o skomplikowany remont i zaburzenie codzienności. To oczywiście mylne wyobrażenie, bo część salonów takich oferuje rolety z montażem. Gdynia posiada co najmniej jedno miejsce, w którym można zamówić taką usługę – salon Pol-Blinds zaprasza. Zdecydowanie warto przemyśleć zakup rolet na wymiar i zacząć żyć ze stylowo osłoniętymi oknami.

Anwis in numbers
1000
distributors throughout Poland
42 countries
export to worldwide
3000
installed products per day
801 88 99 22