Synów Pułku 4
09-410 Płock
24 266 83 03
609 550 329

biuro@noveo.com.pl
http://www.noveo.com.pl
https://bit.ly/MWO_Noveo

: 8:00 - 18:00
: 9:00 - 13:30


Sprawdź na MAPIE

Dodaj Opinię

Noveo – czas na nowe rolety? Zapraszamy!

Okolice Warszawy rozwijają się coraz bardziej dynamicznie. Przybywa osiedli, a mieszkańcy coraz częściej pytają o rolety antywłamaniowe. Płock nie jest tu wyjątkiem. Drugim, co interesuje Płocczan, są rolety drewniane i plisy. Jak je wybrać? Gdzie pasują? Odpowiemy na wszystkie pytania.
 

Coraz popularniejsze rolety drewniane

W domach, biurach, a nawet w urzędach miejskich coraz częściej widuje się żaluzje drewniane. Płock ze swoją dawną zabudową idealnie sprawdza się jako tło dla takich pokryć okiennych w duchu retro. Ale nie tylko. Wśród bogatej oferty znajdziemy również rolety drewniane oraz bambusowe w nowoczesnej formie i kolorystyce. W sklepie Noveo w Płocku przy ul. Synów Pułku 4 można zapoznać się z roletami drewnianymi Anwis, które wykonane są z drewna egzotycznego. Ich bogata paleta barw i różnorodność kolekcji pozwoli dobrać osłony do każdego wnętrza. Z łatwością odnajdziesz je w poniższych odcieniach:
drewno wenge,
drewno bukowe,
drewno tekowe,
bielona sosna,
mahoń.
 
To pozwala dopasować żaluzje drewniane do najszlachetniejszych podłóg czy parapetów. Drewniane listewki świetnie nadają się również do ozdabiania okien wewnętrznych, a także witryn, np. w salonach masażu czy gabinetach kosmetycznych. W miejscach w azjatyckim stylu (restauracje, SPA), można pokusić się o żaluzje bambusowe. 
 

Zamów plisy albo rolety

Klienci salonów wnętrzarskich pytają nie tylko o żaluzje drewniane. Płocki salon Noveo jest też miejscem, w którym często pada pytanie o plisy i inne bardziej tradycyjne pokrycia okienne. Poniżej więcej na ich temat:
plisy – lekkie rolety, które można odsłaniać od góry lub od dołu, przesuwając je w płaszczyźnie szyby okiennej. Dzięki temu umożliwiają widok na zewnątrz, przy jednoczesnym osłonięciu wnętrza „od dołu”.
Rolety dzień-noc – nowoczesny rodzaj żaluzji materiałowych, w których poziome pasy tkanin naprzemiennie połączone są z drobną siatką. Dzięki temu z wnętrza da się wiele zobaczyć. W pokoju nie jest też za ciemno. Jednak z zewnątrz rolety dzień-noc osłaniają praktycznie cały widok.
Inne rolety zaciemniające – Płock to też wiele innych rodzajów rolet, takich jak rolety rzymskie, zasłony czy żaluzje aluminiowe (metalowe).
 
Każdy z tych wariantów występuje w co najmniej kilkudziesięciu kolorach, łatwo można więc obliczyć, że łącznie to około tysiąc różnych możliwości w aranżowaniu okien.
 

Rolety zewnętrzne – Płock, Pułtusk i Mińsk

Kolejny wart wzmianki rodzaj osłon to rolety zewnętrzne. Płock nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o przestępczość na mapie Polski. Teoretycznie to spokojne miasto, ale właściciele mieszkań na parterze wiedzą, że dla własnego spokoju lepiej dodatkowo zabezpieczyć okna, inwestując w rolety antywłamaniowe. Płockie zakłady ubezpieczeniowe niekiedy odmawiają wypłaty odszkodowania po włamaniach, jeśli okna nie były w domu odpowiednio zabezpieczone. Dlatego zdecydowanie warto mieć odpowiednie rolety zewnętrzne (najlepiej takie, którymi da się wygodnie sterować z domu). 
 
To też nieodzowny element wyposażanie zakładów. W restauracji opuszczenie rolet zewnętrznych daje znać o zbliżającej się porze zamknięcia. Tymczasem w lokalach z ogródkiem rolety zewnętrzne pozwalają stworzyć intymną atmosferę wewnątrz, co ważne dla gości, którzy cenią prywatność. W hotelach przy ruchliwej ulicy warto zadbać o rolety zewnętrzne – to może umożliwić spokojny sen pomimo świateł miasta i hałasu za oknem.

Rolety zaciemniające – płockie wzory i kolory

Przejdźmy do wzorów, jakie najchętniej wybierają mieszkańcy tej okolicy, jeśli chodzi o rolety zewnętrzne zaciemniające. Płock nie jest tu wyjątkowy, bo obowiązują podobne trendy, jak w innych częściach kraju. Wiele osób wybiera dziś neutralne rolety zewnętrzne w barwach takich, jak:
grafit,
brąz, 
czerń.
 
Te sprawdzają się najlepiej na fasadzie. A w środku? Jeśli chodzi o plisy, to większość osób pyta o różne odcienie bieli i beżu, bo to wyjątkowo uniwersalne kolory. Z kolei w przypadku rolet dzień-noc paleta jest bardziej zdecydowana – czernie, granaty i brązy są równie popularne, jak jaśniejsze odcienie. Niezależnie od wybranego wariantu osłony i modelu tkaniny, z pewnością nie zabraknie wśród nich takich, które będą pasowały do dowolnego stylu wnętrza i okna.
 

Zdecyduj się na rolety z montażem

Większość z wymienionych tu modeli da się dostać jako rolety na wymiar. Płock ma coraz więcej przestronnych apartamentów z widokiem na Wisłę. Przeszklone ściany i duże tarasy wyglądają fenomenalnie, ale mogą być kłopotliwe np. podczas upałów. Poza tym tą drogą po prostu ucieka ciepło, więc trudniej dogrzać takie wnętrze. Właśnie w takiej sytuacji warto zdecydować się na rolety na wymiar. Da się je dostosować również do nietypowych okien, takich jak obłe narożniki tarasów czy lufciki w dachu. Po więcej szczegółów na ten temat zapraszamy do płockiego salonu Noveo, który oferuje rolety z montażem. Zazwyczaj da się zakończyć prace montażowe w ciągu kilku godzin. Montaż rolet zewnętrznych oraz tych wewnątrz domu nie wiąże się więc z dużym remontem.
Anwis in numbers
1000
distributors throughout Poland
42 countries
export to worldwide
3000
installed products per day
801 88 99 22